Odpoveď starostu na Petíciu za záchranu zdravotného strediska

Pozrite si odpoveď starostu na Petíciu za záchranu zdravotného strediska: 20160330 ZS Odpoveď na petíciu

Podľa starostu je petícia v tejto chvíli vybavená. Súťaž na prenájom zdravotného strediska bola zrušená. Tým je splnený prvý bod našej petície. Okrem toho petíciu zobrali na vedomie poslanci miestneho zhromaždenia.

Ďalšie body petície však splnené neboli. Žiadali sme v nich napr. verejnú a odbornú diskusiu o zdravotnom stredisku. V petícii boli tiež navrhnuté nejaké princípy, ako by stredisko mohlo fungovať, napr. že všetky zisky zo sa budú investovať naspäť do strediska. Tieto body starosta ani poslanci nesplnili.

Zdá sa, že starosta sa diskusie o zdravotnom stredisku bojí ako čert kríža. Pritom stále nie je jasná budúcnosť strediska. Najnovšie chystajú prenájom Spokojnému bývaniu. To, že by malo Spokojné bývanie uzatvárať zmluvy s lekármi, je ďalší nezmyselný nápad starostu a poslancov. Takže diskusia o stredisku je stále veľmi aktuálna. Starosta má dokonca v rozpočte vyčlenené prostriedky na diskusie s občanmi – ročne by mal urobiť 12 stretnutí s občanmi a podnikateľmi a má na to vyčlenených 11.000 €.

Namiesto diskusie však starosta robí propagandu. O zdravotnom stredisku sa vo Vrakunských novinách objavili len strohé informácie. Mohli sme si prečítať názor starostu a poslancov. Ale diskusia stále chýba. Chýbajú napr. názory lekárov a pacientov. Chýbajú tiež informácie o stave a fungovaní strediska. O plánoch so strediskom nie sú dokonca oboznámení ani lekári – väčšina lekárov sa dozvedela o tom, že sa niečo deje až po stretnutiach s občianskymi aktivistami. Pritom asi nesúhlas lekárov s podmienkami prenájmu pomohol k tomu, že prenájom bol nakoniec zrušený.

Viac si o petícii prečítajte tu: 287 občanov podpísalo Petíciu za záchranu zdravotného strediska

 

Tento obsah bol zaradený v Zdravotnícke stredisko Bebravská. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)