Máme možnosť pripomienkovať zámer zapuzdriť jedy v skládke odpadov z CHZJD

Ministerstvo životného prostredia začalo robiť úradné kroky k vyriešeniu skládky jedovatých odpadov z CHZJD. V súčasnosti prebieha pripomienkovanie zámeru na základe Zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ministerstvo navrhuje zapuzdriť jedy na mieste. V rámci posudzovania je nevyhnutné vyhodnotiť aj varianty, jedným z variantov je aj úplná likvidácia skládky, tá je však podľa zámeru nevýhodná. Pri posudzovaní variantov sú v dokumente zásadné chyby.

Verejnosť má určité dôležité práva pri vyhodnocovaní riešenia skládky. V tejto fáze je určitá možnosť presadiť najlepšie riešenie. Pozrite si informácie o skládke a EIA:

Tu je oznam o posudzovaní vplyvov na životné prostredie:

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/sanacia-environmentalnej-zataze-vystavba-podzemnej-tesniacej-steny-pov

EIA: Sanácia environmentálnej záťaže – výstavba podzemnej tesniacej steny a povrchovej tesniacej vrstvy – Bratislava – Vrakuňa – skládka CHZJD

Okres: , Obec: Okres Bratislava II, Stav: Zámer, Typ: Infraštruktúra

Účelom navrhovanej činnosti je teda realizácia sanácie environmentálnej záťaže metódou enkapsulácie skládky s dočistením podzemnej vody v jej okolí na úroveň cieľových hodnôt sanácie, čím sa eliminujú prítomné environmentálne a zdravotné riziká identifikované analýzou rizika znečisteného územia.

Viac o tom, aké práva má verejnosť pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie, si pozrite tu: Účasť občanov pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie (EIA).

Zákon o posudzovaní vplyvov na životné prostredie je tu: http://www.epi.sk/zz/2006-24

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)