Nie týždeň ale celý rok mobility

Kto sa prejde po Bratislave na bicykli, rýchlo zistí ako zúfalo málo urobila doteraz Bratislava pre bicyklistov. Vidno, že Bratislavu riadia šoféri a autá majú najvyššiu prioritu takmer všade v Bratislave.

Prečítajte si niektoré dokumenty o posledných a plánovaných krokoch v rozvoji cyklodopravy.

Bol som tento týždeň odprevadiť manželku do práce z Vrakune k prezidentskému palácu. Až po Košickú ulicu sme išli bezpečne, pohodlne a rýchlo. Potom už sme sa museli motať po chodníkoch a vedľajších cestách – pomaly, opatrne a prekonávajúc rôzne bariéry – bariérové prechody pre chodcov a autá zaparkované hocikde.

Napriek rečiam primátora a starostov je podpora bicyklovej dopravy veľmi slabá. Je len málo trás po Bratislave, ktoré by mohli využívať aj menej odvážni a menej zanietení cyklisti ako napr. naše manželky alebo deti, a aj tieto trasy končia skôr, ako by nás doviedli až do cieľov našich ciest.

Pritom napr. v širšom centre už dávno mohli byť urobené opatrenia, ktoré by vytlačili autá z chodníkov a okrajov ciest a vytvoril by sa priestor pre masívnu cyklistickú dopravu. Podobné opatrenia by pomohli aj na sídliskách.

Nemožno sa diviť, že bicykel na cestu do práce využívajú len asi 2 % Bratislavčanov.

Vrakučania sa tiež len veľmi málo bicyklujú – hlavne v dôsledku chýbajúcich cyklochodníkov. Cyklistické chodníky vo Vrakuni sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky: Starosta Fatura nechal vyasfaltovať chodníček v zeleni na Dvojkrížnej. Cyklochodník lemuje Malodunajskú ulicu, ktorý potom pokračuje na Malodunajskú hrádzu.

Vyznačenú cyklocestu do Ružinova len ťažko možno považovať za cyklochodník. Na niektorých miestach je nebezpečná aj pre dospelých cyklistov. Ísť tadiaľ s deťmi je obzvlášť riskantné. Pri tom napr. v koncepcii rozvoja lesoparku je aj návrh preskúmať možnosť viesť cyklocestu do Ružinova cez lesopark a popri železnici.

Podobne ako cyklocestička vyznačená na ceste na Dvojkrížnej pri benzínovej pumpe, ktorá tiež nie je bezpečná pre deti.

Teraz prebieha stavebné konanie pre krátky cyklochodník popri Malom Dunaji v oblasti Píniovej a za panelárňou.

To je asi všetko pre bicyklistov vo Vrakuni. Niet divu, že Vrakunčania bicykle nepoužívajú. Nebicyklujú sa ani deti – tie nemajú vôbec kde. Nie je podpora pre deti, aby chodili do školy na bicykloch, kolobežkách alebo korčuliach – bezpečné cestičky, bezpečné prechody alebo možnosť zamknúť si bicykel v škole.

V podpore bicyklovania zaostáva aj Bratislavská župa. Chvályhodná je výstavba cyklomosta v Devínskej Novej Vsi – aj keď vraj aj tu chceli župní poslanci presadiť, aby sa tieto peniaze využili na výstavbu ciest. Poteší aj cyklochodník spájajúci Vajnory, Raču a Svätý Jur. Juhozápadné Slovensko má vynikajúce podmienky pre turistiku na bicykloch: cyklistický chodník okolo Malých Karpát by určite pritiahol veľké množstvo turistov ale aj každodenných bicyklistov.

Podpora iných druhov dopravy ako automobilovej je výhodná aj pre šoférov – čím viac ľudí presadne na MHD a bicykle, tým prázdnejšie budú cesty a parkoviská v meste, tým rýchlejšia bude doprava aj na cestách.

Prehlad_zrealizovanych_cykloprojektov_2011-2014

Opatrenia_v_prospech_nemotorovej_dopravy_MsP

Cyklopriority_2015_pracovna_verzia

Cyklodoprava_stav_projektov

Cyklodoprava_cerpanie_rozpoctu_2014

Cargo_bikes

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Doprava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)