Diskusia o PKO a účasti Bratislavčanov na riadení mesta

Diskusný večer sa uskutoční vo Véčku (A4 , nám.SNP č.12) najbližší pondelok 17.1. o 18:00. ZMENA: pôvodne plánovaná nedeľňajšia diskusia nebude.

V pondelok 17.1. uplynie  práve mesiac od poslednej dramatickej noci, kedy do sporu okolo PKO vstúpila po rôznych iných politikoch a  ministroch vlády aj premiérka Radičová…

(Mimochodom : tento dátum bol viac než symbolický – 17.12.2010 uplynul totiž presne rok od nešťastného a nezmysleného hlasovania MsZ o objednaní „nového PKO“ , 17.12.2009)

Od 17.12.2010  sa udialo všeličo, čo treba zhodnotiť ale najmä sa treba vyjadriť k návrhom developera, ktoré verejnosti tlmočil dosiaľ najmä primátor Ftáčnik.

V januári 2011 je opäť nová situácia: padli vraj „kompromisné návrhy“ Henbury, primátor Ftáčnik sa konečne ujal úradu, začala pôsobiť nová pravicová koalícia v Mestskom zastupiteľstve.

Súčasne ale bez ohľadu na prianie toho či onoho žila kauza PKO svojim vlastným životom :  sled článkov v SME, Pravde a pod. objasnil, že  PKO nie je len  o doterajšej bratislavskej politike ale  o slovenskej politike ako takej.

Tejto téme bude venovaný prvý diskusný večer, 16.1. 2011 (nedeľa) . Budeme viesť dialóg  o tom, ako sa má a ako sa môže po nedávnych voľbách zmeniť vzťah občana a verejnej správy. Iste sa bude  hovoriť hodne o konkrétnej komunikácii v Bratislave, medzi primátorom, občanmi, poslancami, developermi…  ale pochopiteľne sa nebude  dať vyhnúť ani zovšeobecneniu. Veď  krízové javy  na bratislavskej radnici boli v našej politike  len povestným vrcholcom ľadovca. Nedôvera sprevádza vzťahy občanov a verejnej správy na všetkých úrovniach.

Na debatu  o vzťahoch občanov a politikov sú okrem verejnosti a aktivistov pozvaní aj viacerí z politikov angažujúcich sa v kauze PKO, ale aj iní, ktorí v minulosti alebo v súčasnosti otvorene hovorili  o existencii krízy dôvery medzi verejnosťou a politickou sférou.

Iste vás zaujíma presný menoslov účastníkov spomedzi vrcholových politikov, ale info o ňom sa ešte spresňuje. Pošlem vám ho  v polovici  týždňa.

Na druhý večer, v pondelok, 17.1.2011,  chceme dostať za jeden stôl odbornú verejnosť, zvlášť spomedzi aktivistov  kauzy PKO, predstaviteľov radnice a nových predstaviteľov poslaneckých klubov zastupiteľstva Bratislavy.  Témou bude budúcnosť PKO a zvyšku bratislavského nábrežia. Túto diskusiu si vyžaduje situácia, kedy bol  primátor Ftáčnik okolnosťami prinútený urobiť dohodu s developermi o termíne ukončenia diskusie o budúcnosti PKO na koniec februára.

Času na hľadanie riešení je teda veľmi málo, preto musíme v dialógu o budúcnosti PKO a nábrežia pokračovať intenzívne aj po 17.1.2011 – ďalšie stretnutia budú  iste ešte v mesiaci január. Slogan týchto večerov najlepšie vystihol T. Popovič : občania musia byť pri tom! Diskusné večery organizuje Zmena zdola.

Tento obsah bol zaradený v Búranie PKO. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)