Ako splnil Smer svoje predvolebné sľuby z roku 2010

Pozrime sa, ako splnil Smer svoju sľuby z komunálnych volieb pred 4 rokmi:

Kandidáti SMERu chceli riešiť:

Problémy v doprave a parkovaní

Vytvorili sa nové zásady parkovania, ktoré vyžadovali opätovné podpisovanie 800 zmlúv. Neviem, či sa niečo významnejšie zmenilo. Podarilo sa sprístupniť parkovisko na Čiližskej pri pumpe, ale je možné, že to bola hlavne aktivita starostky. Súhlasili (3 poslanci zo Smeru) s pripojením logistického centra na Majerskú, ale developer nepokračoval v tomto projekte.

Dostupnejšie zdravotníctvo pre Vrakunčanov

Neviem, či sa niečo významnejšie zmenilo. Našťastie to nie je horšie, ako bolo.

Čistotu ulíc, chodníkov a trávnatých plôch

Neviem, či sa niečo významnejšie zmenilo. Chýbajú ľudia v stredisku VSP.

Zlepšiť využitie Vrakunského lesoparku a okolia Malého Dunaja

Tu asi nie je nič nové. Poslanci iniciovali a schválili stratégiu rozvoja lesoparku, ale do konkrétnych riešení sa stratégia nepreniesla.

Podporujeme sociálne aktivity pre starších a imobilných

??? Pri rekonštrukciách ciest sa objavilo zopár bezbariérových prechodov pre chodcov.

Pripravujeme programy pre deti a mládež, matky s deťmi

Miestny úrad organizuje oslavu MDD, turnaj starostky.

Podporovať aktivity športových klubov

Smeráci podporovali šport – futbalový klub dostal dotáciu dokonca skôr ako to pravidlá prideľovania dotácií umožňovali, t.j. ešte pred termínom, dokedy bolo treba zaslať požiadavky na dotáciu.

Chceme ukončiť zahusťovanie novými obytnými domami

Podľa mňa nesplnené: Smeráci hlasovali za výstavbu nájomných bytov na Žitavskej ulici. Tu asi jednoznačne porušili svoj sľub. Ani po niekoľkých rokoch nie je zažehnaná výstavba bytov pred zdravotným strediskom, na Slatinskej a na Kazanskej ulici – je to síce kompetencia mestských poslancov, ale aj naši poslanci by mohli byť aktívnejší.

Priblíženie miestneho úradu občanom rozšírením jeho služieb

Neviem, či sa niečo významnejšie zmenilo. Poslanec Drozd spomínal, že na Miestnom úrade riešil množstvo vecí, ktoré nefungovali.

Dúfam, že napriek všetkej snahe o objektívnosť, tu nič nechýba.

Tu je ich program:

201011 Smer-Program 2010 S

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 odpovedí na Ako splnil Smer svoje predvolebné sľuby z roku 2010

 1. Vlado povedal:

  Co sa tyka parkovania tak smeracke osadenstvo a specialne p. Robert Blazicek sa rozhodli, ze jednoducho o parkovani nebudu s obcanmi komunikovat. Ziadal som pred skoro 2 rokmi (konkretne 16. januara) od miestneho uradu informaciu, ktore parkovacie miesta su na nasej ulici legalne oznacene ako rezervovane, nakolko nie kazde znacenie ako byva vo zvyku sa po skonceni rezervacie aj odstrani. Odpoved na moju otazku som samozrejme nedostal. Urgoval som moju oficialnu ziadost niekolkokrat (17. februara 2013, 1. maja 2013, 12. jula 2013). Kedze pocas mesiaca september pribudlo na Hnileckej dajsie dopravne znacenie vymedzujuce parkovacie boxy, ale navrhnute tak diletanskym sposobom, ze sposobilo este vacsie problemy s parkovanim, tak som sa ozval znovu. Tentokrat aj s vyzvou, aby to znacenie odstranili. tentokrat som dostal odpoved, ze z tohto konania je verejnost vylucena. No a samozrejme zoznam rezervovanych miest v odpovedi stale nebol. Znova som sa ozval 1. oktobra tohto roka, ze do dnesneho dna stale nemam informaciu o rezervovanych parkovacich miestach. Myslite, ze mi ju poslali?
  Nastastie s tou smerackou bandou na miestnom urade som nemusel riesit nic problematickejsie…

 2. Peter povedal:

  Smer vedel, ze ma jedinu sancu prentrasformovat sa na slusnu politicku stranu. Co bolo bez sance. Tak si nasli bieleho kona. Je to Stubniak. Ma dohodu so SMERom, ktoru specatila vzajomna kampan troch smerakov. Ftacnik, Svorenova, Stubniak. Stubniak ma za ulohu udrzat v predstavenstve Spokojneho byvania „spolahlivych“ clenov predstavensta. Sam priznal na kampan 2000. Uz sa tu porobne pisalo, ze ta suma je samozrejme uplne nerealna. V reale potrebuje Stubniak nasobky tejto sumy. Toto je plan SMERU, ako ostat v hre. Pozor na SMERakov!

 3. alena povedal:

  Za SMER tu žiaľ 4 roky boli P. Drozd, Bošanská, Petrovská, Gabrielová a starosta Klimsch v Nespokojnom Bývaní. Nič pozitívne pre Vrakunu nepriniesli. 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)