Prečo sú rôzne prechody pre chodcov na sídlisku a medzi rodinnými domami?

Vraj nie je dvojaký meter pre obyvateľov na sídlisku a v rodinných domoch. Avšak prechod pre chodcov na Priehradnej je urobený oveľa lepšie ako prechod pri škole na Železničnej. Pričom cez prechod na Železničnej prejdú denne stovky detí a hlavne ráno tu prejde veľa áut. Porovnajte sami:

Prechod na Železničnej:

Spomaľovače sú robené len malými vlnami aj to len na časti cesty. Tieto spomaľovače šoféri veľmi rýchlo zničia alebo odstránia, tak ako je to kdekade inde na sídlisku. Už teraz tu šoféri robia myšičky cez protismer, aby sa spomaľovaču vyhli, čo je asi ešte nebezpečnejšie pre deti, ktoré tento priechod najviac využívajú.

Takýto prechod je na Priehradnej:

Je presne tak urobený, ako by mal byť urobený: nedá sa tak ľahko zničiť ani rozobrať. Šoféri nemajú inú možnosť len spomaliť. Takýto prechod nikde na sídlisku vo Vrakuni nenájdeme.

Obidva prechody sú nové a vznikli v rámci rekonštrukcie ciest, na ktorý schválili poslanci úver v hodnote 1 milióna eur. Pôvodne mali ísť peniaze len na opravu ciest za Malým Dunajom. Po kritike sa však časť peňazí použila na opravu Železničnej ulice a ďalšie opravu na sídlisku. Avšak neurobili sa pri tom ani poriadne prechody pre chodcov a ani bezbariérové východy z chodníkov.

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)