Zahraničné blues a domáce pivo v Podunajských Biskupiciach

rock 01V utorok 16.8. bol ďalší z koncertov v múzeu obchodu v Podunajských Biskupiciach. Tentoraz sme mohli počuť, aké blues hrajú v Holandsku v podaní kapely Leif de Leeuw Band. Išlo im to dobre, hrali väčšinou vlastné blues rockové kúsky. Vydráždili nás aj jedným blues v trojštvrťovom rytme a vzdali hold aj hudobným velikánom a nás potešilo krídelko od Hendrixa a dali sme si cigaru od Pink Floyd. Zahraničné blues rockové kúsky sme mohli prekladať domácim svetlým ležiakom 13°, pšeničnou štrnástkou, tmavým ležiakom 13° a 14-stupňovým ale-om.

rock 02Spýtal som sa nehrajúceho člena skupiny (producent, technik, kamarát?), čo znamená nečitateľný názov ich skupiny. Ochotne mi vysvetlil, že Leeuw znamená lev a Leif je nórske meno a celé je to meno sólového gitaristu, ktorý bol ťahúňom celého koncertu. A vraj druhá beštia, ktorým je hráč na 6-strunovej bezpražcovej basgitare, musí preto stáť na opačnom konci javiska.

rock 03Okrem toho som sa spýtal, či im neprekáža, že hrali iba pre také malé množstvo ľudí (asi tridsať). Vraj je to okej, berú to ako školu a že sa vracajú zo Szigetu, kde hrali na peknom pódiu a pred väčším davom ľudí. Celkovo sú peňažne v pluse a to im pomôže, aby mohli zase niečo v štúdiu nahrať.

rock 04Bezprostredný kontakt z hudobníkmi je veľkým čarom koncertov v múzeu obchodu. Tento sa konal vonku ale mimo leta hrávajú priamo v múzeu, kde nie je žiadne zákulisie a tak muzikanti prichádzajú priamo pomedzi divákov. Koncerty robia už 8 rokov a je veľká škoda tam nechodiť. Za vstupné ako na filharmóniu môžete podráždiť svoje duše malými septimami blues-rockovej hudby.

Program koncertov je tu: http://rockvmuzeu.sk/program.php

Ešte šťastie, že blízko Vrakune sa nachádzajú iné mestské časti a centrum, kde sa dejú rôzne kultúrne udalosti, ináč by sme žili ako kultúrni barbari.

Tento obsah bol zaradený v Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)