Kuruc a Svoreňová hlasovali za „darovanie“ PKO

V najbližších voľbách to môžeme Kurucovi a Svoreňovej spočítať. Pozrite si informácie o kauze PKO. Napríklad v SME zverejnili informáciu, že Nesrovnal zatajil mestským poslancom informáciu o tom, že Bratislava vyhrala súd s developerom. To znamená, že žiadne súdne vymáhanie škody od mesta nehrozilo – čo bol vlastne dôvod prečo bolo treba PKO darovať developerovi – ultrarýchlo a bez akejkoľvek diskusie. Pritom vôbec nejde len o PKO.

Ak je vám aj osud PKO ukradnutý, v celej kauze išlo o viac. Kuruc a Svoreňová hlasovali za predaj PKO, pričom materiály dostali len ráno v deň hlasovania. Normálne sa takéto materiály prejednávajú niekoľko týždňov pred hlasovaním na komisiách. Nehovoriac, že takto vybabrali so všetkými, ktorí sa o kauzu PKO zaujímali. Poslanci mali vypustiť PKO z rokovania.

Kuruc a Svoreňová svojim hlasovaním urobili posledný krok k tomu, aby sa z verejného majetku a priestoru stal súkromný.  Bratislava tam už nikdy nebude môcť uskutočniť stavby a funkcie, ktoré by potrebovala.

Kuruc a Svoreňová hlasovali za uznesenie, ktoré všemožne vychádza v ústrety developerovi. Takúto ústretovosť voči developerovi ťažko niekde inde v histórii Bratislavy nájdete. Pod hrozbou pokuty bude musieť Magistrát vydať súhlasné stanoviska k dokumentom potrebným pre výstavbu na mieste bývalého PKO.

Aj keby bolo PKO pre niekoho nezaujímavé, prístup ktorý prezentovali Kuruc a Svoreňová je nebezpečný pri rozhodovaní o Bratislave.

O PKO rozhodli mestskí poslanci, teda nie vrakunskí. Kuruc a Svoreňová opäť kandidujú za mestských poslancov vo Vrakuni – budeme ich môcť voliť alebo zvoliť niekoho iného.

Prečítajte si aj veľmi zaujímavý blog o mega výstavbe na mieste PKO: Ako je primátorovi Nesrovnalovi ukradnuté PKO. Má sa tu postaviť 450 bytov a apartmánov. Výstavba bude taká obrovská, že tu na ceste nezostane ani bezpečný pruh pre bicyklistov.

Niektoré ďalšie texty o PKO:

Najväčšie kauzy Nesrovnala: PKO, OLO, hazard, Siemens, šikana

Špinavá manipulácia: Nešlo vôbec o PKO

Mestskí poslanci, ktorí definitívne spečatili osud PKO

Pozrite si aj:

Svoreňová proti Bratislave, 2. časť: Nehlasovala za nájom pozemkov pre americkú ambasádu

Svoreňová proti Bratislave, 3. časť: Nehlasovala za navýšenie ceny pri predaji pozemku pre Trajekt plus

Svoreňová proti Bratislave, 4. časť: Nehlasovala za navýšenie ceny pri predaji pozemku pre Development

Svoreňová proti Bratislave, 1. časť: Zdržanie sa pri predaji pozemku na mieste bývalého Steina

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Búranie PKO, Komunálne voľby 2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)