Čo by vo Vrakuni mohlo byť pre mládež, ale nie je

ihr-ssKto chodí po Bratislave s trochu otvorenými očami si určite všimol, že iné mestské časti vybudovali množstvo pekných miest, kde môže mládež športovať. Na rozdiel od Vrakune, kde pre športovanie mládeže nič nie je.

ihr-ondrejovova

Na Ondrejovovej v Ružinove je na detskom ihrisku aj plocha na športovanie so stenou na kopanie lopty. Vo Vrakuni žiadnu stenu na kopanie nenájdete, takže sa stane, že si mladí kopú loptu priamo o domy, čo samozrejme nie je v poriadku. Kto je však zlý: mladí, čo si kopú, tam kde nemajú alebo miestni zástupcovia, ktorí pre nich žiadnu stenu nepostavili?

ihr-medzilaborecka-02

Na školskom dvore na Medzilaboreckej ulici je postavená pekné športové ihrisko, ktoré je otvorené aj pre verejnosť. Vo Vrakuni máme tiež pekné hokejbalové ihrisko a minifutbalovú plochu s umelou trávou na ZŠ na Železničnej, toto ihrisko je však zamknuté a nie je prístupné verejnosti. Napriek tomu, že poslanci kedysi žiadali riaditeľku, aby pripravila návrh na sprístupnenie týchto ihrísk. Podľa ihriskového poriadku by mala byť na ihrisku na Medzilaboreckej dokonca privedená voda a mali by tam byť aj záchody.

ihr-drienova

Starz má v Ružinove na Drieňovej ulici aj ihrisko, kde je možné hrať futbal:

ihr-blumentalska

Vo vnútrobloku na Blumentálskej ulici je takéto pekné malé multifunkčné ihrisko. Videl som aj ako tu hrali malí školáci futbal, zjavne to miestni ľudia tolerujú. Prečo už dávno nemáme niekoľko takýchto ihrísk vo Vrakuni?

ihr-kuchajda-04

Nové Mesto má veľké množstvo športovísk na Kuchajde. Sú tu na dvoch miestach ihriská pre plážový volejbal, ktoré bývajú beznádejne rezervované na celé leto.

ihr-kuchajda-05

Na Kuchajde je dlhé roky aj ihrisko pre minifutbal, ihrisko pre basketbal a rôzne športové zariadenia. Vrakunskí poslanci aj so starostom by si mali povinne urobiť exkurziu na Kuchajdu. Takéto basketbalové miniihrisko by neskutočne zvýšilo možnosti pre športovanie vrakunskej mládeže.

ihr-petrzalka

Skatepark v Petržalke. Bude taký vo Vrakuni ešte v tomto storočí?

ihr-lotysska-03

ihr-lotysska

Možnosti pre športovanie mládeže sú aj v blízkych Podunajských Biskupiciach.  Napr. na Lotyšskej ulici sú okrem multifunkčného ihriska aj takéto jednouché prvky na športovanie: bránky na trávnatej ploche alebo basketbalový kôš na asfaltovej ploche. Takéto zariadenia sú skoro zadarmo, ale umožnia mladým ľuďom každodenne športovať.

ihr-kuchajda-02

ihr-kuchajda-03

Tento obsah bol zaradený v Peniaze pre sídlisko, Športovisko Slatinská. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Čo by vo Vrakuni mohlo byť pre mládež, ale nie je

 1. M povedal:

  Trochu populistický článok a slová : „Vo Vrakuni nič nie je „. Napríklad na ZŠ Železničná – tartanová dráha na beh. K tomu ihrisku…bývam nad ním a vidím, že tam ludia hrávajú cez víkendy futbal…. nie je pre verejnosť ? Kto tam potom hráva ? . Kedysi tam boli dva pinpongové stoly. Jeden nevydržal ani rok lebo ho niekto rozbil.. Na druhom som ešte nikoho nevidel hrať stolný tenis…akurát tam vidím sedieť a opalovať sa pubertiakov v lete. Vo vrakunskom lesoparku sa otvorila nová cyklistiká dráha. JE tu cyklistický chodník pri MAlom DUnaji a budúci rok sa bude rozširovať smerom k letisku. V lesoparku sa dá vykonávať viac športových aktivít. Otázka je, či sa mládeži naozaj chce športovať …

  • Marián Šumšala povedal:

   Toto vyzerá akoby písal niekto z miestneho úradu.
   Pokiaľ viem, tartanová dráha na ZŠ Železničná bola zaplatená sponzorom. Vrakunskí poslanci kašlú na ZŠ Železničná, musí si financovať rôzne investície zo sponzorských príspevkov. Takže chváliť sa tartanovou dráhou, ktorú ani mestská časť neplatila len dokazuje, že Vrakuňa na mladých kašle. Najlepším športoviskom pre mladých je tartanová dráha? Určite tam nebehá zopár desiatok mladých denne tak, ako by to bolo napr. na streetbalovom ihrisku. Jedna cyklistická dráha pre deti je naozaj málo na športovanie pre mládež na 20 tisícovom sídlisku. A tiež mám dojem, že na dráhu prispievali nejakí sponzori. Cyklistický chodník ako športovisko pre mládež – asi si robíte srandu. Len ten, kto nebýva vo Vrakuni sa môže pýtať, či mládež chce športovať, prečo by potom napr. hrávali futbal u nás na detskom ihrisku. Keď budú podmienky, tak mladí budú športovať, bohužiaľ, nie sú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)