Vrakunský úrad sa zle stará o zeleň

Novovysadená zeleň na Bebravskej ulici popri Kazanskej ulici chátra – niektoré stromy a kríky už úplne vyschli. Rovnako vysychajú aj kríky na neslávne známom detskom ihrisku na Bebravskej ulici. Stromy prežívajú len preto, že ich polieva suseda a robí tak robotu za miestny úrad. Popri tom však náklady na mzdy na miestnom úrade z roka na rok zvyšujú. Starosta Kuruc sa pochválil úspešným príbehom ľudí, ktorí žiadali výsadbu zelene pri Kazanskej ulici – úspech sa pomaly premieňa na neúspech. Navyše zanedbaním starostlivosti o zeleň a následným vyschnutím stromov a kríkov vzniká mestskej časti škoda.

Pozrite sa ako vyzerá zeleň pri Kazanskej ulici druhý rok po výsadbe:

Dva uschnuté stromy z asi šiestich listnatých, ktoré tu boli zasadené:

Uschnuté sú aj niektoré ihličnaté stromčeky:

Uschnuté kríky, miestami zarastené burinou:

 

Mestská časť nepolieva ani stromy a kríky na detskom ihrisku na Bebravskej ulici. Pri tom zeleň je jediný kladný dôsledok výstavby tohto ihriska. Detské ihrisko strpčuje obyvateľom život – situácia sa už vyhrotila až do fyzických napadnutí a trestných oznámení.

Výstavbu detského ihriska na tomto mieste vymysleli starostka Lacková, prednosta Mráz a poslanec Bruna. Na detské ihrisko malo ísť až 100 tisíc eur, skutočná cena bola nakoniec asi 75 tisíc. Ani za takú obrovskú cenu nie je miestny úrad schopný zabezpečiť kvalitnú zeleň. Zeleň nakoniec sadil miestny úrad namiesto vysúťaženej firmy, ktorá by po správnosti mala aj zeleň polievať.

O zeleň sa má starať miestny úrad pod vedením starostu Kuruca.

Vyschnuté kríky na Bebravskej:

Ďalšie vyschnuté kríky. Z celkového množstva vysadených kríkov tu teraz prežíva v dobrom stave menej ako polovica:

Takto vyzerá živý plot pri lavičkách – nie je žiadny.

Ďalší živý plot – úplný výsmech.

Oporné kolíky pri stromoch sú v úbohom stave.

 

Občania, ktorí tu sadili zeleň sa svojpomocne vo voľnom čase a zadarmo starajú o stromy a kríky, ktoré tu zasadili, neporovnateľne lepšie. Kto sem príde si urobí aj sám predstavu.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)