Kto nesie zodpovednosť za hluk na detskom ihrisku na Bebravskej?

Zverejňujem tu otvorený list dvom susedom, o tom kto nesie zodpovednosť za to, že rekonštruované detské ihrisko na Bebravskej ulici poriadne strpčuje obyvateľom život.

Pani Lucia Kósa, pán Lórant Kósa,

obraciam sa na vás kvôli vašim kritickým vyjadreniam o mne, ktoré ste povedali na zhromaždení obyvateľov 9.4.2018 večer.

Bol by som rád, aby ste zverejnili dôkazy k vašim vyjadreniam. V opačnom prípade vás žiadam, aby ste sa mi verejne ospravedlnili.

Na zhromaždení ste povedali, že ste sa dopočuli, že jestvuje obava, že podniknem kroky, aby som prekazil realizáciu športového ihriska na Hnileckej. Vraj chcem kandidovať vo voľbách, viem, že ma ľudia z domu voliť nebudú, a preto chcem starostovi urobiť zle. Dokonca ste odo mňa žiadali dôkazy, že to nie je pravda.

Vytvorili ste dojem, že chcem poškodiť snahu vyriešiť kritickú situáciu s detským ihriskom. Navyše ste vytvorili dojem, že ja nesiem zodpovednosť za to, že na detskom ihrisku je miesto pre futbal, ktoré podstatne znepríjemňuje obyvateľov život.

Nemám moc prekaziť výstavbu športoviska na Hnileckej. Ani som nikdy nepodnikol ani nechystal podniknúť kroky proti výstavbe športoviska na Hnileckej.

Ja sám som urobil množstvo aktivít pre to, aby športovisko na Hnileckej bolo. Oslovili som listom aj osobne súčasných poslancov, aby vyčlenili peniaze pre toto športovisko. Presadil som prijatie uznesenia, aby bola na tomto mieste športová funkcia. Bol som organizátorom najväčšej petičnej akcie, ktorá žiadala, aby sa na tomto mieste nestaval bytový dom.

Nenesiem žiadnu zodpovednosť za to, že na detskom ihrisku je priestor pre futbal a už vôbec nie, že je zdrojom obťažovania obyvateľov. Obyvatelia si vybrali v ankete z troch návrhov detského ihriska práve ihrisko, kde je aj priestor pre futbal. Pri tom si mohli vybrať aj návrh na ktorom nebol priestor pre futbal. Anketu organizoval a vyhodnocoval miestny úrad.

Urobil som neskutočne veľa preto, aby tento vnútroblok bol prijemným miestom pre oddych obyvateľov a ich detí. Bol som predsedom občianskeho združenia, ktoré v tomto vnútrobloku vysadilo 11 krásnych stromov. Spolu sme v obidvoch vnútroblokoch vysadili stromy, kríky a kvety za 9 tisíc eur. Bol som iniciátorom pôvodného ihriska na tomto mieste, ktoré slúžilo k spokojnosti obyvateľov. Bol som organizátorom občianskych akcií proti výstavne občianskej vybavenosti aj v tomto vnútrobloku.

V posledných komunálnych voľbách mi chýbalo 25 hlasoval k tomu, aby som sa stal poslancom, napriek tomu, že som si nerobil žiadnu kampaň. Nemyslím si, že to svedčí o tom, že by ma ľudia nechceli voliť.

Vaše obvinenia sú nielen nepravdivé, ale nie sú ani spravodlivé.

Toto je otvorený list.

Marián Šumšala
14.4.2018

 

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)