Starosta navrhuje zobrať miliónový úver na opravu ciest!

Starosta Martin Kuruc navrhuje poslancom prijať dlhodobý úver vo výške jeden milión eur na opravu ciest vo Vrakuni: 20160202 02 Návrh na prijatie dlhodobého bankového úveru

V dôvodovej správe nie je uvedené, aké opravy a ktorých ciest by sa mali z úveru urobiť. V dôvodovej správe nie je ani približne uvedené, odkiaľ starosta zistil, že opravy budú stáť práve 1 milión eur. Starosta tak predkladá ďalší návrh, ktorý vôbec nie je odborne ani vecne ani nijako ináč podložený. Pri takomto vážnom rozhodnutí by bolo vhodné vedieť, na aké opravy a koľko presne peňazí treba.

Starosta ukazuje, že úplne najvyššia priorita pre neho je oprava ciest. Ide pravdepodobne hlavne o cesty za Malým Dunajom, pretože cesty na sídlisku sú v pomerne dobrom stave.

Nie je jasné, prečo starosta nežiada úver aj na iné priority: výstavba parkovacích domov, riešenie problémov v Pentagone, mládež a seniori, zdravotné stredisko, železničná zastávka, verejné priestory, lesopark a pod.

Návrh na prijatie úveru vypadá ako blesk z jasného neba. Nejestvuje žiadne rozhodnutie poslancov o tom, že oprava ciest je najvyššia priorita a že je to taká vysoká priorita, že treba bez podkladov zobrať obrovský úver.

Prijatie úveru zablokuje investície do iných oblastí a to na ďalších 15 rokov. Roky už pri každej príležitosti počúvame, že Vrakuňa nemá peniaze. Nie je možné na sídlisku osadiť jedinú lavičku, pretože nie sú peniaze. Takto by to malo byť aj ďalších 15 rokov.

Zdá sa, že starosta ďalej skúša, čo všetko mu vo Vrakuni prejde. Zatiaľ mu všetko vychádza, pretože drvivá väčšina poslancov slepo odsúhlasuje všetky jeho návrhy. Až po kritike na tejto stránke zrušili títo poslanci kontroverzné rozhodnutie premeniť stredisko údržby na eseročku.

Starosta a mnohí poslanci si takýmto spôsobom môžu zabezpečiť pohodlné zvolenie do ďalšieho funkčného obdobia v roku 2018. Pretože sa im podarí to, čo sa nikomu vo Vrakuni ešte nepodarilo – všade budú krásne cesty. Potom však príde obdobie splácania úveru, kedy Vrakuňa nebude mať ani na slanú vodu. Po nás môže prísť aj potopa.

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Doprava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)