Spanilá jazda k najväčšiemu bordelu v okolí Vrakune

Motorkári v sobotu 23.9. navštívili nielen jedovatú skládku CHZJD ale aj ďalšie skládky, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre životné prostredie.

Odborník na odpadové hospodárstvo upozornil na ďalšie skládky pri Moste pri Bratislave a pri Ivánke, ktoré vraj tiež nie sú dostatočne zabezpečené proti znečisteniu podzemných vôd. Skládka CHZJD vraj stále predstavuje neznáme nebezpečenstvo, pretože sudy, v ktorých sú jedu uložené sa postupne rozpadajú a do podzemia tak bude prenikať čoraz viac jedov.

Vrakunský poslanec Šindler upozornil na to, že projekt zapuzdrenia skládky z ministerstva nie je úplne domyslený. Problémom je vraj odvod plynov unikajúcich zo skládky na mieste zapuzdrenia, ktoré budú unikať do ovzdušia a budú otravovať a zasmraďovať Vrakuňu.

Šindler tiež kritizoval starostu Kuruca, že nie je ochotný vyhlásiť stavebnú uzáveru na mieste skládky. Takto je hrozba, že na tu bude pokračovať výstavba. Štát bude musieť pri prípadnej likvidácii skládky vykúpiť tieto nehnuteľnosti, čo môže priniesť rôzne finančné špekulácie.

Upozornil som, že podľa správy ministerstva je vo Vrakuni ďalší zdroj, ktorý už teraz špiní podzemné vody za Vrakuňou a Biskupicami. Ten zdroj je pravdepodobne niekde pri letisku a môže to byť únik pohonných látok zo skladu pri letisku.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)