Ďalšie suché stromy na Kazanskej

Zeleň usychá aj na Kazanskej ulici. Ďalších asi 9 mladých javorov vyschlo na Kazanskej ulici. Ide o veľmi pekné javory, ktoré tu bez ujmy rástli asi štyri roky. Javory boli zasadené ako náhradná výsadba. To ale neznamená, že ich môže nechať miestny úrad pod vedením starostu Kuruca nechať uschnúť.

Zdá sa, že miestny úrad nemá žiadnu akú-takú koncepciu starostlivosti o zeleň. Ak zavoláte starostovi Kurucovi, že niečo treba pokosiť, tak to pracovníci úradu rýchlo pokosia. Ale zdá sa, že nie je nikto, kto by sledoval stav zelene a o zeleň sa dokonca aj staral. Až po kritickom článku na tomto webe začal miestny úrad polievať čerstvo zasadené stromy a kríky pri domoch na Bebravskej ulici.

Príčinou zlej starostlivosti o zeleň je zmenšenie strediska verejnoprospešných služieb – za posledný rok sa znížil počet pracovníkov VPS za 21 na 11. Vedúca VPS odišla do dôchodku. VPS vedie vraj pán Lalík, ktorý ja podľa mojich informácií povolaním stavbár. Lalíkovi hovoria konateľ, asi odvtedy, čo sa malo VPS premeniť na eseročku. Premenu na eseročku nakoniec poslanci neschválili – po našej kritike, že je táto premena finančne nevýhodná. Napriek tomu vraj zeleň miestnej časti kosí externá firma. Rovnako ako aj zimnú údržbu má zazmluvnenú externá firma.

Javory naozaj uschli, nejde o chorobu, ktorá zdá sa postihuje javory a spôsobuje usychanie listov koncom leta. Pri dobrej starostlivosti mohli tieto pekné stromy prežiť, nie je to veľké umenie. Dokázali sme to svojpomocne na Bebravskej, kde nám v dôsledku sucha nevyhynul žiaden strom z niekoľkých desiatok stromov, čo sme tu zasadili.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)