Namiesto diskusie o zdravotnom stredisku – propaganda

Takú cestu volia starosta Kuruc a jeho pravá ruka Zajac. Žiadali sme starostu o verejné zhromaždenie o zdravotnom stredisku. Namiesto toho sme sa dočkali len informácií zo strany starostu a poslancov vo Vrakunských novinách. Vôbec žiadny priestor nebol venovaný diskusii. Starosta odpovedal na požiadavku listom, že o prenájme rokoval s lekármi a že informáciu zverejnil na webe a vo Vr. novinách.

Vrakunské noviny slúžia ako plátok, ktorý propaguje starostu a jeho budovateľské úspechy. My starší si tak môžeme pripomenúť dávnejšie časy, mladí majú určitú predstavu, ako fungovala propaganda za komunizmu. Šéfredaktorom Vrakunských novín je Tomáš Zajac. Zodpovednosť za Vrakunské noviny však nesú poslanci, ktorým zdá sa, že tento stav neprekáža.

Za komunizmu vydali nespokojní ekologický aktivisti správu Bratislava nahlas. Reakcia komunistov bola taká, že v Pravde sa objavili články, ktoré túto správu a jej autorov skritizovali. Napriek tomu, že skoro nikto na Slovensku si tú správu nemohol prečítať a nevedeli sme vôbec, o čo v nej ide.

Podobný spôsob sa teraz deje vo Vrakuni. Žiadna vecná diskusia o zdravotnom stredisku neprebehla. Objavili sa len polopravdy poslancov a demagógia od starostu. Neobjavil sa žiadny názor lekárov, pričom niektorí sa v prípade zdravotného strediska dosť angažujú. Neobjavil sa ani výsledok diskusie starostu s lekármi, ktorú starosta absolvoval na základe uznesenia poslancov. Neobjavil sa ani názor odporcov tohto prenájmu. Je možné, že starosta a poslanci proste neznesú kritiku, ale to, že sa vyhli vecným argumentom, ktoré spochybňujú prenájom je jednoducho zlé.

Tu si prečítajte odpoveď starostu: 20151128 ZS Odpoveď starostu.

Tu je naša žiadosť o diskusiu: Žiadame verejné zhromaždenie o zdravotnom stredisku

Každý, kto čítate tento článok, viete sami, či ste boli o prenájme dostatočne informovaný. Nehovoriac o tom, že posledné informácie boli zverejnené až po našom občianskom tlaku.

Reklama pre starostu za naše paniaze

Starosta má v každých novinách príhovor veľkým písmom na prvej strane a veľkú fotku. Prečo musíme vidieť v každých novinách Kurucovu fotku? A prečo máme toto všetko platiť zo svojich daní?! Uvidíme, dokedy toto starostovi Vrakunčania budú žrať. Zdá sa však, bohužiaľ, že doteraz mu to fungovalo.

Minimálne však poslanci by mali v tomto smere urobiť poriadok. Oni volia redakčnú radu, oni majú všetku moc. V takomto prípade si viem predstaviť aj také radikálne riešenie, že zrušia peniaze na vydávanie takýchto Vrakunských novín. Pokiaľ však viem, poslanci tento problém neriešia. V podstate im to môže vyhovovať – pred poslednými voľbami mali niektorí z nich vo Vrakunských novinách reklamu zadarmo.

Slabá úroveň Vrakunských novín

V novinách sa neobjavujú mnohé dôležité informácie zo života Vrakune. Kto z nás sa z novín dozvedel, že Vrakuňa ide predať Spokojné bývanie? Pri tom tento predaj sa mnohých Vrakunčanov, ktorým Spoby spravuje byty, týka osobne. Prečo z novín nevieme nič o pláne hospodárskeho a sociálneho rozvoja, v ktorom sa môžeme dohodnúť o dlhodobom smerovaní mestskej časti? Prečo v novinách nebol zverejnený návrh budúcoročného rozpočtu? Pri tom máme demokratické právo pripomienkovať rozpočet. A tak ďalej.

Poslanci už mohli v tomto smere urobiť poriadok. Zaviazať starostu, aby podrobne a zrozumiteľne informoval o všetkom, čo sa deje v zastupiteľstve. Veď si na to platí hovorcu – ak neviete naša smiešna mestská časť má hovorcu, je ním Tomáš Zajac. Okrem toho mohli poslanci už dávno schváliť etický kódex Vrakunských novín.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Zdravotnícke stredisko Bebravská. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)