Poslankyňa Chorváthová: „My tu ale chceme stavať“, v reakcii na protest obyvateľov proti výstavbe občianskej vybavenosti na Bebravskej

Takto v roku 2004 reagovala poslankyňa a aktuálna kandidátka na poslankyňu Chorváthová, keď sme prišli s petíciou na zasadnutie Miestneho zastupiteľstva. „Chceme tam mať rezervu pre výstavbu,“ boli jej slová. Máme teraz vo voľbách možnosť zvoliť si tých poslancov, ktorí budú viacej ohľaduplní k potrebám obyvateľov.

V petícii sme bojovali proti výstavbe šiestich (!!!) objektov medzi novými domami na Bebravskej ulici, priamo pod oknami bytov. Každý z miestnych obyvateľov sa pri tom chytal za hlavu, čo je to za nezmysel stavať tu občiansku vybavenosť.Protest proti občianskej vybavenosti

Vtedy sme s petíciou neuspeli. Vyzerá to tak, že pokiaľ budú takí poslanci ako pani Chorváthová v miestnom zastupiteľstve, nepodarí sa nám zmeniť tento zvrátený plán. Prichádzajú voľby, máme možnosť niečo urobiť aj pre spríjemnenie života v tejto časti Vrakune.

Doteraz sú na mieste plánovanej výstavby vybavenosti voľné priestory, kde sme nemohli urobiť žiadne parkové úpravy. V roku 2004 sme zorganizovali petíciu proti tejto výstavbe. Páskami sme vytýčili, kde by malo stáť týchto šesť objektov. Ľudia sa zastavovali a jednohlasne si klopkali po čele, že čo je to za bláznivý nápad. Nielen to, že je nás tu na malom pľace ako hadov a pribudol by hluk  a stres od ďalších áut a ľudí, ale máme tu už občiansku vybavenosť na Slatinskej, ktorá sa všetka časom premenila na krčmy, a tie 20 metrov od okien naozaj nepotrebujeme.

Dokonca sme pozvali poslancov a starostku Lackovú na verejné zhromaždenie. Prišiel len poslanec Sokol. (Verejné zhromaždenie bolo ináč veľmi príjemné – bolo pred Vianocami, konalo sa vonku, a preto sme sa zohrievali vianočným punčom a čajom s rumom.) Poslanec Sokol nám nakoniec nepomohol, ani nikto iný. Boli vtedy inakšie starosti, napríklad bolo treba stavať dom na Vážskej, ktorý tam tiež obyvatelia nechceli.

Zodpovednosť za plánovanie výstavby tejto občianskej vybavenosti má exstarostka Lacková. Tá pritom zabudla na svoje sľuby, ktoré dala obyvateľom na Slatinskej, keď sa išli stavať domy na Bebravskej, že pre nich vytvorí náhradu za takto zlikvidované športoviská a zeleň, ktorú si dokonca obyvatelia sami zasadili.

Budeme žiadať, aby sa problém s občianskou vybavenosťou vyriešil

Plán výstavby občianskej vybavenosti

Budeme žiadať, aby plochy, kde je naplánovaná občianska vybavenosť boli využité podľa priania miestnych obyvateľov. Budeme sa snažiť, aby pre túto oblasť vznikol územný plán zóny. V ňom by mohol byť vyriešený aj priestor asfaltových ihrísk na Slatinskej. Na mieste asfaltových ihrísk by mohlo byť športovisko a pod ním by teoreticky mohli byť podzemné garáže.

Územný plán zóny môže asi iniciovať starosta, schvaľujú ho poslanci.

Už teraz je možné sa pýtať kandidátov do volieb, či podporia tento zámer.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)