BSK neprenajíma zdravotné zariadenia rovnako ako ide Vrakuňa

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prenajíma svoje zdravotné zariadenia lekárom. Vrakuňa naopak určila podmienky tak, že lekári nie sú schopní ich splniť. Napriek tomu poslanec Bruna vo Vrakunských novinách obhajuje svoje hlasovanie za prenájom zdravotného strediska vo Vrakuni argumentom, že rovnaký koncept používa aj BSK.

BSK napríklad prenajíma zdravotné stredisko v Petržalke eseročke, ktorú vlastní 33 lekárov.

Vrakuňa vyhlásila súťaž na prenájom zdravotného strediska na Bebravskej. Vrakuňa stanovila také podmienky prenájmu, že miestni lekári, ktorí mali o prenájom záujem, ich nemôžu splniť. Vrakuňa chce mať zo zdravotného strediska ročný príjem 100.000€. Okrem toho chce, aby prenajímateľ investoval do troch rokov 550.000€. To sú podmienky šité pre veľkú firmu ale nie pre lekárov.

Viac si o prenájme prečítajte tu: Zachráňme zdravotné stredisko.

Zdravotné stredisko na Fedinovej ulici

Zdravotné stredisko v Petržalke spravuje ZS FEDINOVA, s.r.o. Eseročku vlastní 33 lekárov.

Zdravotné stredisko na Strečnianskej ulici

Ďalšie zdravotné stredisko v Petržalke, ktoré vlastní BSK je prenajaté družstvu Družstvo lekárov Strečnianska.

Zdravotné stredisko na Šustekovej

Aj toto zdravotné stredisko v Petržalke majú v prenájme lekári. Stredisko je prenajaté eseročke Poliklinika Šustekova s.r.o., ktorú vlastní 21 lekárov.

Nemocnica v Malackách

Na druhej strane Nemocnica v Malackách je príkladom toho, že prenájom môže viesť k zvýšeniu nákladov pre pacientov: Sme s vami: Výber mýta v nemocnici v Malackách, Poplatky v nemocnici v Malackách sú podľa aktivistov nehoráznym mýtom. Títo aktivisti riešili aj spoplatnenie parkovania pred nemocnicou na Antolskej, čo pre mnohých v podstate tiež znamená spoplatnenie zdravotnej starostlivosti. Nemocnica v Malackách je prenajatá akciovej spoločnosti, v ktorej má BSK určitý podiel. Viac informácii v článku: Revitalizácia Nemocnice s poliklinikou v Malackách.

 

Rád by som tu zverejnil aj konkrétne podmienky prenájmu týchto zariadení. Nedokázal som však vyhľadať zmluvy na internete. Mohli by však pomôcť poslanec Bruna, ktorý na BSK pracuje alebo poslankyňa Schwartzová, ktorá je poslankyňou BSK. Aby poslanci vo Vrakuni nevymýšľali, čo už je vymyslené a pri tom nezničili všetko, čo im príde do cesty.

Informácie od poslanca Brunu si treba vždy overiť

Takže Bruna nehovorí pravdu, že BSK používa rovnaký koncept prenájmu zdravotných zariadení ako chce použiť Vrakuňa v prípade strediska na Bebravskej, ako to tvrdí vo Vrakunských novinách.

Zdravotné strediská prenajíma BSK buď lekárom alebo spoločnosti, v ktorej má kraj podiel.

Zdravotné stredisko u nás na Bebravskej môže dostať do prenájmu aj subjekt, v ktorom nebudú zastúpení ani lekári ani mestská časť. Ak by poslanci chceli prenajať stredisko priamo lekárom, museli by prenájom vyhlásiť ako prípad hodný osobitného zreteľa, to však neurobili.

Bruna pracuje na BSK, určite si môže ľahko zistiť, akým spôsobom spravuje župa svoje zdravotné zariadenia.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Zdravotnícke stredisko Bebravská. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na BSK neprenajíma zdravotné zariadenia rovnako ako ide Vrakuňa

  1. Spätné upozornenie: Poslanci nehovoria pravdu o zdravotnom stredisku na Bebravskej | VRAKUNA.NET

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)