Vallove mestské zásahy

Visutá cyklotrasa na Karadžičovej, PKO na lodi, bratislavský vino-hrad, cyklotrasa medzi starým a novým centrom, prekrytie Staromestskej ulice, central park na Filiálke, zostreľovanie mimozemšťanov pri čakaní na autobus pod Mostom SNP, … Až keď sa podarí v Bratislave uskutočniť niektoré z týchto fantastických návrhov, stane sa z veľkej dediny svetová metropola. A mesto, z ktorého sa nebudú obyvatelia sťahovať do Rovinky alebo Pezinka. Nápady sú od architekta Valla & spol., človeka, ktorý ak vyhrá voľby posunie Bratislavu smerom k Mestu.

Ďalšie desiatky nápadov na vylepšenie krásavice na Dunaji si pozrite tu:

Mestské zásahy

SME: Mestské zásahy

FB: My sme mesto

V mestských zásahoch vidno, že Vallo venuje Bratislave veľa a dlho. Nikto z kandidátov na primátora nemá takú víziu Bratislavy. V Bratislave potrebujeme vizionára a nie zo dňa na deň vykvasených kandidátov. Ale treba si pozrieť uvedené linky a jednotlivé návrhy a predstaviť si mesto, v ktorom by sa aspoň niečo z toho uskutočnilo.

Vrakunské mestské zásahy

Vrakuňa potrebuje mestské zásahy ako soľ. Nášmu škaredému sídlisku by aj mierne zlepšenia veľmi pomohli. Tu sú niektoré návrhy:

Námestie na Bebravskej pred zdravotným strediskom: Je to prirodzené centrum Dolných Honov. Zdravotné stredisko, nákupné centrum, dôležitá zastávka MHD. A bezdomovci – ale tí si vyberajú zásadne miesta nabité pozitívnou energiou, ako psi. Lenže túto energiu treba odkliať: spevnené plochy, lavičky, fontána, vystúpenia.

Námestie pred kostolom: Teraz je tu parkovisko, ale to je bohorúhanie. Všimnite si, že v každom kultúrnom meste majú pri kostole námestíčko.

Námestíčko pred VUB na Kazanskej: Už je tu zmrzlináreň, treba pridať lavičky, sochu alebo fontánu, skrášliť toto miesto. Stovky obyvateľov by si to tu vedelo užiť.

Vrakunské korzo: Pešia zóna, chodníky a bicyklové trasy, ktoré by krížom prepojili najdôležitejšie body Vrakune: lesopark, kostol, po Poľnohospodárskej na pešiu zónu, ďalej po Poľnohospodárskej k zmrzlinárni a cintorínu, odtiaľ jedna odbočka k námestiu pri VUB a druhá odbočka k námestiu pri zdravotnom stredisku. Budeme sa hrdo prechádzať po našom sídlisku?

Rómsky open-air festival: Máme tu veľa Rómov, ale tvárime sa, že tu nie sú. Rómska hudba a tance sú fascinujúce, prečo ich nie je vo Vrakuni počuť a vidieť?

A ešte pikoška:

Primátorom Bratislavy by sa podľa prieskumu stal Vallo

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Iné, Komunálne voľby 2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)