Zbúrajú Žitavu?

zitava 22 SVrakunskí poslanci v apríli tohto roku odhlasovali zbúranie Žitavy a výstavbu nájomných bytov na tomto mieste. Za hlasovali: Bošanská, Bruna, Drozd, Gabrielová, Kugler, Murcinová, Némethová, Petrovská, Petrovský, Schwartzová, Šindler, Valach, Vašková, Žák. Podčiarknutí kandidujú aj v týchto voľbách.

zitava 21

Smer spoločne s SDKU odsúhlasili výstavbu nájomných bytov na mieste Žitavy

Smer a SDKU v prípade Žitavy prevalcovali miestnych obyvateľov. Napriek jednoznačnému nesúhlasu miestnych obyvateľov, ktorý vyjadrili na verejnom zhromaždení. Verejné zhromaždenie dokonca iniciovali poslanci SDKU a Smeru, nakoniec jeho výsledky nerešpektovali. Pozrite: Uznesenie č. 643/2014 zo 14.4.2014.

Napriek tomu, že miestni obyvatelia sa jednoznačne vyjadrili proti

V máji 2012 na verejnom zhromaždení prebehlo aj hlasovanie o výstavbe nájomných bytov. Ľudia hlasovali jednoznačne proti výstavbe bytov. Ďalšie zhromaždenie sa uskutočnilo v roku 2014. Tu obyvatelia opäť vyjadrili nesúhlas s výstavbou bytov.

Poslanci nerešpektovali výsledky verejného zhromaždenia, ktoré sami iniciovali

Verejné zhromaždenie odsúhlasili poslanci uznesením č. 257/2012 z 15.5.2012. Malo sa zorganizovať do júnového zasadnutia miestneho zastupiteľstva. Na júnovom a ani na septembrovom zasadnutí a asi ani neskôr sa výsledkami zhromaždenia nezaoberali. Asi sa prerábal projekt.

Smer v roku 2010 sľúbil, že nebudú zahusťovať sídlisko

Poslanci Smeru pred voľbami sľúbili, že nebudú zahusťovať sídlisko. Poslanci SDKU sľúbili, že vytvoria podnikateľom možnosti pre poskytovanie chýbajúcich služieb občanom. Starostka sľúbila, že tu postaví dom pre seniorov, dom služieb a garáže.

Statický posudok o vážnom poškodení Žitavy je podvod

Statický posudok, na základe ktorého sa búranie robí, je nepravdivý. V posudku pre miestny úrad sa tvrdí, že nosný systém je zhrdzavený a statika je poškodená natoľko, že objekt je nebezpečný a nie je možné ho rekonštruovať. V posudku, ktorý sme si dali vypracovať sa tvrdí presný opak: nosný systém je vo veľmi dobrom stave a takmer vôbec nie je zhrdzavený.

Okrem toho je podozrenie, že schátranie objektu je tiež protizákonné. Podľa stavebného zákona je majiteľ – mesto, ale v tomto prípade asi mestská časť, ktorá má Žitavu stále v správe, povinný udržiavať v dobrom stave.

Mohla by tu byť škôlka alebo kultúrny dom?

Doteraz sme boli postavení len pred jedinú možnosť – postaviť nájomné byty. Bolo by dobré konečne hľadať možnosti, ktoré by boli výhodné pre vrakunčanov. Roky sme počuli, že tu obchod nikto neurobí. Teraz, zdá sa, že v susednom objekte, kde boli krčma s kolkami, je možné zriadiť Tesco expres.

Pozrite tiež: http://vrakuna.net/category/vystavba/zitava/

(Marián Šumšala, kandidát na poslanca)

zitava 20

Tento obsah bol zaradený v Iné, Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)