Čo môžeme urobiť s výstavbou na Píniovej?

Viacero ľudí sa zaujímalo, čo je možné robiť s výstavbou na Píniovej. Takže tu sú niektoré možnosti:

1.      Zapojte sa do našej e-mailovej konferencie: http://vrakuna.net/konferencia/. Budete dostávať mejly od ostatných členov, budeme si tam vymieňať informácie a budeme stále v kontakte. Toto veľmi silne odporúčam. Je veľmi ťažké odpovedať na jednotlivé emajly, aj keď sa to tak nemusí zdať.

2.      Je treba stať sa účastníkom územného konania, treba to oznámiť Miestnemu úradu. Presný dokument si vymeníme v konferencii. Účastník konania má dôležité práva, treba ich využiť. Toto je vhodné asi urobiť čo najskôr, možno už nejaké termíny bežia. Niektorí obyvatelia, tí ktorí bývajú v tesnom susedstve novej výstavby, sú asi automaticky účastníkmi – mali by byť o tom oboznámení vo svojich vchodoch.

3.      Bude treba dať pripomienky, opäť ich presné znenie bude zverejnené na mejlovej konferencii, alebo aj tu, keď bude viacej času. Pokiaľ obyvatelia na Píniovej poskytnú dokumenty, ktoré podávajú na úrad, tak ich tu zverejníme aj pre ostatných.

4.      Ak sa nemýlim, 19.1. by malo byť verejné prerokovanie pripomienok, bolo by potrebné tam ísť. Ale nemusí tam ísť každý. V tomto konaní na počte nezáleží.

5.      Nepredpokladám nejakú veľkú spravodlivosť zo strany vrakunského stavebného úradu. Dôležité sa mi vidí potom odvolanie po rozhodnutí, ktoré môžu podať len účastníci, a ktoré bude riešiť Krajský stavebný úrad.

6.      Je vhodné zaobstarať si Stavebný zákon a Zákon o správnom konaní, podľa ktorých sa toto konanie riadi. Je treba byť podkutý v zákonoch, pretože na stavebnom úrade vás obabrú do 10 sekúnd od otvorenia dverí, takmer zakaždým som sa musel dožadovať dodržania zákona u starostu. Elektronická verzia je na linkách: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/stavebny-zakon/, http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/spravny-poriadok/.

7.      Niektoré podrobnosti by bolo dobré prejednať s právnikmi. Ja som už poprosil o konzultácie viaiuris.sk, ale teraz neúradujú.

Takže žiadne petície alebo niečo podobné. Nemá to v tomto prípade zmysel, ide o prenesený výkon štátnej správy. Štátna správa musí robiť len to, čo jej dovoľuje zákon. Ak projekt vyhovuje územnému plánu, musí výstavbu povoliť. Ale tento projekt určite nevyhovuje územnému plánu.

Zatiaľ takto narýchlo. Ďalšie informácie prídu.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Nové domy na Píniovej. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Čo môžeme urobiť s výstavbou na Píniovej?

 1. vlado povedal:

  k bodu 4 a 5
  uz na ustnom pojednavani zalezi na pocte, teda presnejsie ucasti alebo pisomnych namietkach, lebo podla zakona, na namietky, ktore mohli byt uplatnene najneskor na tomto pojednavani sa v konani o odvolani neprihliada,
  osobitne – hrubym pismom – na tento aspekt upozornuje verejna vyhlaska, ktorou bolo oznamene zacatie konania a ustne pojednavanie spojene s miestnym zistovanim

 2. juraj povedal:

  Ahojte , my sme sa s rodinkou nastahovali cca pred pol rokom, a uz som dostal negativne odpovede od DPMB ohladne zachadzania linky c.67 na Piniovu ulicu.
  Takisto som pochopil ze Treichelovci su nenazrany a len slubuju a slubuju a miesto polyfunkcneho objektu bude 10 poschodova ubytovna… Nechcem byt pesimista ale podla mojich zisteni a znamosti klanu Treichelovcov ich bude len tazke zastavit , netreba si nic nahovarat zijeme na Slovensku a peniaze a konexie maju prednost pred vsetkym…
  Aj napriek tomu nam naozaj neostava nic ine len cakat na rozhodnotie MU?
  Nepomoze ziadna peticia , pripadne upozornit na situaciu media?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)