O čom práve jednajú poslanci alebo: Ako bačujeme ovečky?

Zdravím Vás ovečky. A či bačovia?

Ako správny bačovia sme si všimli niekoľko nezrovnalostí u nás na úrade. Tak prejdem rovno k faktom:

 1. NÁVRH NA SCHVÁLENIE ZMENY FUNKČNÉHO VYUŽITIA ÚZEMIA V LOKALITE HORNÉ DIELY

V materiáloch sa píše, že prevádzka panelárne je povolená ako dočasná s ukončením v roku 2018 (??? koniec volebného obdobia???) a odporúča sa tu výstavba „architektonicky hodnotnejších objektov“ spolu s „občianskou vybavenosťou, parkovou úpravou a vyhliadkovými mólami“. Máme pocit, že ide o skrytý zámer ako realizovať ďalší developerský projekt. Že vraj územie má veľký potenciál na prestavbu. O tom niet pochýb. Kto už by tu chcel paneláreň, že? Ale pozrime sa na to bližšie, veď už vieme ako to u nás chodí. Vrakuňa možno zafinancuje parkové úpravy a móla a niekto slušne zarobí na výstavbe bytov. Bude to Vrakuňa a jej občania? Samotná štúdia stojí 20 000 €, takže niekto má s touto oblasťou veľké plány.

 1. NÁVRH NA ZMENU ROZPOČTU

– osadenie 4ks kamier za 18 000 €. To je dosť veľa peňazí. A ešte v cene nie je zahrnutá prevádzka – len osadenie.

 1. etapa presťahovania časti MÚ zo Šíravskej na Poľnohospodársku za

cca 20 000 €. A to je len prvá etapa. A ako päsť na oko hneď pod tým vysťahovanie Centra detskej tvorivosti do budovy Mestského úradu, cca 1000 €, svojpomocne a s pomocou VPS. No nedalo by sa to takto páni poslanci?

 1. ihrisko na začiatku lesoparku 12 700 €. Vyzvedáme kade tade a neviem sa dopátrať k projektu. Čo sa varí pod pokrievkou?
 1. Rekonštrukcia na ZŠ Železničnej na dve triedy z dotácií z MŠ 90.000€ + BSK 4.000€ + Vrakuňa 16.000€. Spolu 110.000 € na rekonštrukciu 2 tried? Veď za to postavíme menšiu školu…
 1. ROKOVACÍ PORIADOK

Prečo je rokovanie mestskej rady neverejné? Majú na to síce právo. Ale čo nám taja?

A takto si tu bačujeme. Teda tí, čo sú ešte ovce sa ovčia. Ale niektorí už zbačievajú. Veď sú na svojom. Takže sa vidíme 23.6. 2015 na miestom úrade.

A aj ja sa s LÁSKOU, HRDOSŤOU a BEZ STRACHU stávam bačom!

(Michaela Žilková)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Ďalšia výstavba na sídlisku. Zálohujte si trvalý odkaz.

17 odpovedí na O čom práve jednajú poslanci alebo: Ako bačujeme ovečky?

 1. Petra povedal:

  Vážení prebuďte sa. Nepíšem na túto stránku často, ale keď čítam niektoré príspevky, je mi z toho na nič.
  Všetko negatívne, ako keby nebolo v ľuďoch nič pozitívne s perspektívou k lepšiemu. Orientujete sa iba na zisk developerov a na to, kto z toho bude mať aký prospech. Váš prospech z týchto plánovaných zmien Vás nezaujíma? Že budete mať na cudzích pozemkoch občiansku vybavenosť pre seba, že budete mať nové byty, že budete mať skrášlené Vaše okolie aj pre Vaše deti a to všetko bez toho, že by Ste pre to museli niečo urobiť a to všetko zadarmo.
  To nestačí?
  Ak nie, vráťte sa do jaskyne!!!
  Aj Vám / nám / všetkým tieto zmeny v území / myslím teraz Horné Diely vo Vrakuni / prinesú pozitívne zmeny. Vy Ste spokojní, ako to vo Vašom okolí vyzerá? Ak áno, tak Vás úprimne ľutujem.
  Bez developerov a cudzích peňazí by tu nebolo nič, iba zdevastované mesto, starina a neporiadok. Je iba na starostoch MČ ako sa s developermi dohodnú na skrášlení okolia a na sprievodných a vynútených investíciach. To síce hraničí s výpalníctvom štátnej správy, ale berme to ako za „usmernenie výstavby“.
  Treba si už raz uvedomiť, že svet patrí bohatým, šikovným a múdrym a nie chudobným, hlúpym, závistlivým a lenivým. Tých bohatých som myslela bohatých duchom – vizionárov a nie peniazmi. Tých chudobných som myslela – chodobných duchom, spiatočníkov a závistlivcov – takých, ako tu píšu iba v negatívach.
  Vyberte si ku ktorej kategórii patríte a aké dôsledky to prinesie.
  Prajem pekný deň
  Petra

  • Marián Šumšala povedal:

   Petra, môžete napísať, aký má Vrakuňa osoh z developerov? Neuviedli ste vôbec žiadny konkrétny príklad. Tak prosím vás napíšte aspoň jednen alebo niekoľko. Kritzujete tu druhých, ale úplne vám chýbajú argumenty. Tak sem s nimi.
   Kto tu tvrdí, že developer postaví občiansku vybavenosť vo Vrakuni je naivný alebo nejedná s nami korektne.
   Hneď blízko panelárne na Píniovej postavil developer obytný súbor. V druhej etape mal postaviť občiansku vybavenosť. Občianska vybavenosť tam stále nie je a pravdepodobne ani nikdy nebude. Teraz sa developer snaží postaviť ako občiansku vybavenosť internáty, takže len ďalšie bývanie, ktoré miestnym ľuďom nič neprinesie. Len ďalšie problémy.
   Okrem toho developer nemôže zabezpečiť občiansku vybavenosť, pretože niekto si tam musí otvoriť prevádzku. Kto tam pánu Bohu za chrbtom niečo užitočné otvorí?
   Ja som uviedol konkrétny príklad, prečo si myslím, že developer Vrakuňu neskrášli, aspoň nie automaticky, ak mu dá Vrakuňa voľnú ruku.
   Čakám na príklad od vás, kedy developer Vrakuňu skrášlil.
   Ľudia, ktorí kritizujú developerov sa tu podpisujú pným menom. Môžete sa nám tiež predstaviť plným menom?

   • Michaela povedal:

    …ale no milí moji…predýchať…nebudeme sa tu navzájom ostreľovať…povedzte mi: ČO KONKRÉTNE by ste tam chceli? Ja by som tam chcela lesné ihrisko, náučný stromový chodník, nejaké lehátka alebo ešte lepšie hojdacie siete…hmmm….mám pokračovať? Mohla by som…ale myslím, že je rada na Vás. Marián mohla by tam byť aj dažďová záhrada 😉

    • babka eva povedal:

     a ja vás Petra pozývam na osobné stretnutie. údaje o nás sú na našej http://www.vrakunská beseda.szm.sk. Ktorýkoľvek deň, kedykoľvek vás rada privítam.

    • Michaela povedal:

     …babka eva…konkrétne nápady…na kávičku sa pozývajte inde…;)

    • babka eva povedal:

     Snáď to pán Šumšala toleruje, ako ju mám inak pozvať, keď píše ako anonym? No poraď. S láskou babka eva

    • Marián Šumšala povedal:

     Ja si tam viem predstaviť väčšiu lodenicu. Je možné, že pokojné vody Malého Dunaja a rovné koryto by bolo dobré na trénng vodných športov. S lodenicou by mohli byť spojené aj ďalšie športy.
     Je ale možné, že by tam zostal nejaký priemysel. Jedno z riešení na zápchy je zamestnávať ľudí priamo tam, kde bývajú.

  • julo povedal:

   pani developekra Petra, pekný deň treba zaželať predovšetkým tebe, no už je asi neskoro a podľa všetkého ti niet pomoci …
   Predovšetkým vo Vrakuni nič developeri neskrášlili len zabetónovali a zastavali , takže len negatíva ! Skús otvoriť reálne oči .
   … a o tom komu patrí svet našťastie akurát ty nerozhoduješ 🙂

  • Tomcat povedal:

   Petra,
   Budte taka laskava a podpiste sa svojim pravym menom. A za koho to vlastne kopete? Pinea park? Arogancia vasej rodiny nema hranic!!!
   Strasne ubohe PR!!!

 2. Tomáš Galo povedal:

  K bodu 1. Paneláreň bude čoskoro končiť. A nech už toto územie bude patriť komukoľvek, je jasné, že sa ho bude snažiť využiť. V súlade s územným plánom. Všeobecne aby sa zabránilo nevhodnej zástavbe na akomkoľvek území, je vhodné mať na strategické miesta územné štúdie. Tá sa plánovala aj tu. Medzitým ale mala na MÚ prísť štúdia od vlastníka panelárne. Ešte som ju nevidel, takže sa k nej neviem vyjadriť. Ale tým pádom už štúdia od MÚ je už opodstatnená len na územie okolo panelárne. Preto sa na zastupiteľstve odsúhlasila zmena sumy za štúdiu na 2000,-€. Pričom môj návrh bol aby sme požiadali investora panelárne, aby spracoval štúdiu na celé územie v spolupráci s MÚ na svoje náklady. Starosta bude o tomto rokovať.

 3. Tomas Galo povedal:

  K bodu 1-3 sa vyjadrím po zastupiteľstve.

 4. Tomas Galo povedal:

  K bodu 4. Nič pod pokrievkou sa nerobí. Na aprílovom zastupiteľstve sa odsúhlasili rozvojové projekty. Medzi nimi aj revitalizácia detského ihriska. Písalo sa o tom aj tu. Žiadny projekt pokiaľ viem ešte nie je. Tá suma je len budgetová. Keď bude projekt hotový, znovu príde na rad súťaž na realizáciu.

 5. Tomas Galo povedal:

  k bodu 5. Nie rekonštrukcia priestorom ZŠ Železničná, ale prestavba priestorov na Bodvianskej. Čo sa nákladov týka, použijem vysvetlenie Stana Brunu. „v ramci tych 90.000 na dve triedy je potrebne urobit nove rozvody elektriky, vody, nove toalety, vymenit okna, kurenie, izolacia strechy, izolacia obvodovychy stien, kompletne zariadit interier skolky, spanle, kuplelky, zariadit jedalen, kuchynu na vydaj stravy a priestory pre personal a zabudol som vonkajsie herne prvky. Ked tak na to pozeram, 93.000 ktore sme ziskali z ministerstve skolstva je menej ako by sme potrebovali. Ziadali sme 350.000 na 4 triedy pre 80 deti, novu kuchychu, jedalen a zariadenie. Dalej sme boli uspesni v dotacii z BSK a ziskali dalsich 4.000 Eur na zariadenie skolky. O pol roka budeme ziadat financie z eurofondov na dobudovanei skolky celej, pripadne dalsie rozsirenie.“

  Každopádne na realizáciu sa bude robiť súťaž. A budem veľmi rád, aby tí, ktorí tu vyhlasujú ako sa to dá urobiť lacnejšie sa do súťaže prihlásili. Je len dobre ak Vrakuňa ušetrí.

 6. Tomas Galo povedal:

  Tak postupne k jednotlivým bodom. Začnem od konca. Nie mestská rada, ale ak tak miestna rada. Na komisiách vytvorenie miestnej rady nezískalo podporu, predpokladám, že neprejde ani na najbližšom zastupiteľstve.

 7. julo povedal:

  Veď je tam jednofarebná modrá partia a toho červeného a „nezávislých“ už spracovali. Vo Vrakuni sa žiaľ bude najbližšie 4 roky stavať a rekonštruovať za vesmírne peniaze! Územie má pre nich veľký potenciál … BEZ LÁSKY, BEZ HRDOSTI a BEZ STRACHU !!!

  • Michaela povedal:

   Julo…tak ja budem tá zostávajúca biela a beriem aj slovenský znak. Lebo potenciál mám aj ja. Ako každý z nás. A vieš o tom, že existuje praktická cesta ako ich okamžite zbaviť „moci“, ktorá patrí nám? Treba len troška odhodlania. Takže radšej začnime myslieť na vesmírne zákony a nie na vesmírne peniaze. A ešte…Julo…zavetri trošku, necítiš ako páchnu strachom a nie len oni. Brzdí hlavne Vás, čo to myslíte v prospech všetkých. Takže znova: S LÁSKOU, S HRDOSŤOU a BEZ STRACHU!

   • Michaela povedal:

    A už len dodám trefný citát, ktorý mi práve prišiel pod ruku: „Strach klame a ty mu veríš.“ -Friedrich Nietzsche-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)