Amfiteáter pri Malom Dunaji

Pri Malom Dunaji by mal vzniknúť amfiteáter. Mal by byť súčasťou oddychovej zóny s prístaviskom. Amfiteáter je vlastne len pódium 10 x 8m, plus by tu mali byť záchody a nejaké drobnosti. Projekt by mal byť financovaný z európskych  fondov.

Viac info tu: Zámer vybudovania infraštruktúry k prístavisku na brehu Malého Dunaja

Amfiteáter bol navrhnutý v štúdii využitia Malého Dunaja. Štúdia vznikla v roku 2006. Navrhuje využitie územia Malého Dunaja v časti od lávky po most. Mohli by tu byť: prístavisko s lodenicou, pešia promenáda, móla, detský mlyn, multifunkčné ihrisko, lávka cez rieku, vyhliadkové terasy, amfiteáter, informačnú kanceláriu a krytú terasu s občerstvením.

Je veľmi zlé, že príprava využitia Malého Dunaja sa deje za našimi chrbtami. Škoda, že mestská časť o projekte neinformovala a nesnažila sa nájsť najlepšie riešenie v diskusii s občanmi.

Treba na druhej strane pochváliť, že sa miestny úrad snaží využívať peniaze z európskych fondov. Je fajn, že tieto peniaze idú na projekty, ktoré Vrakuňa potrebuje ako soľ na skvalitnenie s spríjemnenie života. Je tiež potrebné, aby rozvoj Vrakuni prebiehal vo veľmi úzkej spolupráci s tými, pre ktorých je toto určené – Vrakunčanmi.

(sum)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Vrakunský lesopark. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)