Pokus o zabránenie výstavby bytov na mieste bývalej Žitavy

Členovia petičného výboru žiadajú poslancov vrakunského zastupiteľstva o odsúhlasenie zmeny územného plánu na mieste Žitavy. Chcú takto zabrániť výstavbe nájomných bytov na tomto mieste. V liste sa sťažujú, že poslanci sa nestarajú o problémy sídliska.

Poslanci komisie územného rozvoja sa v apríly stretli s členmi petičného výboru. Podľa slov petičiarov poslanci nič konkrétne nesľúbili a ani nejavili ochotu im vyhovieť.

Podľa najnovších informácií sa mesto stále snaží stavať nájomné byty. Zatiaľ sa asi neplánuje výstavba práve na Žitavskej ulici, ale to vraj nič neznamená.

Hlavné mesto pokračuje v zabezpečení náhradného nájomného bývania

Ružinovčania sú proti výstavbe náhradných bytov

Tu je text listu:

Žiadosť o schválenie zmeny Územného plánu na mieste zbúraného polyfunkčného objektu „ Žitavy“ na Vážskej ulici na parcelách č. 3605/1, 3605/2, 3604/1, 3604/2 a 3603

Verejné zhromaždenia občanov, ako jedna z foriem verejnej správy, ktoré sa konalo dňa 6.6.2012 odmietlo postavenie nájomných bytov na mieste objektu „Žitavy“ a následne podpísaním Petície 290 občanov z priľahlých ulíc Vážskej, Žitavskej a Čiližskej vo Vrakuni vyjadrilo nesúhlas proti postaveniu nájomných bytov na Vážskej ulici. Petíciu sme predložili Mestskej časti Vrakuňa a rovnako aj kancelárii primátora Hlavného mesta SR Bratislavy v januári 2014.

Preto sa týmto znovu obraciame na poslancov mestského zastupiteľstva a žiadame o zmenu územného plánu z kódu 101 „viacpodlažná zástavba obytného územia“ na pôvodný kód 202 „občianska vybavenosť lokálneho významu“.

V zmysle tejto petície a požiadavky občanov sme osobne dňa 5. januára 2015 navštívili novozvoleného starostu Vrakune Ing. JUDr. Kuruca, ktorý nám osobne prisľúbil, že objekt Žitava v časti pôvodnej občianskej vybavenosti ostane a v žiadnom prípade sa tam bytovka stavať nebude.

O zmenu územného plánu žiadame aj na základe rozhodnutia súčasného miestneho zastupiteľstva, ktoré schválilo výstavbu garáži na mieste objektu Žitavy s tým, že chceme pripomenúť aj ostatnú občiansku vybavenosť tejto lokality. Ide najmä o cukráreň, kaviareň prípadné iné možné služby, ktoré tu pôvodne boli a dnes tu chýbajú.

Radi by sme sa podľa možnosti čo najskôr stretli s poslancami miestneho zastupiteľstva na komisii pre územný rozvoj a životné prostredie, kde by sme vecne prediskutovali naše stanovisko a požiadavky.

Máme pocit, že toto sídlisko ostalo mimo záujmu poslancov miestneho zastupiteľstva a  najmä tých poslancov, ktorým sme pri voľbách za náš obvod odovzdali hlasy a dali im našu dôveru.

Za pochopenie a porozumenie vopred ďakujeme a očakávame čo najskorší možný termín stretnutia.

S pozdravom,

členovia petičného výboru: Ing. Marta Olekšáková, Ladislav Mlej, Mária Horváthová, Alžbeta Vránová, Ing. Renáta Labiková

9.2.2016

Tento obsah bol zaradený v Žitava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Pokus o zabránenie výstavby bytov na mieste bývalej Žitavy

  1. Hektor povedal:

    Tak proti comu je peticia, ked sa tam nic stavat nechysta!? #HlavneZeProtestujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)