Kandidáti na poslancov MESTSKÉHO zastupiteľstva

Prinášame zoznam poslancov do Mestského zastupiteľstva (MZ) – to sú tí, ktorí rozhodujú o celej Bratislave a zasadnutia majú v Primaciálnom paláci, na rozdiel od miestnych poslancov.

Väčšinou asi panuje mienka, že títo poslanci nemôžu ani nič pokaziť a ani nič dobré urobiť, takže neprikladáme veľkú dôležitosť, kto nás bude zastupovať v Mestskom zastupiteľstve. Opak je však pravdou, o čom sme sa presvedčili práve v poslednom čase, kedy mestskí poslanci hlasovali o územnom pláne, ktorý umožňoval výstavbu ďalších domov na sídlisku vo Vrakuni.

Je preto potrebné dobre zvoliť aj týchto poslancov, a teda bolo by dobre aj vedieť, koho volíme. Dvaja z kandidátov už v tomto volebnom období boli poslancami MZ, o ich činnosti všeličo vieme. Aj poslankyňa Lacková aj poslanec Hargaš hlasovali za územný plán, a teda za ďalšie domy na sídlisku, a to aj napriek tomu, že celá Vrakuňa bola proti (miestne zastupiteľstvo vo Vrakuni v hlasovaní neodporučilo týmto poslancom, aby hlasovali za územný plán, preto si dovoľujem napísať, že celá Vrakuňa). Lacková s Hargašom hlasovali aj za zbúranie PKO (viď: http://vrakuna.net/2010/02/19/poslanci-vrakune-lackova-a-hargas-hlasovali-za-zburanie-pko/).

Tu sú kandidáti na poslancov Mestského zastupiteľstva:

1. ,  Marian Čemez, Ing.,   Slatinská 16, ĽS-HZDS, 36,   elektrotechnik

2. ,  Marek Hargaš, Ing.,   Toryská 34, nezávislý kandidát, 34,   ekonóm

3. ,  Miroslav Kohuťár, Mgr.,   Klenová 3191/26, SDĽ, 43,   vysokoškolský pedagóg

4. ,  Ladislav Kugler, Ing.,   Ráztočná 22A, SDKÚ-DS, KDH, Most, OKS, SaS, 47,   projektový manažér

5. ,  Ľudmila Lacková, Bc.,   Malodunajská 9, Nezávislé fórum, 63,   ekonómka

6. ,  Gabriel Méheš, Ing.,   Seberíniho 8, Smer-SD, SZS, SNS, SF, HZD, 56,   ekonóm

7. ,  Eugen Mýtnik, Ing.,   Slatinská 9, KSS, 53,   bezpečnostný manažér

8. ,  Štefan Ondek, Ing.,   Rajčianska 34, ĽS-HZDS, 60,   ekonóm

9. ,  Peter Řehánek, ,   Hradská 112, SDĽ, 30,   obchodný riaditeľ

10. ,  Zuzana Schwartzová, Ing.,   Ráztočná 79, SMK, 44,   manažérka

11. ,  Pavol Stano, PhDr.,   Rajecká 36, nezávislý kandidát, 53,   knihovník-informatik

12. ,  Milan Šindler, Ing.,   Vŕbová 8, SDKÚ-DS, KDH, Most, OKS, SaS, 51,   konateľ spoločnosti

13. ,  Róbert Veselský, JUDr.,   Žitavská 18, Smer-SD, SZS, SNS, SF, HZD, 58,   právnik

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

18 odpovedí na Kandidáti na poslancov MESTSKÉHO zastupiteľstva

 1. Jana povedal:

  Súčasnej poslankyni Zuzane Schwartzovej je tiež jedno za akú stranu kandiduje. Do mesta za SMK a do Vrakune za SDKÚ.

 2. Milan povedal:

  p. Mgr. Kohutiar, pred rokom ste kandidovali za poslanca do zastupiteľstva BSK v Novom Meste – zastupovať záujmy Nového Mesta a za strany SF, ND. Takze rovnako ako v Novom Meste bývate aj vo Vrakuni, Ružinove a asi aj v ďalších mestských častiach. Takto asi ťažko rozumiete problémom nás Vrakunčanov.
  Z politických strán skáčete z jednej do druhej podľa toho ako fúka vietor? SDĽ vám pred rokom moc nevoňala.

 3. Tomi povedal:

  Moje rozhodovanie:
  1. HZDS 🙂
  2. jednoducho Hargas…
  3. nie je z Vrakune
  4. kto je to?
  5. tato zenska bude otravovat naveky?
  6. nie je v Vrakune, SMER
  7. KSS … au
  8. HZDS 🙂
  9. SDL a pacia sa mu Blahove clanky… nevolim
  10. neznama
  11. rovnako neznamy
  12. neznamy
  13. pravnik, SMER… nevolim

  • Peter Řehánek povedal:

   To znamena, ze nevolis nikoho. Alebo HZDS 🙂 ? Kedze vies, ze som cital clanky Mareka Blahu, dal na ne karmu a niektore sharoval. Bol by si radsej, keby som bol za Ficov SMER? Alebo za tunelarov z KDH, SDKU, OK ? Nebodaj snad S.A.S. a podporoval Peskovicovu ? Nie vsetko co Blaha napise je zle. Preco kandidujem za SDL som vysvetlil tu – http://rehanek.blog.sme.sk/c/248569/Ako-to-teda-je.html . Ja sam som pisal proti Mehesovi kandidujucemu za SMER – http://rehanek.blog.sme.sk/c/247022/Co-sa-snazi-presadzovat-SMER-do-Vrakune.html . Ad. Kohutar kandiduje za poslanca meskej casti Nove mesto, co hodnotim ja ako rovnaky problem v tom, ked niekoho podporuje vzdy ina strana do ineho zastupitelstva ako je to pri Schwartzovej, ktorej miesto vo VUC asi nestaci.

   • Jana povedal:

    časť reakc. na článok zo sme.sk: „p. Rehanek, trochu vás musím poopraviť. Overte si fakty skôr ako niečo napíšete. Méheš bol od r. 2006 v MZ za SDKÚ, neskôr s viacerými ďalšími od nich odskočil do Občianskeho Klubu (vo Vrakuni sú to Hargašovci – OK). Bohužiaľ pred pár mesiacmi sa mu podarilo divným spôsobom a bez širšieho súhlasu nafúzovať na kandidátku SMER-u a rovno do lukratívneho mestského zastupiteľstva. Zdôrazňujem ešte raz, že divným spôsobom. Myslím, že je to niečo podobné ako s vaším Kohutiarom v SDĽ, ale zato neodsudzujeme vás ako jej kandidáta. Je potrebné sa pozerať na človeka a na to, ktoré problémy sú jeho prioritou.“

    • Peter Řehánek povedal:

     Pani Jana dakujem za historiu k panovi Mehesovi. Ja som v blogu analyzoval aktualny stav, presne v case ked som dostal jeho letak. Vela informacii sa o nom zistit za relativne kratky cas nepodarilo, kedze kandidoval snad vsade. Je pravda co ste napisali, pretoze sa snazil dostat do parlamentu v poslednych volbach pod stranou Unia. V nej boli aj OK(Hargasovci), ktori su v celej Bratislave. Vsetci clenovia pred par rokmi (myslim, ze to bol rok 2008) museli opustit SDKU. Je to teda kvalitny „prezliekac“. O to viac je pre mna velkou trufalostou SMERu ho pretlacat do Vrakune, kde ako vsetci vieme nebyva. V Ruzinove na miestneho poslanca ho podporuje: SMER-SD, SZS, OK, SNS, Slobodne Fórum.

 4. Peter Řehánek povedal:

  Nebudem tu kopirovat moj volebny program, na to tato stranka nie je urcena. Mozete si ho precitat na http://www.rehanek.sk, kde je podrobne rozpisany. Vacsine z vas sa urcite dostal do ruk aj moj volebny letak. Som kandidat cislo 25 vo volebnom obvode cislo 1. Ak by ste mali ku mojmu programu otazky pokojne mi napiste.

 5. Ján povedal:

  Dobrý deň p. Mgr. Kohuťár, hm, zamýšľam sa nad tým, že posobite ako VŠ pedagóg. Skuste si pozriet zákon o VŠ, kde je presne definovany VŠ pedagóg. Desí ma predstava, že by ste sa mal stať poslancom, keď je o Vas známe, že ste promiskuitný homosexuál. Preto určite Vám bude ťažko hovoriť o rodine a jej zodpovednosti. Kandidát na poslanca by nemal mať dlhv poisťovni. To mi dáte urcite za pravdu. Skúste sa nas sebou zamyslieť.

  Horváth

 6. Mgr. Miroslav Kohuťár povedal:

  Dobrý deň,

  Vaše dedukcie sú veľmi pozoruhodné a vidím, že vo výrokoch a hlavne tých pravdivých a Vami overených ešte viac. To neznamená, že keď má kandidát bydlisko oficiálne na Klenovej že tam aj býva.
  Na Dolných honoch bývam od roku 1977 až do súčasnosti, preto keď chcete niekoho napádať si overte pravdivosť Vašich výrokov.

  Zrejme platí, že keď nemôžeme niekoho dobehnúť, tak sa ho snažíme ponížiť, čo svedčí o Vašej interpretácií tu.

  S úctou

  Mgr. Miroslav Kohuťár

  • Tomi povedal:

   „Na Dolných honoch bývam od roku 1977“

   Trvaly pobyt vsak mate na Klenovej, cize Vrakuna z vas nema nijaky prijem.

 7. jarmila povedal:

  Podla mna je drzost, že Meheš si dal politicku reklamu do novin Vrakune a ešte väčšia , že ju uverejnili!!! Kamarát Hargaša-spolu kopú. je to nechutné!Dúfam,že ich nebudú volit, teda pevne verím!

 8. Peter Řehánek povedal:

  Naraz nie je Marek Hargaš členom / podporovaný OK ? Radí sa medzi Občianskych Kandidátov len keď mu to vyhovuje ? Presne tak sa aj správa v zastupiteľstve v meste, ale aj vo Vrakuni. Háji záujmy všetkých, len nie obyvateľov Vrakune, ktorí ho zvolili.
  Ja kandidujem, pretože som rodený Bratislavčan, vo Vrakuni žijem 24 rokov. Zažil som ju ešte, keď nestála nová časť Vrakune. Viac ako 3 roky bojujem so Spokojným Bývaním a Hargašom (kým bol konateľom), stavebným úradom (už je o tom článok aj tu na vrakuna.net) a developerom. To, čo sa deje tu sa určite deje aj inde. Ja svoju kandidatúru chápem ako službu obyvateľom Vrakune a Bratislavy, preto budem obhajovať ich záujmy pred záujmami developerov.

 9. Marán povedal:

  Áno, je to pravda, je tu zopár kandidátov, ktorí vo Vrakuni ani nebývajú: pán Kohuťár s pobytom na Kramároch a pán Méheš z Ružinova. !!!
  Šumšala

  • Tomi povedal:

   Mehes navyse kandiduje v Ruzinove do miestneho zastupitelstva. Jdu blejt, velebnosti.

   • Peter Rehanek povedal:

    Aby nie, ved je komunalnym politikom 12 rokov. Bol prvy ktoreho som mal v schranke, to bolo presne 17 dni pred volbami. Hned poobede som mu to vratil cez blog – http://vrakuna.net/2010/10/30/kandidati-mestskeho-zastupitelstva/ . SMER mal velmi dobru taktiku, z jeho billboardov nie je jasne kde kandiduje, su cez cely Ruzinov, Vrakunu, Biskupice na vsetkych hlavnych tahoch. Dnes rano tomu dali korunu drevenymi palickami s jeho menom. SMERaci to proste plnia do bodky, Fico sa par dni dozadu povedal, ze potrebuje ovladnut Bratislavu a Kosice. U nas sa o to snazi az prehnane aj cela velka koalicia. Myslim, ze vsetci, ktori sme citali clanky na tomto webe presne vieme kto co spachal a z ktorej ulice kto kandiduje. Verme, ze obyvatelia Vrakune to budu tiez vediet pri hlasovani v sobotu.

    • Tomi povedal:

     Uz mi je asi aj jasne, kto presadil odbocku vpravo v smere od Mostu na kruhaku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)