Vrakunská volebná komisia nevyšetrila podnet pre podozrenie z porušenia volebného zákona

Volebná komisia dostala podnet na preskúmanie porušenia doby na kampaň pred komunálnymi voľbami v roku 2014. Komisia postúpila podnet na okresnú prokuratúru. Okresný prokurátor vrátil podnet komisii naspäť s tým, že prokurátor nie je v tejto veci oprávnený konať a s podnetom sa musí vysporiadať Miestna volebná komisia vo Vrakuni. Tá sa však už podnetom nezaoberala, pretože v tom čase už nefungovala.

Skrátka, demokracia ako v Azerbajdžane.

Pozrite si odpoveď prokurátora: 20141017 Prokuratúra – voľby

Volebná komisia dostala podnet na podozrenie z porušenia zákona kvôli porušeniu doby na predvolebnú kampaň. Podľa zákona sa kampaň môže začať 17 dní pre voľbami. Napriek tom mnohí kandidáti viedli kampaň aj niekoľko mesiacov pred voľbami.

Problém s dlhou predvolebnou kampaňou je v tom, že kandidátov stojí veľké peniaze. Toto potom zvyšuje tlak na možné korupčné správanie politikov, ktorí chcú svoje peniaze získať naspäť.

Niektorí kandidáti mali vylepené bilbordy po Vrakuni už od augusta, napr. Kuruc a Svoreňová. Podľa zákona mohla kampaň začať najskôr 28. októbra. Kuruc priznal, že do kampane investoval 13.700 €.

Predsedom volebnej komisie bol JUDr. Gabriel Almáši, neskôr Mgr. Marcela Pospíchalová

Pozrite si informáciu o podnete: Nelegálna predvolebná kampaň

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)