Vrakunskí poslanci za KDH a OK predali Žitavu. Bez súťaže, bez dražby. Má sa tu stavať vraj až 9-poschodový internát (!!)

Poslanci KDH a OK vystavili svojim účinkovaním na poslednom zastupiteľstve zrkadlo svojmu 4-ročnému pôsobeniu. Nezdráhali sa týždeň pred voľbami prijať zásadné rozhodnutia. Ich najbrutálnejší čin je predaj Žitavy firme Stráže, ktorá tu chce postaviť nejakú opachu. Poslancom KDH a OK  vôľa občanov nič nehovorí.

Vrakunskí poslanci za KDH a OK predali firme Stráže:

–         parcelu 3605/1 za 64.000 eur

–         parcelu 3605/2 za 155.560 eur

–         stavbu so súpisným číslom 5044 na pozemku 3605/1 za 10.000 eur.

Kto sú poslanci za KDH:

–         Behúňová,

–         Benček,

–         Senáši,

–         Šindler,

–         Šramko Boris,

–         Šramko Michal,

–         Tvrdá

Kto sú poslanci za OK:

–         Adameková,

–         Drastichová,

–         Hargaš,

–         Chorváthová,

–         Lešická,

–         Murárová Anna,

–         Murárová Zuzana

Poslanec Hargaš vraj nebol prítomný.

Za predaj Žitavy bolo 15 poslancov z KDH a OK.

Proti predaju Žitavy boli 6 poslanci, všatci za SDKU: Čerňanská, Kugler, Mariányiová, Stanová, Valach, plus ešte niekto.

Vrakuňa nemá elektronické hlasovacie zariadenie, takže nie je možné presne menovite napísať, kto ako hlasoval. Isté je jedno, že za predaj Žitavy hlasovali všetci prítomní poslanci za KDH a OK.

Predaj bude musieť asi podpísať primátor, takže tu môže byť šanca, že po voľbách to nový primátor nepodpíše.

Druhá vec je, že aktuálny územný plán tu asi nedovoľuje postaviť 9-poschodový dom.

Firme Stráže tu chce postaviť internát. Internát by sa časom mohol premeniť na bytový dom.

Okrem predaja Žitavy poslanci na zastupiteľstve týždeň pred voľbami ešte zrušili Vrakunskú rozvojovú spoločnosť. Presťahovali klub dôchodcov z budovy fary do budovy na Bodvianskej, ktorá bola zrekonštruovaná za 2 milióny korún na účely komnuitného centra.

Poslanci tiež zrušili súťaž na výmenu okien na školách vo Vrakuni. Zbabrané výberové konanie na okná je tiež zrkadlom neschopnosti trojice Fatura, Pokorný a Hargaš. Neboli schopní urobiť niečo pre deti a učiteľov a začať šetriť peniaze, ktoré nám unikajú von zle izolujúcimi oknami.

Uznesenie o predaji Žitavy

Tu je kúpno-predajné zmluva na Žitavu: 20101122-Zitava-zmluva.

Tu sú uznesenia z vrakunského zastupiteľstva zo 16. 11. 2010: 2010112-uznesenia

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

19 odpovedí na Vrakunskí poslanci za KDH a OK predali Žitavu. Bez súťaže, bez dražby. Má sa tu stavať vraj až 9-poschodový internát (!!)

 1. Spätné upozornenie: Nezávislý Martin Kuruc? | VRAKUNA.NET

 2. Spätné upozornenie: Nájomné byty na mieste Žitavy postavíme aj proti vašej vôli | VRAKUNA.NET

 3. Tomi povedal:

  Trochu som pocital ceny pozemkov na mieste Zitavy:
  parcela 3605/1 – 538m2 za 64.075,80 € = 119,10 €/m2
  parcela 3605/2 – 1562 m2 za 155.559,58 € = 99,59 €/m2

  Prednedavnom boli na stranke Vrakune vyvesene oznamy o sutazi na predaj pozemkov na Majerskej:
  http://www.vrakuna.sk/downloads/uradna-tabula/VS101010_1.pdf
  – parc. č. 2906, o výmere 392 m2, druh pozemku záhrady, min. cena pozemku 58 800,- € (150 €/m2)
  – parc. č. 2929, o výmere 381 m2, druh pozemku záhrady, min. cena pozemku 57 150,- € (150 €/m2)
  – parc. č. 2937, o výmere 395 m2, druh pozemku záhrady, min. cena pozemku 59 250,- € (150 €/m2)
  http://www.vrakuna.sk/downloads/uradna-tabula/VS101010_2.pdf
  – parc. č. 2576/6, o výmere 122 m2, druh pozemku ost. plochy, min. cena pozemku 24 198,70 € (198,35 €/m2)
  – parc. č. 2576/7, o výmere 282 m2, druh pozemku ost. plochy, min. cena pozemku 55 934,70 € (198,35 €/m2)
  – parc. č. 2578, o výmere 554 m2, druh pozemku záhrady, minim. cena pozemku 109 885,90 € (198,35 €/m2)
  – parc. č. 2579, o výmere 328 m2, druh pozemku záhrady, minim. cena pozemku 65 058,80 € (198,35 €/m2)

  Ako je mozne, ze zastrcene pozemky na Majerskej sa predavaju za takuto cenu a navyse je na predaj vypisana verejna sutaz, pricom pozemky pod Zitavou sa predaju za polovicnu cenu a nikto o tom ani dopredu nevie?

 4. Jana povedal:

  Na poslednú chvíľu pred voľbami robiť kšefty, to by sa vám páčilo, že? Ale plne súhlasím že Šrámko vôbec nevie o čom je problém „Žitava“ a dvíha ruky ako sa mu povie. Len je hnus že si na KDH a OK prihrieva obed SDKÚ bez akéhokoľvek ostychu len niekoľko týždňov pred voľbami so snahou vymeniť Faturníka za Peškofaturovú. Len si spomeňme, kto pred 3 rokmi odsúhlasil zástavbu na našich sídliskách. Boli medzi nimi aj súčasní kandidáti za SDKÚ. Dúfam, že ne to ich voliči nezabudli.

  • Šumšala povedal:

   Keď sme boli s petíciou na miestnom zastupiteľstve, tak mi ukazovala pani Stanová, že oni pred tromi rokmi nehlasovali za, ale sa zdržali. Zdržanie matematicky znamená hlasovať proti. Zdržali sa vraj peto, lebo podľa SDKU boli v tom UP aj dobré veci. SDKU nás veľmi podržalo na miestnom zastupiteľstve, ale potom aj na Mestskom, keď sme sa snažili zrušiť zmeny a doplnky UP. Kto tam bol, ten to potvrdí. Nemám dôvod nadržiavať SDKU, ale chcem zverejniť fakty. Konanie SDKU v miestnom zastupitestve vnímam kladne, bolo to ťažké vydržať tam 4-ročné drancovanie Vrakune zbytku zastupiteľstva. Rozdelenie SDKU pred nejakými tromi rokmi, kedy sa mnohí poslanci oddelili do OK, podľa mňa oddelilo zrno od pliev.

   • Peter Rehanek povedal:

    Má to háčik, existuje hlasovanie o budúcej zmluve, kde bolo 18 poslancov, teda aj niekto s SDKU. Je to z roku 2008, je to aj tu – http://rehanek.blog.sme.sk/c/248626/Rozpredaj-majetku-aj-vdaka-KDH-a-OK-pokracuje.html .

   • Miloš povedal:

    Ako uvádza SDKÚ k predaju Vrakunského tepelného hospodárstva: “ Cenu stanovil v podstate vicestarosta Hargaš. Pritom išlo o najväčší majetok, ktorý mestská časť vlastnila. Vždy predtým sa vyžadoval znalecký posudok na každý predaj nehnuteľnosti, aj na obyčajnú garáž. Za tento predaj nehlasovali len 3 poslanci SDKÚ.“ Ak dobre počítam 5 – 3 = 2. Dvaja poslaci SDKU teda hlasovali za tento predaj. A zdržať sa hlasovania neznamená hlasovať proti. Za materiál sa hlasuje ako za celkok a buď je ten materiál pripravený dobre alebo zle. Výhovorky p. Stanovej sú smiešne.

 5. zuzana povedal:

  a toto je potom co?

  http://www.henrietapeskovicova.com/index.php?page=aktuality&id=21

  ja by som rada vedela, kde je pravda

  • Tomi povedal:

   Prva veta a hned nepravda 🙂

  • gladius povedal:

   Ja neviem, ale mám pocit, že p. Šramko ani nevie za čo hlasoval a ani netuší, že keby sa zajtra starosta rozhodol podpísať zmluvu, tak bez problémov môže a bude platná a záväzná. Tvrdiť, že cena sa bude meniť na základe nejakého nového posudku je nezmysel, pretože cenu už odsúhlasili. Prípadný nový starosta a noví poslanci sa môžu tak akurát súdiť.

   • Brano povedal:

    Pán Ing. Boris Šramko by sa hlavne mohol naučiť pravopis, lebo toľko chýb čo som v jeho vyjadrení našiel, to som ani čítať nevládal. Bieda toto.

 6. Jožo povedal:

  Nemyslím si že internát, nové byty alebo ďalšie obchody je treba vo Vrakuni stavať. Viem však že není kde parkovať, deti majú decké ihriska, a zelené plochy tiež niesú nikdy nepotrebné.

 7. jarmila povedal:

  Som rada,že máme na vec rovnaký názor.Je pravda ,že Žitava nemôže fungovať takto daľej.Podla mna by sa k tomu čo tam bude mali vyjadrit aj obyvatelia formou verejných diskuií a takto by sme sa posunuli dopredu. Tie nápady, ktoré tu odzneli sú reálne a velmi potrebné/ nové potraviny,služby-napr.čistiaren ,opravy obuvi…,tiež herna pre deti s dozorom,internet cafe,a samozrejme i pre našich starších spoluobčanov-naše sídlisko starne na to nesmieme zabúdať/
  V žiadnom prípade zahustovať! Na našej Vrakuni sa chce vždy každý nabaliť-Cargo, predaj SPOBY- Hargaš, zmena ÚP,221…………… Rozpravala som sa o tom s jednou kandid, na poslankynu SDKU/. a mala ten istý nazor potešilo ma to a ked vidím,že oni boli všetci proti tomuto , tak vidím,že nie všetci poslanci tam boli \TUPCI\. Prosím sledujme čo sa tam bude diat!

 8. gladius povedal:

  Otras. Neviem ako internát pomôže rozvoju Vrakune, resp. ako vylepší služby pre obyvateľov Vrakune. To už je lepšie postaviť domov pre seniorov.

 9. Jochen povedal:

  Akoze nic v zlom ale to ze nebude Zitava je len dobre. Si uvedomte ako to tam vyzera, jak v Brooklyne alebo na ruskom predmesti. Mozte byt radi, ze niekto to zhodi a na tom mieste postavi nieco kultivovane. Tak ako sa to spravilo s Hronom.

  • Tomi povedal:

   Hron scivilizovali a ucel objektu zostal povodny. Ked vsak namiesto Zitavy postavia stovku bytov, pribudnu auta do kolon, zhorsia sa uz aj tak biedne moznosti parkovania…

 10. katka povedal:

  no, dakujem pekne, internat. To bude druhy pentagon. to je to posledne, co potrebujeme na takej pokojnej ulici. Da sa s tym este nieco robit?

 11. Ďalšia výstavba vo Vrakuni povedal:

  Dajte na nich trestné oznámenie. Súd bude požadovať znalecký posudok.

  Joma

 12. Tomi povedal:

  10 000€ za objekt? Len hodnota oceloveho srotu z konstrukcie je vyssia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)