Verejné stretnutie o detskom ihrisku na Bebravskej

Včera večer sa uskutočnilo stretnutie občanov so starostom o kontroverznej revitalizácii detského ihriska vo vnútrobloku na Bebravskej ulici. Výsledkom stretnutia sú len kozmetické úpravy projektu – nové prvky by sa mali popresúvať tak, aby sa čo najviac obmedzil hluk a aby zostala zelená plocha pre šport.

Stretnutie zvolal starosta Kuruc, ktorý chcel riešiť problémy, ktoré vznikli tým, že mestská časť pripravila zlý projekt bez akejkoľvek komunikácie s obyvateľmi. Starosta sa prišiel aj pozrieť priamo do nášho vnútrobloku, kde sa bude detské ihrisko budovať. Detské ihrisko by sa malo postaviť do 30.6. Na stretnutie prišlo asi 10 ľudí. Niektorí projekt kritizovali kvôli problémom, ktoré sme tu spomínali. Niektorí tvrdili, že nebude až také zlé.

Dozvedeli sme sa, že na detskom ihrisku by mala byť namontovaná kamera, ktorá by mala zabrániť chuligánstvu. Inštalácia kamery je súčasťou 4 nových kamier, ktoré by mali byť vo Vrakuni napojené na mestskú políciu. Kamery vybavil súčasný starosta alebo ešte bývalý prednosta Mráz – máme protichodné informácie. Starosta tiež informoval, že vo Vrakuni je už ďalší pochôdzkar miestnej polície, takže teraz sú až dvaja. Tiež sme sa dozvedeli, že starosta má tlačového tajomníka.

Nie je možnosť zmeniť už vybrané prvky, ktoré majú byť na detskom ihrisku umiestnené – na navrhnuté prvky už prebehlo aj verejné obstarávanie a projekt bol schválený ministerstvom. Taktiež vraj nie je možné tento projekt obnovy detského ihriska zrušiť, pretože by sme prišli aj o peniaze na zvyšné projekty.

Starosta sa zaviazal, že skúsi zistiť, či by nebolo možné celé toto detské ihrisko premiestniť na iné miesto na sídlisku – bezkonfliktné miesto by bolo napr. pred zdravotným strediskom. Toto ale môže byť problém, keďže nemusí sa nájsť pozemok, ktorý by mal vysporiadané vlastníctvo, a na ktorom je výstavba detského ihriska možná na základe územného plánu.

Vysúťažená cena celej investície vo vnútrobloku je nakoniec len 70% možnej sumy – čo je asi 105.000€. Je otázka, či by sa nedala využiť aj zvyšná časť peňazí napr. na zavedenie zavlažovacieho systému alebo na zlepšenie pôdy pre trávu a stromy.

Poslanec Bruna informoval o tom, že obnova detského ihriska je súčasťou širšieho projektu, na ktorý čerpáme 1,6 milióna eur z operačného programu Bratislavský kraj z európskej únie. V rámci týchto peňazí by sa mali zatepliť a obnoviť dve školy a dve škôlky. Tiež by sa mal vybudovať denný stacionár pre dôchodcov nad poštou na Čiernovodskej – čo sa už aj deje. Mali by sa pri tom aj opraviť schody, ktoré sa rozpadávajú a sú oplotené. Tu je zoznam projektov:

  • Sociálno-prevádzková budova, Ciernovodská 25, Bratislava – Vrakuna,
  • Revitalizácia vnútrobloku Slatinská, Bratislava – Vrakuna,
  • Obnova materskej školy Kaméliová Bratislava – Vrakuna,
  • Obnova objektu ZŠ na Žitavskej ul. c. 1, Bratislava – Vrakuna,
  • Obnova objektu ZŠ na Rajcianskej ul. c. 3, Bratislava – Vrakuna,
  • Obnova materskej školy Hnilecká ul. – Bratislava.

Tu sú podrobnejšie informácie: 20150215 IM_1_-_Informacia_k_aktualnemu_stavu_projektov_ISRMO_-_24_02_2015. Všetky projektu musia byť ukončené tento rok.

V najbližších dňoch by sme sa mali mať možnosť pripomienkovať rozmiestnenie prvkov na detskom ihrisku – budeme informovať aj tu.

Tento obsah bol zaradený v Bebravská. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)