Povolili zbúrať Žitavu, obyvatelia sa odvolali

zitava SMiestny úrad povolil zbúranie Žitavy. Urobil tak napriek pripomienkam obyvateľov. Obyvatelia sa proti povoleniu odvolali. O odvolaní bude rozhodovať okresný stavebný úrad. Povolenie teda ešte nie je právoplatné.

Je veľká šanca, že obyvatelia budú úspešní. V odvolaní uviedli zásadné pripomienky k búraciemu povoleniu. Je možné, že okresný stavebný úrad povolenie na búranie zruší.

Väčšina pripomienok je však procesného charakteru, t.j. žiadateľ alebo úrad urobil chyby počas procesu povoľovania zbúrania. Tieto chyby bude môcť žiadateľ napraviť, ak znova požiada o zbúranie.

Takto sa naťahuje čas, kým k zbúraniu dôjde. Je možné, že po voľbách sa dočkáme lepších rozhodnutí poslancov nášho a bratislavského zastupiteľstva. Každopádne strany nebudú zbierať kladné body u svojich voličov za výstavbu nájomných bytov na Žitavskej ulici.

V odvolaní je však aj zásadná pripomienka, že nie sú preukázané dôvody na búranie. Žiadateľ ako dôvody na búranie uviedol, že budova je v havarijnom stave a že sa tu idú stavať nájomné byty. Ani jeden z týchto dôvodov nebol preukázaný. Náš čerstvý posudok od statika hovorí, že nosný systém polyfunkčného objektu je vo veľmi dobrom stave. Okrem toho ani výstavba nájomných bytov nie je preukázaná, pretože nebolo vydané územné rozhodnutie.

Odvolanie podali členky petičného výboru, ktoré petíciou žiadali zrušenie výstavby nájomných bytov.

Za právne služby sme zaplatili veľmi priateľskú cenu 90€. Odvolanie pre nás pripravil právnik pán Vlado Dulla. Za právne a znalecké služby sme už minuli 285€, pričom obyvatelia prispeli sumou 60€. Neváhajte finančne prispieť, kvalita bývania v okolí Žitavy stojí za to. S ponukou pomoci sa obráťte na info@vrakuna.net.

O zbúranie požiadala mestská Spoločnosť pre rozvoj bývania.

Tu je text odvolania: 20141011 Žitava odvolanie

(Marián Šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Žitava. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Povolili zbúrať Žitavu, obyvatelia sa odvolali

  1. iveko povedal:

    Tých poslancov čo to odsúhlasili snáď už nebude nikto voliť. Jedine že je občanom lautr jedno čo z Vrakune nakoniec zostane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)