Starosta Kuruc na poľovačke s Bašternákom a nevýhodná zámena pozemkov

Máme slávneho starostu – hádam všetky noviny píšu o údajne nevýhodnej zámene pozemkov v prospech manželky JUDr. Ing. Martina Kuruca a o Kurucovej poľovačke v Afrike, ktorej sa zúčastnil aj ešte slávnejší L. Bašternák. Bližšie informácie si pozrite tu:

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/realitny-biznis-podla-kalinaka.html

https://glob.zoznam.sk/obvinenie-na-krku-kalinaka-cachrami-s-bytmi-vraj-okradol-ludi-o-milion-eur/

https://dennikn.sk/minuta/753580/

https://domov.sme.sk/c/20526010/na-pozemkoch-ktorych-sa-lacno-zbavil-kalinak-sa-ma-stavat.html#axzz4gVDWKiKa

Ministerstvo vnútra vymenilo svoje lukratívne pozemky za 4 byty v Bratislave s firmou Ivánska cesta, v ktorej je Zuzana Kurucová jediná spoločníčka. Výmena bola na základe ocenenia znaleckým posudkom. Podľa Plus 7 dní je však trhová cena pozemkov na Rajskej ulici v centre mesta a na Bajkalskej ulici asi 3 krát vyššia, ako bola v znaleckom posudku. Štátu tak mala vzniknúť podľa parlamentnej opozície škoda asi 1 milión eur (denník Sme, 6.5.2017, str. 7). Tam, kde niekto prerobí, iný zarobí. OĽaNO a SaS podali trestné oznámenie v súvislosti s touto zámenou nehnuteľností.

Byty, ktoré Kurucová zamieňala spravovala firma Bašternákovho brata (Sme, 6.5.2017, str. 7). Kuruc vysvetlil, že je náhoda, že sa pozná s Bašternákom, pretože na Donovaloch sa všetci poznajú. Kuruc tiež vysvetlil, že poľovačku s Bašternákom sa dostal náhodou a zaplatil si ju sám.

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)