KDH a OK utrpelo debakel, kde sa dvaja bijú, vyhráva Lacková

V novo zvolenom vrakunskom zastupiteľstve nebude mať KDH žiadneho poslanca a OK len jedného. Voliči, zdá sa, spočítali KDH a OK všetko, čo narobili za ostatné štyri roky.

Za starostku bola zvolená exstarostka Lacková. Naozaj asi platí to, čo tvrdí pán Vido, že pokiaľ je vo Vrakuni proti pani Lackovej viacero vážnych kandidátov, tak Lacková zvíťazí. Uvidíme, koľko bude mať táto 63 ročná (takmer) dôchodkyňa síl a trpezlivosti riadiť mestskú časť.

Pani Lackovej tesne stúpal na päty starosta Fatura – mal len o 150 hlasov menej, ktorý zdá sa, že príliš veľa ako starosta neurobil, ale ani nepokazil.

Prehru vo Vrakuni zažila pravicová koalícia – neuspela kandidátka SaS Peškovičová a z jej pravicového tímu sa do zastupiteľstva nedostal ani jeden kandidát. Toto asi nečakali ani v najhoršom sne. Pravicovej koalícii nepomohla nejednotnosť, kedy si SDKU postavilo vlastnú kandidatúru na poslancov. SaS sa priznalo, že ako mladá (a nezrelá strana) nemá zázemie v komunálnej politike, čo sa prejavilo aj v osobe kandidátky na starostku. No a na dôvažok, KDH má po tomto štvorročnom období v Bratislave veľmi zlú reputáciu, hlavne kvôli Ďurkovského výčinom, rovnako asi ako má zlé meno aj vo Vrakuni. Dúfajme, že výsledky týchto volieb budú výstrahou pre všetkých politikov, ktorí by si chceli Vrakuňu sprivatizovať a vylúčili by občanov z rozhodovania.

Úspech zaznamenala SDKU, ktorá má najviac poslancov v zastupiteľstve, ale nemá nadpolovičnú väčšinu.

Do zastupiteľstva sa dostalo prekvapivo veľa kandidátov Smeru – až päť, takmer všetci v druhom volebnom obvode, ťažko nájsť pre to nejaké vysvetlenie.

Občianski kandidáti uvoľnili miesto po štvorročnom vládnutí v Bratislave: nezískali takmer nič po celej Bratislave, vo Vrakuni majú jedného poslanca – Hargaša. Aj v komunálnych voľbách je dobré mať za sebou silnú celoštátnu stranu. Okrem toho si OK spomenulo na voličov len na svojich plagátoch, pri riadení mesta a mestských častí presadzovalo iné záujmy.

Jediná záchrana úplnému fiasku pravicovej koalície je poslanec mestského zastupiteľstva Šindler, ktorý tam bude hlasovať za Vrakuňu spolu s  Kuglerom z SDKU.

Snažili sme sa na týchto stránkach informovať o tom, čo robia naši poslanci a starosta. Verím, že aj táto stránka prispela k tomu, že politici, ktorí to nemyslia s Vrakuňou dobre, dostali, čo si zaslúžili.

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na KDH a OK utrpelo debakel, kde sa dvaja bijú, vyhráva Lacková

  1. Spätné upozornenie: Voľby do orgánov samosprávy obcí (2010) at Unambiguous.info

  2. Unambiguous povedal:

    Kandidátka Lacková, ktorá v roku 1998 kandidovala za HZDS, SNS, v roku 2002 za Smer – KDH – SNS – PSNS – HZD, v roku 2006 za SMER-SD, SMK-MKP, ĽS-HZDS, SF sa nám teraz pod rúškom „nezávislosti“ opäť prepašovala na post starostky.

    • Peter povedal:

      vážený pán kritik predpokladám že tu zastupujete názor strany farizejov-KDH alebo OK-oklameme každého lebo by ste videl že za Lackovej sa niečo vo Vrakuni urobilo ale za posledného štvorročného vládnutia vašich dvoch strán a tkz.nezávislého starostu sa toho veľa vo Vrakuni k lepšiemu nezmenilo.Lacková sa nepotrebovala prepašovávať,volili ju všetci tí čo videli že pre túto obec čosi urobila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)