Zbytočné opravy ciest

Vrakunskí poslanci sa rozhodli, že si konečne opravia cesty v rezidenčnej štvrti za Malým Dunajom. Kvôli opravám si vybrali úver 1 milión eur. Také obrovské množstvo peňazí na opravy ciest za Malým Dunajom si netrúflo žiadne predchádzajúce zastupiteľstvo. Proti úveru na opravu ciest sa postavili iba poslanci Štubniak a Prikryl sa zdržal.

Po kritike sa poslanci rozhodli, že zhruba 30% z týchto peňazí pôjde na opravu ciest na sídlisku.

Vďaka tomu sa opravila časť Železničnej ulice a ulica vedúca ku kostolu plus chodník a parkovisko.

Pre sídlisko však nemá oprava časti Železničnej a Poľnohospodárskej ulice veľký prínos, keďže tieto ulice boli aj tak v dobrom stave.

Poslanci neboli ochotní dať peniaze na oveľa akútnejšie problémy ako sú úplne chýbajúce športoviská pre mládež, parkovanie, cyklistické cesty a podobne. Musím tak trpieť kvôli tomu, že zopár ľudí chce mať za každú cenu opravené cesty vo svojom najbližšom okolí za Malým Dunajom.

Trpíme tak kvôli tomu, že obyvatelia sídliska majú veľmi slabé zastúpenie v zastupiteľstve. Väčšina poslancov býva v rodinných domoch mimo sídliska. A aj poslanci zo sídliska veľmi slabo presadzujú sídliskové priority.

Ďalšie informácie nájdete tu:

Poslanci schválili prenájom zdravotného strediska a miliónový úver na opravu ciest

Všetky peniaze na budovanie ciest za Malým Dunajom

Poslanci chcú zobrať miliónový úver na opravu ciest za Malým Dunajom

Takto vyzerala časť Železničnej ulice, ktorá nebola opravená, cesta je v dosť dobrom stave:

Takto vyzerá opravená časť Železničnej:

Toto je najväčší výmoľ na Železničnej, zostal neopravený na neopravenej časti ulice:

Toto je druhý výmoľ na Železničnej, oprava tejto ulice určite nebola taká urgentná v porovnaní s inými problémami ako sú napr. chýbajúce parkoviská alebo športoviská:

Opravená Poľnohospodárska ulica, čo už môže byť politicky dôležitejšie ako cesta ku kostolu, katolíci sú dôležití voliči:

Prínos priniesla azda len oprava chodníka, opäť ale neporiadna, keďže chýbajú bezbariérové priechody:

Dôležitá je oprava priechodu pred školou na Železničnej. Aj toto mohol úrad urobiť lepšie, takýto typ spomaľovačov nemá vo Vrakuni dlhú životnosť. Už teraz šoféri obchádzajú spomaľovače kľukatou jazdou, čo je ešte nebezpečnejšie ako pred opravou. Bolo možné využiť prítomnosť asfaltovacej techniky a urobiť vyvýšený priechod pre chodcov, ktorý by najspoľahlivejšie zabezpečil bezpečnosť:

Tento obsah bol zaradený v Doprava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)