Robí si z nás slečna Peškovičová svojim programom žarty?

1000 nových stromov, komunitné centrum, voľnočasové ihrisko. Robí si z nás pravicová koalícia (podľa všetkého vo Vrakuni bez SDKU, ktorí asi nemohli prežrieť Peškovičovej kandidatúru) žarty, keď sľúbi to, čo splniť nemôže? Pomýlila si marketingová pracovníčka imidžovú reklamu s volebným programom?

Najväčšie komunitné trojgeneračné centrum v meste sa bude stavať asi rovnako dlho ako kultúrny dom a ako všetko vo Vrakuni sa môže zvrhnúť na bytový dom. Podobné platí o najväčšom voľnočasovom ihrisku. Dalo by sa týmto plánom uveriť, ak by Peškovičová zverejnila, z čoho to chce zaplatiť.

Liek na dopravné problémy by malo byť posilnenie dopravných spojov. To je asi trochu málo na katastrofálnu dopravnú situáciu. Posilnenie spojov je dosť nereálne, pretože dopravný podnik bude musieť šetriť, vraj sú už plány na zdvihnutie cestovného o 20%.

Mladí nepotrebujú jedno veľké centrum. Potrebujú tam, kde bývajú, príjemné miestečko, kde sa môžu stretávať, ťuknúť si basketbal a posedieť na lavičke. Investície do veľkého centra budú znamenať, že to čo by mohlo rýchlo a za málo peňazí fungovať, pretože Vrakuňa má dosť športových kapacít, sa neuskutoční a mladí budú stále na chvoste záujmu.

Kde chce zasadiť 1000 stromov? Peškovičová sa nevyjadruje k mnohým aktuálnym problémom Vrakune, ako je napríklad územný plán. V jeho návrhu bola aj možnosť postaviť garáže pod zelenými plochami, napr. pod ochranným pásom stromov okolo väčšiny sídliska. Čo by znamenalo, že by sa tieto stromy mohli vyrúbať. Áno, vtedy by sa mohlo namiesto týchto stromov na strechách podzemných garáží zasadiť 1000 nových stromov. Iná možnosť, ako zasadiť toľko stromov asi nie je.

Vo Vrakuni nám ani nesľúbia to, čo je už inde v Bratislave alebo na Slovensku samozrejmosťou. Vrakuňa má veľké problémy s nepriehľadnosťou miestneho úradu. Osvedčené recepty, ako napr. zverejňovanie faktúr, elektronické výberové konanie, necenzúrované noviny, zverejňovanie dokumentov úradu nám nesľubujú. Podľa predvolebných sľubov to vyzerá tak, že po voľbách by to malo ísť tak ako doteraz, a to je veľmi zlé.

Zdá sa, že pravicová koalícia nevie veľa o problémoch vrakunčanov. Vie však veľa sľúbiť.

S pravicovou koalíciou je aj ten problém, že niektorí jej kandidáti za 1. obvod, bývajú veľmi ďaleko od tejto časti sídliska: Šramko na Ráztočnej a Šindler na Vŕbovej. Veľmi ďaleko preto, lebo nás neoddeľuje len zemepisná vzdialenosť, ale ľudia za Malým Dunajom majú úplne inakšie problémy.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 odpovede na Robí si z nás slečna Peškovičová svojim programom žarty?

  1. jarmila povedal:

    Plne súhlasím a odporúčam nevolit PEŠKOVIČOVÚ- ************************ (administrátor: text porušil kódex tejto dikusie, uverejňovať len overiteľné informácie)

  2. Peter Řehánek povedal:

    Na tuto temu som v piatok doobeda publikoval otvoreny list pani Peskovicovej – http://rehanek.blog.sme.sk/c/248092/Otvoreny-list-pani-Henriete-Peskovicovej.html . Odpovede sa zial nedockam. Pisal som ho schvalne ako otvoreny list pretoze su veci na ktore nikto vo Vrakuni nedostal odpoved.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)