Odpovede starostu

Starosta Vrakune odpovedal na otázky týkajúce sa 1. rozširovania cintorína na úkor lesoparku, 2. výstavby bytov na Žitavskej, 3. výstavby podzemnej garáže na Slatinskej a 4. výstavby športovísk na mieste panelárne. Prečítajte si odpovede:

1.     Rozširovanie Vrakunského cintorína

Otázka: Na stretnutí ste tvrdili, že ste ochotní súhlasiť s rozšírením cintorína na územie zadnej časti lesoparku, vy ste ju nazvali zanedbanú. Prosím Vás, dajte nám presné informácie, s akým postojom budete vyjednávať s primátorom o rozširovaní cintorína.

Tvrdili ste, že zadná časť lesoparku patrí súkromníkovi. Mestská časť však nemôže nijako nakladať s cudzím majetkom ani tam rozšíriť cintorín. Ako by ste teda chceli rozšíriť cintorín na súkromnom pozemku? Okrem toho časť lesoparku, ktorá patrí súkromníkovi, nie je priľahlá k cintorínu. Ako by teda bolo možné rozšíriť tu cintorín?

Možno ste mali na mysli zadnú časť lesoparku, ktorú starostka Lacková prenajala na 40 rokov súkromnej firme. Táto je priľahlá k cintorínu. V zmluve na prenájom je veľká pokuta za vypovedanie. Ako tu chcete rozšíriť cintorín, keď v súčasnosti to právne nie je možné?

Môžete vylúčiť scenár, kedy by sa stalo, že vyjednáte od primátora rôzne ústupky za rozšírenie cintorína a nakoniec mesto cintorín rozšíri na úkor v súčasnosti pekne upravenej a obyvateľmi využívanej časti lesoparku?

Odpoveď starostu: V prvom rade rozširovanie cintorína Vrakuňa nie je v kompetencii a záujme mestskej časti Bratislava -Vrakuňa, ale v kompetencii a záujme hlavného mesta SR Bratislavy, ktorému  cintorín Vrakuňa patrí. Veľmi nerád budem s touto aktivitou súhlasiť, ale hlavné mesto potrebuje rozširovať kapacity cintorína a za podmienok vynútených investícií pre Vrakunčanov,  by bolo možné s rozšírením cintorína súhlasiť. Samozrejme len  v zanedbanej časti vrakunského Lesoparku a nie na úkor súčasného využívania Lesoparku na voľno časové aktivity.

Pánovi primátorovi som predložil návrh vynútených investícií :

–              Osvetlenie vrakunského Lesoparku

–              Rozšírenie existujúceho parkoviska pred cintorínom až po rameno Dunaja

–              Rekonštrukcia Priehradnej ul.

–              Rozšíriť grafikon o linky MHD, ktoré doteraz nepremávajú počas víkendov (napr. linka 78)

 

2.     Výstavba podzemnej garáže na Slatinskej

Otázka: Na stretnutí ste tvrdili, že sa udiala nejaká chyba, a že podzemná garáž sa má postaviť na mieste asfaltového športového ihriska na Slatinskej. Podľa uznesenia však sa má garáž postaviť na Slatinskej ulici za zdravotným strediskom. Mohli by ste vysvetliť, kde presne sa teda podzemná garáž bude stavať?

Odpoveď starostu: Uznesením Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Vrakuňa č. 115/IX/2015 zo dňa 22.09.2015 schválili poslanci zámer využitia troch pozemkov na výstavbu podzemných garáží na Žitavskej ulici, Čiližskej ulici a Bebravskej ulici. V zmysle Uznesenia som požiadal pána primátora, ako vlastníka uvedených pozemkov o zverenie pozemkov, súhlas s účelom ich využitia. V zmysle stanoviska hlavného mesta SR Bratislavy budú určené konkrétne miesta na vybudovanie podzemných garáží s konkrétnymi podmienkami ich výstavby.

3.     Výstavba nájomných bytov na Žitavskej

Otázka: Na stretnutí ste tvrdili, že právne nie je možné zastaviť výstavbu nájomných bytov na Žitavskej ulici. Podľa Vašich slov, pokiaľ mesto opäť požiada o územné rozhodnutie pre výstavbu nájomných bytov na Žitavskej, nebudete mať inú právnu možnosť, ako im výstavbu povoliť.

Pred pár mesiacmi ste však sľúbili ľuďom z petičného výboru, že výstavbu bytov na tomto mieste v žiadnom prípade neodsúhlasíte. Vyjadrili ste sa, že pokiaľ budete starostom, sa byty na Žitavskej stavať nebudú. Keď som Vás upozornil, že to môže byť právny problém, tak ste tvrdili, že to pôjde. V tomto prípade mám pocit, že nemôžeme dôverovať Vašim sľubom.

Odpoveď starostu: Výstavbu nájomných bytov na Žitavskej podľa začatého územného rozhodnutia z minulého volebného obdobia som zastavil a odvolací orgán moje rozhodnutie potvrdil. V zmysle vyššie uvedeného Uznesenia o využití pozemkov na výstavbu podzemných garáží je jedným z týchto pozemkov aj predmetný pozemok, na ktorom bola zastavená výstavba nájomných bytov. Požiadal som pána primátora o súhlas k zmene využitia  pozemku pre výstavbu nájomných bytov na výstavbu podzemných garáží, čakám na jeho odpoveď.

4.     Športový areál na mieste panelárne

Otázka: Na stretnutí ste tvrdili, že sa chystáte zveľadiť územie pri Malom Dunaji na mieste súčasnej panelárne. Vraj by tu investor mohol spolu s bytmi vybudovať športoviská. Zaujímalo by ma, ako môžete právne prinútiť súkromného investora, aby postavil športoviská. Pokiaľ vlastní pozemok a územný plán mu dovolí výstavbu bytov, tak mu musíte bezpodmienečne odsúhlasiť výstavbu bytov, podobne ako v prípade výstavby na Žitavskej.

Odpoveď starostu: Každá mestská časť resp. obec sa snaží pri akejkoľvek výstavbe na svojom území  čo najviac eliminovať negatívne dôsledky výstavby a kompenzovať ich niečím v prospech občanov. V rámci tejto kompenzácie má každá mestská časť resp. obec  právnu možnosť dohodnúť s investorom možnosti kompenzácie či už vybudovaním športových ihrísk, chodníkov a podob. Budem tieto možnosti vo svojom volebnom období využívať v čo najvyššej možnej miere.

Tento obsah bol zaradený v Športovisko Slatinská, Vrakunský lesopark, Žitava. Zálohujte si trvalý odkaz.

20 odpovedí na Odpovede starostu

 1. Marián Šumšala povedal:

  Mám už deti v puberte a vo Vrakuni nemajú si kde ťuknúť basketbal. Robia to pri dome, ale nemajú kôš a samozrejme im obyvatelia vynadajú. Nie je, pokiaľ viem, žiadne miesto, kde si zahrať futbal – ani pre väčšie ale hlavne nie pre menšie deti. 6-ročné deti nemôžu ísť ďaleko od domu, musia mať nejakú plochu v blízkosti svojho bydliska. Vo Vrakuni asi vôbec nie je miesto na hranie volejbalu alebo plážového volejbalu. Nie sú žiadne pingpongové stoly a pod. Petangové ihrisko je, ale je úplne na péčko – nikto tam nechodí hrávať, pretože je to nepríjemné a škaredé miesto. Podobne nemáte kde hrať hrať hokejbal. Na Slatinskej sa hrať nedá, pretože plocha nie je rovná, mantinel je zlá, zišli by sa tam aj bránky. Učiť deti bicyklovať u nás vo vnútrobloku sa dá. Ale prebicyklovať tam celú mladosť je dosť zúfalé. Skúšajú sa bicyklovať aj na tráve, ale to prekáža susedom, že ničia zeleň. Nie sú vybudované chodníky a cyklochodníky, aby mohli deti bicyklovať.
  Nie je v podstate nič na to aby, deti ale aj dospelí mohli športovať.
  Ťažko sa mi v takejto situácií číta, že športoviská nie sú potrebné. Nedávame mládeži nič – už desiatky rokov nedáva mestská časť žiadne peniaze na mládež. Tu mi zostáva úplne rozum stáť.
  Nie je dobré stavať len jedno športovisko, napr. na Slatinskej, pretože veľká koncentrácia detí bude rušiť ľudí v okolí. Vo Vrakuni je 20.000 obyvateľov, dve alebo aj viac športovísk nie je veľa.
  Parkoviská sú potrebné, ale nemôžeme predsa autá porovnávať s deťmi. Nárok zaparkovať je rovnaké ako nárok detí mať priestor na športovanie a voľný čas?
  Možno by nebolo zlé, keby na Slatinskej bolo podzemné parkovisko a na ňom športový areál. Ale som si takmer istý, že by takýto projekt miestny úrad zase s prepáčením dodrbal, tak ako na Rajeckej, kde majú namiesto plochy pre voľnočasové aktivity pod oknami len neprístupnú asfaltovú plochu na streche podzemnej garáže. Aj na inom mieste kúsok ďalej nie sú na streche podzemnej garáže žiadne hracie prvky pre mládež.
  Garážové domy je možné stavať inde: za zdravotným stredisko, na mieste Žitavy a pod.
  To, že detské ihriská nie sú využívané, nie je kvôli tomu, že by nebol záujem od detí a rodičov. Vo Vrakuni je teraz viacej detí, nezmestia sa do škôlok. Ihriská sú jednoducho škaredé a zlé urobené. Ľudia nebudú chodiť tam, kde sa im nepáči.

  • Vlado z Hnileckej povedal:

   Ja neviem, co je to za modu vo Vrakuni stale basnit o Garazovych domoch, pritom by miestami stacilo spravit obycajne jednoduche ciste parkovisko a dalsia moda zase stavat nove ihriska, pritom to mnozstvo, co tu je je v tak dezolatnom stave, ze su nepouzitelne. Nebolo by jednoduchsie radsej tie zfunkcnit (nie stylom natrene stare hrdzave preliezky, ale vobec sa zamysliet, co by zvysilo atraktivitu)? A to nie iba tie vo vnutroblokoch, ale aj tie na skolskych dvoroch a hlavne tam, lebo tam sa dokazu deti presunut najjednoduchsie po vyucovani.
   Urcite pre deti by boli zaujimavejsie miesta na florbar, skateboard, boulderingova stena ci streetballove kose, ale aj pre dospelych napr. crossfitove preliezky ako robit areal na hokej, tenis, ci velky futbal ktory je jednoznacne drahsi, narocnejsi na udrzbu a prevadzku.

   • Marián Šumšala povedal:

    Súhlasím s tým, že sú potrebné malé športoviská, také aké ste vymenoval a nie veľké areály.
    Súhlasím tiež s tým, že treba hlavne zatraktívniť súčasné detské ihriská. Tu je veľa čo robiť.
    Pokiaľ je kde urobiť nové parkoviská, tak v poriadku. Ale ak už nie sú voľné miesta pre nové parkoviská, treba hľadať iné riešenia.

  • Martin povedal:

   Suhlasim s Vami. A u nas v Podunajskych Biskupiciach na byvalom stadione TJ SPOJE nam skoro zacali stavat bytovky, nebyt par povacsine starsich obyvatelov najma z Korytnickej ulice, ktori sa postavili na odpor. Suhlasim s Vami, ze nie je dobre koncentorvat vsetko na jedno miesto – to je nevyhovujuce najma rodinam s mensimi detmi.

   • Vlado z Hnileckej povedal:

    V pripade TJ Spoje to bolo nieco ine, kedze sa jednalo o normalne funkcne sportovisko. Betonovo-asfaltovy nefunkcny nezmysel je nieco ine. Tam by sa to parkovisko naozaj zislo, kedze obyvatelom okolitych domov boli parkovacie miesta doslova ukradnute z pred nosa a pretobene na garaze, ktore potom miestny urad rozpredaval podla toho aky kto dal uplatok, tak momentalne sa parkuje iba po chodnikoch.

 2. Amandi povedal:

  Súhlasím s p. Mariánom Mészárošom. Mám tiež predstavu, že by sa terajšia betónová plocha (Bebravská – Slatinská – Hnilecká) mala zrevitalizovať a využíbvať ako športovisko. neviem p. Vlado z Hnileckej, aké staré máte deti, ale tie pieskoviská vo vnútroblokoch nestačia a hlavne nie sú vhodné pre vekové kategórie od cca 8 rokov vyššie. Naozaj tam chalani chodia hrávať hokej, futbal… akurát tam hrozí nebezpečenstvo poranenia, lebo táto plocha je v zanedbanom stave.
  Mne skôr nie je jasné, prečo sa napr.pred Bebravskou 22,24,26 neurobí parkovisko kolmo na betonový múrik tejto nefunkčnej plochy. Chodník, na ktorom parkujú autá jedným kolesom je v podstate zbytočný, lebo pred panelákom je chodník v plnej svojej šírke využívateľný. Myslím, že takýchto nefunkčných „chodníkov“ ke po celých Dolných Honoch dosť. Netreba hneď budovať podzemné garáže a likvidovať ihriská. Možno stačí použiť len zdravý sedliacky rozum.

 3. Marian povedal:

  Presne ako pisete,len by ma este zaujimalo ,aky by mal byt poplatok za miesto v podzemnych garazach?
  A urobit zo 110 miest – 30-50 miest to je do neba volajuca hlupost. Keby na streche garazi boli dalsie parkovacie miesta a kapacita by sa tym zvysila nic nepoviem ,ale takto?
  Pan Kuruc /ak toto citate/ dufam,ze sme si za starostu zvolili rozumneho cloveka a nie hlupaka.
  Nad celou Vasou koncepciou parkovania sa zamyslite. Lebo riesit nedostatok park. miest ich znizovanim, zvysenim poplatku za miesto o 25%, ci vytahovanim penazi z vackou obcanou Vami navrhovanymi drazbami park.miest/ parkovanie bude len pre bohatych? / , dozivotnym pravom parkovat na prenajatom mieste / my ostatny mame parkovat kde ?/ – toto je cele podla mna zle.

 4. Marián Mészáros povedal:

  P.S. Ďakujem za odpovede pán starosta.

 5. Marián Mészáros povedal:

  Pred zdravotným strediskom parkovisko existuje a plní svoju funkciu tak ako má, počas dňa aj v noci pre potreby občanov. Len idiot by tu staval garáže. Poloha nového parkoviska je trávnatá plocha medzi zdravotným strediskom a zastávkou. Názory na využitie tejto plochy sú rôzne, je to len otázka peňazí (nie mestkej časti, ale investora).
  Čo je zaujímavejšie, že podzemné parkovisko je plánované podľa vyjadrení nemenovaného poslanca na mieste ihriska „Albión“ medzi ulicami Bebravská-Hnilecká-Slatinská. Takže keď už je ihrisko majetkovo konečne vysporiadané, namiesto toho aby sa tu spravilo konečne funkčné ihrisko, zverme si ho do správy a zožeňme niekoho kto sem postaví garáže. Čo tak nájsť správnu výzvu z peňazí EU a postaviť sem športovisko, aby nám padla sánka! Napríklad ako v Ružinove na Nevädzovej. Môžme snívať, že niekto taký schopný sa nájde.

  • Vlado z Hnileckej povedal:

   Stavanie dalsieho ihriska na mieste Albionu mi pride ako dost velky nezmysel, kedze v blizkej pesej dostupnosti je ihrisko vo vnutrobloku Slatinska za Dutch pubom, dalsie na Slatinskej pri Zitavskej a na Bebravskej rovnako vo vnutrobloku v casti pri zdravotnom stredisku a druhe tzv. sankarske pri Zitavskej. Tak isto ihrisko vo vnutrobloku na Slatinskej – neparne cisla. Vsetky su v zufalom stave o ktore sa nedokaze mestska cast postarat a ideme stavat dalsie? Naco?
   Nestacilo by postavit obycajne ciste parkovisko na mieste Albionu (ziadne garaze ani iny mimourovnovy nezmysel) a pomerne lacno by cela tato cast mala vyrieseny problem s parkovanim a nie za drahy peniaz. Nic lacnejsie asi naozaj sa postavit ani neda.
   Rovnako vedla Zitavskeho Tesca ten bordel upratat a postavit tam jedno obycajne ciste parkovisko.
   Tym padom by tie nase ulice nevyzerali jak na balkane, ale konecne by boli chodniky pre chodcov.

   • Marian povedal:

    Plne suhlasim s Vladom -mne tie reci o stavani detských ihrisk pripadaju ako fobia, mania niektorých ludi. U nas na Rajeckej 20-40 mame v okruhu cca 100 m detske ihriska. Jedno velke vo vnutrobloku . Toto je vyuzivane cca 70% psickarmi./ 80% dna tam nie je ani nohy/. Druhe mensie na konci slepej ulice, kde za cely rok bolo cez den najviac max dohromady snad 10 ludi a po zotmeni s casu na cas max 2-3 mladi s pivom alebo vinom.
    Toto by som okamzite zrusil a na jeho mieste urobil parkovisko pre cca 40 aut a tiez by to pomohlo s parkovanim.
    A kecy o mamickach s kociarmi a detmi na pieskoviskách ….. no radsej to nekomentujem.
    Dnes je ina doba, decka pocitac za loptu nevymenia, ani keby na tom ihrisku byvali.

    • Vlado z Hnileckej povedal:

     Sam som kocikujuci otecko a radsej by som uvital aby som sa s kocikom zmestil na chodnik.

    • Marián Mészáros povedal:

     Páni, trochu sledujte svoje okolie, nie len svoje potreby zaparkovať auto.
     Táto plocha je 40 rokov ihrisko. Nie detské ihrisko. Ihrisko s funkciou na šport, t.j. streetball (boli tam aj basketbalové koše, asi ste tu ešte nebývali), futbal, hokejbal, okolo celej plochy sa menšie deti bicyklovali. Dokonca si pamätám aj tenis, kde boli aj tyče na sieťku.
     Sledujte ako deti po majstrovstvách v hokeji vytiahnu hokejky a snažia sa zahrať hokej a pod. Deti na skejte, kolobežke majú obchádzať naše autá po chodníkoch ako spomínate? To že ihrisko je v takom stave ako dnes, to je obraz našej spoločnosti. Koncepcia rozvoja športovísk, napríklad plochy v školských areáloch, alebo tejto plochy je to posledné načo by predchádzajúci starostovia mysleli.

    • Vlado z Hnileckej povedal:

     No ja tu byvam 35 rokov a tato plocha nikdy poriadne ihrisko nebola. Ano, tyce na sietku boli, ale nikto tam poriadne nechcel hravat, lebo tam vzdy bolo tolko skla, ze rodicia nam zakazovali tam vobec chodit a mali pravdu. Tenis, basket a volejbal sa chodil hravat na Slatinsku na ihriska Starzu, miesto ktorych teraz stoja baraky (Slatinska – neparne cisla). Az neskor sa tam objavil mantinel na hokej, ale nejako frekventovane vyuzivane to bolo iba nejakych par rokov a za poslednych 10 to nebolo poriadne vyuzivane takmer vobec. posledne roky sa tam raz-dvakrat za rok objavia 3 decka s hokejkami. Ked uz, tak radsej presunut hokejove ihrisko na Vazsku (rovnake priestranstvo, ktore sa na parkovisko prerobit neda, ale je daleko blizsie pri skole, takze urcite zaujimavejsie pre vyuzivanie cielovou skupinou) a tam aj pridat par kosov, resp. nejaky rampu pre skejty a korcule. Tam by sa deti presunuli priamo zo skoly bez nutnosti vobec chodit cez nejaku cestu.
     A ci deti na kolobezkach maju obchadzat auta? No teraz je taky stav, ze ich obchadzaju. Tie stojace na chodnikoch, nehovoriac o rodicoch s kocikmi, co len s rozbehom niekedy prejdu cez chodnik. Tato plocha uz davno mala byt parkovisko. Hned ako sa niekto na urade nabalil na uplatkoch, ked z parkovacich pristreskov sa robili garaze (kde majitelia su zvacsa z uplne inych ulic ako su garaze).
     Co sa tyka samotnych ihrisk, tak o pocet v tejto lokalite naozaj nudza nie je, iba ich stav je dost katastrofalny, takze tato lokalita nepotrebuje budovat nove dalsie, staci tie co ma dat do stavu, aby boli aj vyuzivane.
     P. Mészáros tvrdite, ze by to malo byt dalsie ihrisko, chcel by som sa vas teda popytat, ako by ste teda lepsie vyriesili to balkanske parkovanie tejto lokality k lepsiemu?

    • Marián Mészáros povedal:

     Ihrisko Albión:
     Toto ihrisko tu je od výstavby sídliska. Vyššie som už uviedol ako sa využívalo. Nakoľko na mieste bývalého ihriska STARZ sa postavila bytová výstavba, staré ihrisko má zostať na funkciu šport. Je tu možnosť, že ihrisko pri škole Žitavská-škôlka Važská by sa využilo ako športovisko. Ale neviem ako sú tam vlastnícke vzťahy. No ale ihrisko Albión je po ROEP-e už majetkovo vysporiadané, mesto, alebo mestká časť v správe by tu mohla využiť peniaze z nejakej výzvy na obnovu ihriska.
     Parkovanie: Aj ja mám auto. My sa aj so správcom tejto stránky dlhodobo zaujímame o okolité plochy, ako a čo s nimi. Marián Š. nemá auto, preto sú niekedy naše názory odlišné. Pri rekonštrukcii ihriska by vôkol vyšlo možno 40-50 nových parkovacích miest, to záleží na dobrom projekte. Navrhovali sme upraviť plochy na rohoch Bebravskej 7,9,11, možno ďaľších 10-15 miest. Navrhnúť jednosmerné ulice, parkovanie by nemuselo byť na chodníkoch. Nevidím ale dôvod, prečo máme všetko prispôsobovať našim autám. V dohľadnej dobe sa aj tak v BA nevyhneme rezidenčnému parkovaniu. Firemné dodávky, podnájomníci čo dochádzajú autom a celý týždeň sú ich autá odstavené (prídem za prácou vlakom, autobusom).
     Ja som jeden z tých, čo sa aktívne zaujímajú o svoje okolie, ale nie len z jedného uhla pohľadu.
     Skúste mi vy povedať, na akej ploche vo Vrakuni by ste zobrali vaše dieťa učiť bicyklovať?

    • Vlado z Hnileckej povedal:

     Takze ak tomu rozumiem spravne, preto, ze pred niekolkymi desatrociami tam niekto naposledy sportoval, tak to ma byt za kazdu cenu ihrisko? to nie je moc funkcny argument.
     Treba si vsak uvedomit, ze za posledne desatrocia nam tu nevzniklo ani jedno parkovacie miesto (pri rastucom pocte automobilov), hoci povodny projekt naseho sidliska bol navrhnuty dobre, ale kedze boli stovky miest zrusene a prerobene na garaze, tak jednoducho nejake nove postavit treba, ci sa vam to paci alebo nie. A takto by mohlo vzniknut cca. 200 parkovacich miest, co vyriesi celu situaciu. Jednosmerky vyriesia akurat to, ze mozno sa nebude parkovat na chodnikoch, ale sa zasa zahusti premavka v ulickach, lebo ludia nebudu vyuzivat najkratsiu trasu, ale budu to muset obiehat cez dalsie 2-3 ulice.
     Rezidencne parkovanie je este na dlho, nakolko vsetky doterajsie navrhy maju nulovu oporu v zakone, takze aj keby si nieco magistrat nove vymyslel, tak musi naskor dojst k zmene zakonov na celostatnej urovni.
     A pytate sa, kam zoberiem syna ucit sa bicyklovat? Napriklad na ihrisko o par metrov dalej do vnutrobloku Slatinska – neparne cisla (priestor toho byvaleho starzu). Ja viem, pre obyvatelov, co dospeli skor ako sa postavili tieto bytovky je to take nezzite, ale ano, je to tiez moznost.
     Neskor, ked uz mu to pojde, tak po cyklochodniku prejst s nim az k malemu dunaju na cyklochodnik.

    • Vlado z Hnileckej povedal:

     Alebo kludne okolo domu Hnilecka 1-9

    • Marián Mészáros povedal:

     Vnútroblok Slatinská-Bebravská-Dvojkrížna „revitalizovali“ minulí rok. Neviem či ste o tejto téme na týchto stránkach čítali.
     Naša diskusia je presne taká akú vnímam v poslednej dobe vo Vrakuni. Jedna strana si stoj čo stoj stojí za svojím (vy 200 parkovacích miest a nič iné) a keďže zástupcovia nás na obecnom úrade nevidia nič konštruktívne, tak si spravia po svojom. Tak to bolo aj s vnútroblokom a nápadom poslanca Brunu. Spravil projekt, keďže operačný program na BSK spravuje on, vybral čistý pozemok vo Vrakuni kde mohol minúť 5% čo potreboval „minúť“ aby sme dostali zvašok, diskusia žiadna. Po voľbách nám pán starosta zavrel ústa s kamerou, ktorá doteraz nie je funkčná, kvalitu tartanu pod preliezkami by si mali pozrieť, pokiaľ sa nerozpadne.
     Na záver len toľko. Neviem či vás poteším, možno áno. Menovaný poslanec už robil prieskum či parkovacie miesto,box,garáž v parkovacom dome na mieste ihriska je možné predať za cenu 12,000 euro.

    • Vlado z Hnileckej povedal:

     Ja som vas niekolkokrat vyzval, aby ste odprezentovali vas nazor, ako by ste v tejto lokalite riesil parkovanie a preco stavat dalsie zbytocne ihrisko, ked v pesej dostupnosti ich je dostatok, ale jediny navrh z vasej strany bol, aby sa pravili ulice jednosmerne a auta parkovali po oboch stranach, avsak toto nie je vsade realizovatelne (napr. Hnilecka 9-17, kde uz teraz auta stoja po oboch stranach, ale jedna strana zaroven blokuje chodnik, lebo inak by sa tam auto ani v jednom smere nezmestilo, takze toto nic nevyriesi, dalej Hnilecka 1-9 je to tiez nerealizovatelne vobec. Bebravska detto.) Takze dajte riesenie, rad si ho precitam, ale nie nejake sotoriesenie, ze ludia nemaju mat auto, pretoze v case, ked kupovali byty, tak tu ten priestor bol, akurat boli neskor o tento priestor olupeny miestnym uradom (vtedy este sidliacim v Ruzinove), ked sa z tohoto priestoru postavili garaze.
     A ja nikde nepisem, ze tieto parkovacie miesta sa maju predavat, ono miestny urad nema byt developersky podnikatelsky subjekt, ale mal by riesit potreby obyvatelov. Takze ako?

 6. Mária povedal:

  Rokovanie Miestneho zastupiteľstva
  mestskej časti Bratislava-Vrakuňa bod 15
  22.9.2015

  Výstavba podzemných garáži s oddychovou zónou a revitalizáciou na strešnej časti garáží pri Zdravotnom stredisku Vrakuňa, ul. Bebravská.
  Výstavba podzemných garáží v predmetnej lokalite pomôže zmierniť súčasnú neúnosnú situáciu v statickej doprave v mestskej časti. Rozsah výstavby (kapacita, využitie pochôdznej strechy, atď.) bude určený na základe miestnych podmienok a výsledkov verejnej súťaže. Predpokladaný počet stojísk v podzemnej garáži sa bude pohybovať v rozpätí od min. 30 do max. 50.
  Zároveň predpokladá, že vybudovaním podzemných garáží sa vyrieši dlhodobý problém s parkovaním a zlepší sa štandard bývania.

  Pozn. V súčasnosti je tam 110 parkovacích miest – z balkóna som ich prepočítala viackrát. Ako sa s týmto riešením vyrieši, zlepší dlhodobý problém s parkovaním?
  Samozrejme, že ako obyvatelia Bebravskej 28,30,32 privítame zlepšenie štandardu bývania /zeleň, lavičky, ihrisko/ a hoci tam budú nainštalované kamery, kto zabezpečí, že sa tam nebudú zdržiavať všetci bezdomovci. Už teraz sú neriešiteľní spred ZS. Potom sa presťahujú na lavičky a my namiesto 110 parkovacích miest budeme mať 30-50 a bezdomovcom pod oknami. Kto tam bude sedieť spolu s nimi?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)