Odpovede pána Valacha

Prinášame odpovede pána Valacha, kandidáta na starostu Vrakune, na naše otázky:

 1. Koľko peňazí miniete v predvolebnej kampani? Máte transparentný účet?

Na predvolebnú kampaň miniem cca 1 500,- € ( tri bilboardy a 10 000 letákov s volebným programom do schránok ). Používam výlučne vlastné finančné prostriedky zo súkromného účtu.

 1. Zapojili ste sa do projektu spravnikandidati.sk?

Do projektu spravnikandidati.sk som sa zapojil.

 1. Môžete, v akých komerčných spoločnostiach za posledných 5 rokov ste boli štatutárom alebo máte majetkovú účasť?

V roku 2012 som bol konateľom obecnej spoločnosti Vrakunská rozvojová, s.r.o. ktorá bola zlúčená bez likvidácie so spoločnosťou Spokojné bývanie, s.r.o. V októbri 2013 sme spolu s manželkou založili spoločnosť JMV Partners, s.r.o. V žiadnej inej spoločnosti nie som štatutárom ani nemám majetkovú účasť. To isté platí o manželke.

 1. Ako dlho bývate vo Vrakuni?

Vo Vrakuni bývam 26 rokov .

 1. Kde chodia vaše deti do základnej školy alebo škôlky, resp. kde chodili?

Naše tri deti ( Michal 33, Veronika 31, Zuzana 27 ) chodili do ZŠ Železničná.

 1. Ako chcete zlepšiť parkovanie?

Digitálna mapa parkovacích miest so všetkými zverejniteľnými údajmi na webovej stránke Vrakune, aktívne hľadanie riešení pre budovanie nových parkovísk, spravodlivé prideľovanie parkovacích miest – možnosť losovania všetkých parkovacích miest v cca dvojročných cykloch.

 1. Ako chcete vyriešiť zápchy?

Podporím vybudovanie vlakovej zástavky vo Vrakuni , ktorá cez integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, vytvorí spojnicu s ostatnými mestskými časťami. Na všetkých úrovniach štátnej správy budem aktívne presadzovať presmerovanie tranzitnej dopravy z ulíc Vrakune vybudovaním efektívneho cestného obchvatu Vrakune, vrátane preložky štátnej cesty Hradská mimo centrum Vrakune.

 1. Ako chcete riešiť problémy v Pentagone?

Zvýšim nároky na výkon služby štátnej a mestskej polície vo Vrakuni, najmä v pre zabezpečenie poriadku, potláčanie predaja a užívania návykových látok a vandalizmu vo Vrakuni. Budem iniciovať posilnenie kompetencií mestskej polície a presadzovať rozšírenie počtu mestských policajtov vo Vrakuni. Zabezpečím nainštalovanie kamerového systému v kritických oblastiach Vrakune. Urobím všetko pre to, aby tento celoslovenský problém bol riešený v spolupráci so štátnymi orgánmi na čele s vládou SR.

 1. Čo chcete urobiť na sídlisku?

Sústredím všetko úsilie na oživenie a využitie priestorov v objekte 221 na Poľnohospodárskej ulici pre kultúrne a spoločenské aktivity Vrakunčanov. Podporím budovanie športovísk, oddychových zón, cyklistických trás, centra vodných športov na Malom Dunaji, obnovenie detských ihrísk. Vytvorím podmienky pre klubovú činnosť seniorov.

 1. Ako chcete vyriešiť nedostatok škôlok?

Nedostatok škôlok je riešiteľný v prvej etape rozšírením kapacity MŠ Šíravská a MŠ Kríková. V druhej etape sú možnosti využitia voľných priestorov v ZŠ, prestavba bývalej MŠ na Bodvianskej ulici alebo uvoľnenie bývalej MŠ na Vážskej ulici, kde je momentálne súkromné gymnázium.

 1. Čo urobíte pre mládež?

Zvýšim finančnú podporu voľno-časovým centrám a aktivitám pre deti a mládež. Budem iniciovať vytvorenie mládežníckych klubov. Osobitnú pozornosť budem venovať úrovni vzdelávania na školách vo Vrakuni, spôsobu financovania škôl s cieľom zabezpečiť kvalitné vzdelanie novej generácie a iniciovať súťaživosť škôl v dosahovaní výborných výsledkov pri umiestňovaní svojich žiakov na vyššie stupne škôl. Podporím organizáciu športových a atletických podujatí .

 1. Čo urobíte pre športovisko na Slatinskej?

Športovisko na Slatinskej ulici je potrebné dobudovať a revitalizovať v spolupráci s občanmi a ich potrebami.

 1. Aký je váš postoj k výstavbe nájomných bytov na Žitavskej ulici?

Výstavbu nájomných bytov na Žitavskej ulici som podporil tak, ako všetci terajší poslanci a noví kandidáti na starostu MČ Bratislava Vrakuňa. Odstráni sa nevyhovujúci objekt a miesto neho vyrastie nový 5 podlažný bytový dom, ktorý ponúkne 61 bytov pre mladé začínajúce rodiny a v prvom nadzemnom podlaží občiansku vybavenosť. Dôvody som vysvetlil aj na verejných zhromaždeniach s občanmi, v televíznej diskusii kandidátov a na rokovaní MZ.

 1. Čo chcete spraviť pre vyriešenie situácie v parčíku pri zdravotnom stredisku na Bebravskej?

Všetky parky vo Vrakuni ako aj pešia zóna a lesopark nutne potrebujú revitalizáciu, obnovu zelene, kvetinovej výsadby a okrasných drevín , rozšírenie až po Pastoračné centrum. Budem iniciovať posilnenie kompetencií mestskej polície a presadzovať rozšírenie počtu mestských policajtov vo Vrakuni pre zabezpečenie dodržiavania verejného poriadku.

 1. Ste ochotný prerobiť projekt ISRMO podľa predstáv obyvateľov na Slatinskej ulici?

Projekt ISRMO je v štádiu posudzovania a jeho modifikácia v spolupráci s občanmi MČ je v záujme vedenia samosprávy, takže tento proces podporím.

 1. Ste za to, aby o použití časti prostriedkov mestskej časti rozhodovali občania prostredníctvom participatívneho rozpočtu?

Rozpočet predkladá starosta MČ, schvaľuje ho Miestne zastupiteľstvo. Predtým ho prerokovávajú všetky komisie MZ, v ktorých majú zastúpenie aj občania MČ, ktorí nie sú poslancami MZ. V zmysle platných zákonov je to zatiaľ maximum, čo je možné v spolupráci s občanmi pri tvorbe a čerpaní rozpočtu urobiť.

 1. Akým dopravným prostriedkom chodíte do práce? Ako často používate bicykel? Pre aký účel?

Do práce chodím pešo – pracujem v spoločnosti Spokojné bývanie a do práce to mám cca 10 minút pešo. Bicyklujem rekreačne vo voľnom čase .

 1. Aké konkrétne opatrenia zavediete pre sprehľadnenie činnosti miestneho úradu?

Budem organizovať pravidelné verejné zhromaždenia zo starostom a preberať s občanmi aktuálne problémy Vrakune. Zreorganizujem, zmodernizujem a zefektívnim prácu a komunikáciu miestneho úradu tak, aby slúžil predovšetkým občanom Vrakune. Vybudujem klientske centrum na miestnom úrade s ústretovými stránkovými hodinami počas celého týždňa. Zabezpečím pravidelnú aktualizáciu webovej stránky MČ Vrakuňa tak aby na nej boli všetky dostupné informácie.

 1. Umožníte občanom účinnú komunikáciu s úradom prostredníctvom stránky odkazprestarostu.sk?

Elektronickú komunikáciu s občanmi som vždy podporoval. Robím to aj teraz a budem to v prípade zvolania robiť aj na MÚ, napríklad prostredníctvom webovej stránky odkazprestarostu.sk .

 

Bratislava : 3.11.2014

Ing. Jozef Valach, nezávislý kandidát na starostu MČ Bratislava Vrakuňa

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

39 odpovedí na Odpovede pána Valacha

 1. alena povedal:

  Poslanec Valach kandidoval pred 4 rokmi za SDKÚ a teraz sa tvári velice nezávislý.
  Robil riaditeľov už skoro vo všetkých významných Vrakunských podnikoch a ako pohol veci dopredu, čo zlepšil?

  • Vlado povedal:

   Z ZDKU bol odídený… ale mňa by zaujímalo, keď sa angažoval za tepláreň, tak sľuboval najlacnejšie vykurovanie… samé sľuby a klamstvá, presne ako celá jeho skupinka ( Drozd, Klimsch a Ondek )

 2. I am nice povedal:

  To bolo k Valachovi.
  A teraz k Vam kandidat Kuruc.
  Sudnemu cloveku netreba do desiatich naratat, aby zistil koho reprezentuju kloki, niki, zdeno, novakova a ini podobni frustrovani hlupaci (a mozno dalsi ini, ktorych ako predvoj poslete v dalsich dnoch), ktori sa tu chodia ventilovat na odpovede kandidata Valacha. Na to staci pomerne jednoducha logicka implikacia a pohlad na clanky o kandidatovi Kurucovi (a ze ich tu je az dva).
  Ak si vsak myslite, ze sa my Vrakuncania s prepacenim poserieme preto, lebo dva tyzdne pred volbami natierate lavicky a opravujete preliezky ( a ilegalne si tam znackujete vystrety prst), pricom je nam velmi dobre znama Vasa politicka minulost tak mozno konstatovat kandidat Kuruc, ze si len sypete hrudky na rovnaky politicky hrob ako vecny kandidat na starostu v Ruzinove.

  Och ano a len tak mimochodom. Byt Vami, daval by som si znatelne vacsi pozor na to, ktore moje politicky spriaznene lasky ako napriklad isty cloviecik z tej novej patetickej strany, ktora si hovori, ze je spravodliva mi pisu public na wall mojej stranky na facebook 🙂

  A takisto pan kandidat Kuruc gossip power aj v takejto mestkej casti je pomerne velky a tak nikomu z nas nemusite nahovarat, ze sa zapotite len pri kofolke 🙂

  • Nikolas povedal:

   Prosim ta , ty co fetujes? A to mi je cely kuruc ukradnuty, je to rovnaky neborak ako zbytok startovacieho pola. Ale zmen si liecbu/dilera.

 3. Jozef Valach povedal:

  Rád by som ešte reagoval na argumentáciu, ktorá odznela aj z úst kandidáta na starostu pána Kuruca pri televíznej diskusii v TV Bratislava, že na pešej zóne vo Vrakuni sú len čínske obchody a krčmy , bolo to aj na týchto stránkach.
  Takže pre informáciu začnem od objektu 22 pekne dokola :
  Cukráreň Cuk Pek, Kaderníctvo Monika, Optika Kuruc, Vizáš Salón, 221 Pub, Pizza Pehi,Moja Samoška, Kvetinárstvo, Fitness Vassal Gym, Čínsky obchod, Ovocie Zelenina, Cukráreň na Pešej, CBA Supermarket.
  Z druhej strany :
  Kaderníctvo, Hugo Club, Domáce potreby, Čínsky obchod, Melody reštaurácia, Trafika, Slovenská Pošta, Gremlins Pub, Trh z ovocím a zeleninou, Kopírovanie a servis, Allianz pobočka, Krajčírstvo, Grafické štúdio, Zdravotné stredisko s nasledovnými ambulanciami ( Diabeticko-metabolická, Gynekologická, Psychologická, Interná, Psychiatrická, ORL, Neurologická, Praktický lekár pre dospelých ) a nakoniec Lekáreň.
  Zdá sa vám to málo ?

 4. niki povedal:

  Je naozaj pozoruhodné, čo všetko nám je ochotný p. Valach pred voľbami sľúbiť. Veď tieto jeho sme už počuli, ale ešte sme nevideli výsledky. Tiež ho osobne poznám a súhlasím s tým, že je to arogantný a ješitný človek, ktorý uznáva len svoje vlastné názory.

 5. Kloki povedal:

  Pán Valach to je zaujimaveé že ste 4 roky nekomunikovali s občanmi a teraz tu píšete jeden príspevok za druhým. Myslím ale že je už neskoro pár hodín pred voľbami, svoj čas ste premárnil ingnorovaním občanov Vrakune (nie len vy samozrejme). Načo teraz píšete že „Nevyhýbam sa žiadne odbornej diskusii “ , to ste mal robiť 4 roky mal ste dosť času na to. Time out.

  • Jozef Valach povedal:

   Poslancom som 12 rokov a ubezpečujem vás, že pravidelne komunikujem zo všetkými občanmi, ktorý prejavia záujem. Na komisiách ktorým som predsedal som vždy umožnil vystúpiť všetkým, ktorý o to prejavili záujem. Ak neveríte, spýtajte sa pána Šumšalu, petičného výboru Bodliaková a pod.

   • Simona povedal:

    je smutne,že pán Ing.Valach neovláda gramatiku slovenského jazyka

    • Tomi povedal:

     Začiatok vety sa píše s veľkým písmenom, v druhom slove má byť na konci dlhé e, pred „že“ chýba medzera a na konci vety bodka.
     Je vtipné, keď niekto kritizuje gramatiku, ale sám ju neovláda.

 6. Jozef Valach povedal:

  Priatelia niečo viac k parkovaniu vo Vrakuni :
  V katastri BA-Vrakuňa máme spolu 2 459 parkovacích miest ( uvedený počet nie je konečný nakoľko stále prebieha označovanie a číslovanie všetkých parkovacích miest v MČ a stále sa hľadajú riešenia na vybudovanie nových )
  K termínu 23.10.2014 z toho evidujeme celkom 837 vyhradených parkovacích miest.
  Z toho :
  fyzické osoby 631
  právnické osoby 12
  osoby ZŤP 194

  k tomuto dátumu bolo na poplatkoch vybraté 138 633 €
  Podľa schválenej IV. zmene rozpočtu MČ BA Vrakuňa je v roku 2014 na cestnú dopravu vyčlenených 149 290,- €
  Z toho:
  Údržba ciest a parkovísk 68 000,- €
  Vodné stočné pre BVS ( odvádzanie vôd do kanalizácie ) 50 000,- €
  Údržba dopravného značenia 22 000,- €
  Údržba ciest – posypový materiál 6 000,- €
  Kanalizačné poklopy 300,- €
  Dopravné projekty 2 200,- €
  Údržba softvéru ( GIS – pasport parkovacích miest ) 790,- €

  Plánovaná oprava lávky cez Malý Dunaj z nákladom cca 18 500,- € sa už do rozpočtu pre nedostatok prostriedkov nedostala.
  Hl. mesto Bratislava sa pokúša už cca 3 roky cez zmenu štatútu Hl. mesta SR Bratislavy presadiť tzv rezidenčný systém parkovania, podľa ktorého by sa príjmy za dočasné parkovanie motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií I. až IV. triedy delili medzi Bratislavu a MČ v pomere 30 % pre BA 70 % pre MČ. Podotýkam, že všetka starostlivosť o komunikácie III- a IV. triedy je aj s nákladmi na MČ. Zatiaľ sme tomuto tlaku odolali, ale predpokladám, že Hl. mesto si nakoniec svoj model presadí v celej Bratislave. Potom skončíme ako s trávnatými a parkovými plochami v našej MČ – tie sú vo vlastníctve Hl. mesta BA , zverené do správy MČ zverovacími protokolmi a MČ na svoje náklady zabezpečuje ich údržbu t.j. kosenie, výsadbu okrasných kríkov atď…
  Nevyhýbam sa žiadne odbornej diskusii na tému parkovania alebo aj iné témy.
  Rád sa do nej zapojím a to aj osobne na stretnutiach.

  • vladimír povedal:

   Inak povedané, namiesto toho aby sme hľadali rezervy a nové zdroje v rozpočte, namiesto toho aby sme komunikovali s majiteľmi pozemkov o refundácii nákladov, ********* (pozn. autocenzúra) sa na občanov a necháme ich žiť medzi burinou. Aspoň vieme, čo môžeme v prípade zvolenia tohto kandidáta očakávať.

   • Jozef Valach povedal:

    Hlavné mesto odmietlo refundáciu nákladov za udržiavanie ich pozemkov v našej MČ. Rezervy stále hľadáme, ale prostriedky chýbajú vo všetkých kapitolách rozpočtu. A ak tie rezervy nájdeme, použijeme ich na opravu havarijných stavov v školách a ZŠ ( toalety, strechy, úniky vody, havarijné stavy na dodávke kúrenia )

    • vladimír povedal:

     S takouto odpoveďou som spokojný, v skratke na tomto mieste nepokladám za potrebné písať detaily. Absolútne nepokladám za vhodné aby sa problémy riešili na úkor základných potrieb občanov, to by bola veľmi zlá cesta. Dúfam, že vo Vrakuni zvíťazí kandidát, ktorý dá dostatočný priestor verejnej kontrole a problémy bude riešiť aktívne kým sú malé a nielen plátať havárie.

 7. Zdeno povedal:

  Zasnem nad drzostou tohto cloveka.

  • Novakova Andrea povedal:

   aj ja

   • ju povedal:

    Vase komentare su plne „argumentov“ a anonymne neuveritelne „odvazne“ 🙂

   • Jozef Valach povedal:

    Pani ( slečna ) Nováková
    Rád by som vedel, nad ako drzosťou to spolu so Zdenom žasnete.
    Pokúsim sa na to odpovedať
    Jozef Valach

    • Novakova Andrea povedal:

     pani Novakova pan Valach, skuste popremyslat nad sebou trochu, mozno na to pridete nad cim zasnem.

  • peterp5x povedal:

   Pan Zdeno,
   neviem co z odpovedi Jozefa Valacha implikovalo vo Vas, ze ide o drzeho cloveka.
   Ja osobne ho poznam tak dlho ako vo Vrakuni byva a ja tu byvam este o kusok dlhsie.
   Moj hlas zial dostat nemoze, pretoze pracujem prilis daleko v zahranici a praca mi neumozni pocas volebneho vikendu prist domov.
   Nik z nas nie je bez chyby, ake ked sledujem diskusie a verejnu mienku, tak sa sklanam pred ludmi, ktori su schopni „ist s kozou na trh“ a v tomto spolocenskom marazme kandidovat. Nie som rad tomu, ze som nasiel opat pravu v zahranici, aom rodeny bratislavcan a vo Vrakuni zijem od aprila 1986. Je mi smutno z toho, kam sa ta tato spolocnost dostala.
   Jozef,
   vdaka Ti, ze si sa aspon pokusil. Fandim ti aby sa naslo dost ludi ktori nazor pana Zdena zdielat nebudu.
   Nie si rozhodne drzy, mas prednosti i slabosti ako kazdy z nas.
   Peter…

   • Jozef Valach povedal:

    Peter, veľmi pekne ďakujem za tvoje otvorené stanovisko. Pracujem vo funkcii poslanca nepretržite 12 rokov a za ten čas som veľa skúsil. Stálo ma to neuveriteľne veľa času a energie ale neľutujem toho. Išiel so do toho dobrovoľne. Mám aj iné aktivity, ktoré som za to obdobie pre Vrakuňu realizoval ( v plesovom výbore a organizácii farských atletických dní, ako člen ekonomickej rady pri Farskom úrade aj v Termmingu ) Najviac kritizujú ľudia, ktorí sa do ničoho verejného nezapájajú. To nemôže uraziť , zvlášť keď neuvedie svoje meno.
    Jozef Valach

 8. miro povedal:

  Je smutné že všetci súčasní 15 Vrakunskí poslanci SMER a SDKÚ podľahli developreským „tlakom“ a odsúhlasili výstavbu. Nezaslúžia si nič iné ako výmenu za nové tváre.
  Tá občianska vybavenosť je podľa projektu len jeden malý obchodík – krčmička.

 9. gladius povedal:

  Tieto odpovede sú výsmechom občanov, ktorí bývajú na a v okolí Žitavskej. 61 bytov + občianska vybavenosť prinesie potrebu vybudovania min. 122 parkovacích miest. Som zvedavý ako to chce riešiť. Asi losovaním sa tieto autá tam mestia. Zabudol tiež povedať, že na stretnutí s občanmi sám architekt nepoznal situáciu s parkovaním a že tie nájomné byty nebudú prideľované miestnym úradom, ale mestom. Dokonca tam padla veta, že to budú mladé a slušné rodiny. Už to vidím ako to dávajú do zmluvy. Takže sa môžeme tešiť na ďalší Pentagon.

  • Jozef Valach povedal:

   Odpovede pre Mira a Gladiusa
   Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava – Vrakuňa dňa 28.10.2014 uznesením č. 740/2014 Schválilo podpísanie Zmluvy o spolupráci uzatvorenú medzi Mestskou časťou Bratislava – Vrakuňa a Spoločnosťou pre rozvoj bývania. V tejto zmluve, ktorú podpisuje aj primátor Hl.m. SR Bratislavy je presne uvedené, že pri prideľovaní nájomných bytov bude zachovaný postup, podľa ktorého Hl. mesto SR Bratislava bude disponovať právom určovať nájomcov bytov v bytovom dome pre 50 % z každého typu bytov ( 1, 2 a 3-izbové ) a MČ Bratislava Vrakuňa bude disponovať právom určovať nájomcov bytov v bytovom dome pre 50 % z každého typu bytov ( 1, 2 a 3-izbové)
   Ubezpečujem vás, že žiadny developerský tlak nebol. Objekt Žitavy aj pozemok sú vo vlastníctve Hl.mesta SR Bratislavy. Ako vlastník pozemku aj budovy, môže realizovať výstavbu nového bytového domu Hl. mesto aj bez súhlasu MZ Vrakuňa. V takom prípade by MČ nemala žiadne právo rozhodovať napr. aj o prideľovaní nájomných bytov. Určite obyvatelia nevedia, že na tomto mieste mal stáť 12. poschodový bytový dom. V dobe keď to na návrh starosti Faturu odsúhlasili poslanci KDH , SMER, a Občianskeho klubu, proti vôli poslancov za SDKU-DS sa stavba nemohla realizovať, pretože bola v rozpore s územným plánom. Toto uznesenie, ktoré umožňovalo túto výstavbu bolo vôbec prvé, ktoré sme na začiatku teraz končiaceho volebného obdobia zrušili.
   Občianska vybavenosť, t.j. napríklad otvorenie obchodov, služieb, pobočiek bánk sa nedá vymôcť násilím. Každý obchodník, podnikateľ zvažuje umiestnenie svojej prevádzky tam, kde bude mať príjem z tržieb, služieb a pod. Bohužiaľ Vrakuňa je zrejme pre podnikateľov neatraktívna, inak by sme nemali voľné priestory v objekte 221, a neodišli by od nás postupne pobočky VÚB banky a následne TATRA banky. V priestoroch nového nájomného bytového domu sú na úrovni prízemia vyčlenené priestory pre občiansku vybavenosť. Ich obsadenie bude závisieť od záujmu verejnosti a teda aj podnikateľov.
   Parkovanie nájomníkov bytového domu je v zmysle platných noriem vyriešené vo väčšej časti priamo v priestore bytového domu a zvyšná časť na vlastnom pozemku pred bytovým domom. Losovanie parkovacích miest v celej MČ Vrakuňa , ktoré prideľuje za poplatok starosta je návrh, ktorý musí prejsť diskusiou, musia si ho osvojiť nový poslanci a starosta a schváliť. Je to reakcia na skutočnosť, že viac parkovacích miest sa už nedá vybudovať a záujem prevyšuje ponuku. Jedine týmto spôsobom sa môžu k parkovacím miestam dostať aj ostatní žiadatelia, ktorých je veľmi veľa
   Jozef Valach

   • Marian povedal:

    Pan Valach ,rieseniu parkovania sa rozumiete s prepacenim, ako hus pivu. Na riesenie parkovania treba v prvom rade zrusit prenajate miesta a nemat z parkovania zarobkovy podnik pre MU Vrakuna.Je podla Vas normalna situacia, ked nie je kde o cca 17,00 zaparkovat,ale 15 prenajatych miest je volnych? Ako k tomu pride vacsina obcanov,ktory nemaju nadosmrti prenajate miesta?
    p.s. skuste sa pozriet kolko je ploch ,kde by sa dali vybudovat parkoviska.Ale kto nechce vidiet nevidi.

    • Jozef Valach povedal:

     Vy tomu naozaj rozumiete. Za zaujatie verejného priestoru alebo inak za „parkovné“ vyberie MČ ročne 145 000,- EUR, ktoré všetky do bodky minie v rozpočte na opravu miestnych ciest, komunikácií, chodníkov, vytváranie nových parkovacích miest, odvod dažďových vôd z ciest. Ak viete týchto 145 000,- EUR nahradiť iným príjmom, môže sa poplatok za parkovanie zrušiť. Napríklad v roku 2013 sa minulo na opravu ciest a komunikácií cca 147 000,- EUR. Prečo nekandidujete do zastupiteľstva, keď máte také úžasné recepty a riešenia ?
     Pretože na Slovensku taká obyčaj: kritizovať ale osobná angažovanosť je neprijateľná.
     Zdravím

    • peterp5x povedal:

     Jozef,
     v tomto pripade Ti budem trochu oponovat 🙁
     Pan Marian sice prvou vetou do znacnej miery „vymedzil“svoj sposob komunikacie, ked Ta ohodnotil, ale Ty by si nemusel predpokladat, ze my, ktori nie sme aktivni ako poslanci, musime rozumiet vsetkemu, co sa na MU deje…
     Jednoducho to skus brat ako podnet. Ja tiez nie som spokojny s riesenim parkovania na sidlisku, som realista a nepredpokladam, ze bude uplne zadarmo – sucasny system je minimalne hodny diskusie. Nie som spokojny ani s planovanim prostriedkov na opravy miestnych komunikacii, ale debatoval som o tom o.i. aj s tebou osobne.
     Ako ta poznam, tak to vidis rovnako, takze bez tej prvej vety v tvojej odpovedi a bez otazky adresovanej panovi Marianovi by som Ti dal aj „like“ 🙂
     PS.> Ja trebars nekandidujem preto, lebo na to sice mozno mam chut, ale nemam cas a cenim si, ze kandidujes aspon Ty 🙂

    • Marian povedal:

     S tou husou som to mozno troch prehnal,ale na moju otazku – /Je podla Vas normalna situacia, ked nie je kde o cca 17,00 zaparkovat,ale 15 prenajatych miest je volnych? Ako k tomu pride vacsina obcanov,ktory nemaju nadosmrti prenajate miesta?/- ste mi neodpovedal. Dalej v odpovedi uvadzate ,ze sa plati za zaujatie verejneho priestoru.Ved o to prave ide, je to verejny priestor , tak preco ho vyuziva len par vyvolenych a nie vsetci obyvatelia. Ste za rezidencny system parkovania ? Kolko sa vybudovalo za poslednych 8 rokov novych parkovacich miest? /nemyslim tym namalovanie ciar /
     Ako hore uvadzate je vyznacenych 2459 miest z toho je 837 vyhradenych – co je pomer 2,9 : 1 . Tak potom nechapem, preco u nas na Rajeckej je pomer volnych a vyhradenych miest 1:1.

     p.s. k Vasej poslednej invektive- to mame vsetci, ktori mame nejake vyhrady kandidovat? Skorej by som povazoval za rozumne podporit dobreho kandidata. A nehovorim ,ze to nemozete byt Vy.

    • peterp5x povedal:

     Pan Marian,
     neviem ako sa rozumie hus pivu 🙁 , ja mam ale skusenosti s parkovanim z viacerych krajin mimo SR kde som dosial mal moznost prechodne pracovat a zit. Za dobry, lacny a univerzalny recept by niekde dali aj malu „Nobelovku“. Zial nikde som sa nestretol s tym, ze by existoval pre rezidentov automaticky narok na dostatok parkovacich miest. Casto sa tomu hovori aj tzv. „dan za civilizaciu“ a v niektorych azijskych velkomestach existuju uz roky drakonicke opatrenia, ktore pouzivanie aut v nich a samozrejme aj parkovanie aut prisne reguluju. To ale neznamena, ze nemate pravdu v tom, ze o probleme je treba diskutovat (vid moju odpoved nizsie p. Valachovi). Riesenie vsak nemusi vzdy uspokojit vsetky zucastnene strany…

    • Marian povedal:

     Pan Peterp5x – Dakujem za Vas rozumny prispevok. To co pisete je svata pravda,ale situacia je neunosna .Cloveka ,ktory tu byva 28 rokov to startuje,ked vidim,ze sa za poslednych min 8 -10 rokov nic neriesi. Namaluju sa boxy 50 % sa prenajme a hotovo. To je riesenie ala Vrakuna.Ja som za diskusiu,ale s kym sa doposial dalo diskutovat ? Lackovej som 3 krat pisal, ale ani sa neobtazovala reagovat.Myslite ,ze sa to po volbach zmeni ?

    • peterp5x povedal:

     Ja neviem ci a co sa po volbach zmeni, naviac ako som uz uviedol, sam sa volieb pre svoj pobyt v zahranici zucastnit nemozem. Nezavidim tomu, kto sa stane starostom a zamyslam sa nad tym, co by som vlastne pri takom zakonodarstve a uradnickej masinerii robil ja sam. Netrufal by som si ist do komunalnej politiky pri takomto stave zakonov. Tu nepomoze mat iba odvahu, jasny zamer a priebojnost. To, co na Slovensku momentalne panuje je tak trochu falosna demokracia. Vasa otazka ale bola o parkovani… Ja som sa tiez o hospodarenie s peniazmi, ktore MU Vrakuna za cele roky utrzil za prenajom parkovacich boxov/miest, zaujimal. Najma po tom, ako (aj na nase) parkovisko prisli frezy, odfrezovali vrchnu cast asfaltu v strede prijazdoveho pasu a skoncili s tym, ze na viac nie su peniaze, teda novy asfaltovy povrch (zatial) nebude a zostane nam holy, odfrezovany beton. Toto asi nebolo umyslom ziadneho z poslancov, zial MU Vrakuna podpisal s dodavatelskou firmou zmluvu tak, ze je vlastne vsetko v poriadku… Neviem, kam sli one statisice za prenajom miest, neviem ci ma niekto na MU vobec nejaky business plan a zial za seba musim povedat, ze nemam ani cas chodit sa uradnikom pozerat na prsty alebo vysedavat na zasadnutiach MU a opakovane sa na to pytat. Kontaktoval som v tejto veci pred par mesiacmi dvoch terajsich poslancov MU Vrakuna a ich odpovedami som nebol nadseny. Z mojich (na tomto fore uz zmienenych) skusenosti zo sveta vsak vyplyva, ze cim skor ludia pochopia, ze narok na parkovanie priamo pod vlastnym oknom neexistuje a toboz nie zadarmo, tym skor sa pohneme vpred. Na to vsak niekto musi najst nielen odvahu to takto prezentovat, ale musi aj prist s jasnym konceptom a obhajit ho. Dufam, ze raz taky clovek bude mat nieco do cinenia aj s MU Vrakuna…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)