Zverejnite zmluvu o prenájme zdravotného strediska

ešte pred hlasovaním o prenájme. Starosta nepredložil návrh na zmluvu o prenájme zdravotného strediska poslancom na schválenie. Môže tak dostať voľnú ruku pri dohadovaní podmienok pre nájomcu zdravotného strediska, čo je veľmi nebezpečné.

Poslanci by mali presne stanoviť napr. podmienky vypovedania zmluvy. Aby sa nestalo, že stredisko nebude dobre fungovať alebo prestane fungovať vôbec a Vrakuňa s tým 30 rokov nebude môcť nič urobiť. Na Slovensku aj vo Vrakuni máme veľa zlých skúseností so zmluvami, ktoré nie je možné vypovedať.

O zdravotnom stredisku sa bude rozhodovať v utorok 8.12. na zastupiteľstve o 9:00. Na zastupiteľstve sa môže zúčastniť každý občan, je možné aj vystúpiť pred poslancami. Zastupiteľstvo sa koná v Miestnom úrade na Šíravskej 7.

Podobne by mali byť v zmluve sankcie a dôsledky za neplnenie zmluvy.

Veľmi dôležité je presne určiť, čo to znamená dostupná zdravotná starostlivosť. Termín dostupná zdravotná starostlivosť pravdepodobne nie je v slovenských zákonoch definovaný. Preto bude veľmi ťažké právne vymáhať túto podmienku prenájmu zdravotného strediska. Môže sa stať, že v stredisku bude len málo lekárov, ktoré budú poskytovať dostupnú zdravotnú starostlivosť a bezplatne a nebude možné s tým nič urobiť.

Takisto by malo byť v zmluve presnejšie určené, kam budú smerovať investície. Aby sa peniaze investovali do opatrení, ktoré sú potrebné pre všetkých lekárov. Ináč sa môže stať, že niektoré časti strediska budú rekonštruované a iné budú chátrať.

Tiež by malo v zmluve byť stanovené, že nájomca je povinný sa o stredisko starať. Pretože podľa podmienok nemusí 27 rokov do strediska investovať ani euro.

V podmienkach prenájmu, ktoré navrhuje starosta Judr. Ing. Martin Kuruc je napr. možnosť, že nájomca určí ľubovoľné nájomné pre lekárov po desiatich rokoch. Je otázka, prečo práve po desiatich rokoch má dôjsť k zrušeniu regulácie nájomného. Prečítajte si viac tu:

Vrakuňa má veľmi zlú skúsenosť s podobnou zmluvou, ktorú uzatvárala starostka Lacková: Lacková prenajala časť lesoparku súkromnej firme na 40 rokov, pričom bola stanovená vysoká pokuta za vypovedanie zmluvy zo strany Vrakune. Takto sme na dlhú dobu prišli o časť lesoparku a nevieme s tým nič urobiť.

Podobnú zlú skúsenosť má Ružinov, ktorý takto prišiel o svoj obchodný dom a priamo vo svojom centra má ruinu.

Starosta Judr. Ing. Martin Kuruc veľmi zle pripravil prenájom zdravotného strediska na utorňajšie zastupiteľstvo. Okrem toho, že nepredložil návrh zmluvy, nepredložil ani výsledky súťaže o prenájom. Takto sa poslanci až na poslednú chvíľu dozvedia, komu majú stredisko prenajať. Návrh zmluvy sa však nedozvedia ani pred hlasovaním.

Napriek týmto prešľapom starostu je na zastupiteľstve aj návrh na zvýšenie jeho platu o 300€ – z 2.600€ na 2.900€.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Zdravotnícke stredisko Bebravská. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)