Nelegálna predvolebná kampaň

Dal som podnet na miestnu volebnú komisiu pre podozrenie z porušovania volebného zákona. Podľa zákona sa kampaň pred komunálnymi voľbami mala začať 17 dní pred dňom konania volieb, t.j. asi 28.10. Napriek tomu kampaň fičí v plnom prúde už teraz.

kampan 1Kuruc a Svoreňová ťahajú predvolebnú kampaň už od augusta. Zdá sa, že Kuruc svojimi bilbordami prevalcuje Vrakuňu.

Okrem podozrenia z protiprávneho konania, je zlá aj ekonomická stránka veci: Čím väčšia predvolebná kampaň, tým viac musí kandidát minúť peňazí. Asi ťažko niekto uverí, že kandidáti vyvalia kopec peňazí z lásky k Vrakuni. Je dosť možné, že si budú chcieť finančné náklady v budúcnosti vykompenzovať. Predpokladám však, že nikto z nás na sídlisku im ani euro nedá. Takže odkiaľ budú kompenzovať?

Zákon je v tomto smere úplne bezzubý a v prípade potvrdenia porušenia zákona im asi nehrozia žiadne sankcie.

Je síce pochopiteľné, že ak jeden kandidát začne predvolebnú kampaň predčasne, ostatní nemôžu otáľať, pretože by mohli utrpieť stratu vo voľbách. Na druhej strane, ak my musíme poctivo dodržiavať zákony napr. pri platení miestnych daní, mali by aj oni dodržiavať zákon pri predvolebnej kampani.

Sú tu však aj kandidáti, ktorí (zatiaľ) rešpektujú volebný zákon. Z kandidátov na starostu som zatiaľ nevidel reklamu len od Valacha. Paragraf o predvolebnej kampani tradične dodržiavajú nezávislí kandidáti na poslancov.

Zákon 346/1990 o obecných voľbách, §30/2: Kampaň sa začína 17 dní a končí 48 hodín pred začiatkom volieb. Vedenie kampane mimo určeného času je zakázané.

(šumšala)

kampan 2
kampan 3

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

58 odpovedí na Nelegálna predvolebná kampaň

 1. Andrea Novakova povedal:

  Som zvedava ako si to potom bude pan ,,estet ,, aj upratovat po sebe

 2. Novakova Andrea povedal:

  Kampaň politických strán je hradená z ich rozpočtov. Na tie sa im skladáme my občania z našich daní. Prečo potom ešte musí SDKU zneužívať oznamovaciu plochu MU Vrakuňa na svoju reklamu? To im nestačia billboardy, čo si kúpili za naše peniaze?“ Fotografia bola urobená predvčerom večer za zdravotným strediskom Bebravská. „Velebnosti, jdu blejt!

  • Novakova Andrea povedal:

   Zaujímave, prešli 4 dni a nikto na tento príspevok nereagoval. Z toho je jasne, z ktorej strany sa zrazu vyrojilo toľko „nezávislých“ diskutérov. Mne sa tiež tá opacha na kruháči nepáči, ale verím, že za pár dní je preč. Bilbordy možno zmiznú do konca mesiaca, ale to, že je celá Vrakuňa polepená plagátmi to nikoho netrápi? Ani jeden z nich nie je na legálnej ploche a budú tu ešte veľmi veľmi dlho. Tak si pozrite, kto je na tých plagátoch a potom diskutujte ďalej. Ja končím, je mi z toho všetkého zle.

  • Stano Bruna povedal:

   Pani Novakova,
   som predseda SDKU-DS vo Vrakuni a uprimne ma mrzi, ze Vam reklama koalicnych stran na oznamovacej tabuli prekaza. Neviem kto to tam umiestnil, to si vybavime doma, lebo sme si dali pravidlo, ze lepime iba na to urcene plochy.

   Mozem Vam na 100% potvrdit, ze celu komunalnu kampan si clenovia SDKU-DS vo Vrakuni hradia z vlastnych zdrojov. Rovnako to bolo aj minule volby. Bol som prekvapeny, ze ako kandidat si kampan hradim sam. Pre mnohych to bude urcite prekvapujuca informacia, ale u nas v SDKU-DS to tak funguje.

   Ale suhlasim s Vami. Velmi mi vadi nelegalne polepovanie vykladov, schranok, dveri, zastavok a podobne. Mame tu platne VZN a urad by mal konat a vyrubovat pokutu. Za take uznesenie som hlasoval, preto chcem aj jeho dodrziavanie. Poziadam kolegu, ktory letak vylepil, aby ho dal dolu.

   Dakujem

   Stano Bruna
   poslanec SDKU-DS

   • Novakova Andrea povedal:

    uhmm…este sa chcem spytat, v nedelu som sla s detmi do ZOO, na Lafrankoni je velky billboard SDKU poslancami za Vrakunu, to je na co dobre?

    • Stano Bruna povedal:

     Pani Novakova, o tom ze mame bilboard pri Lafranconi neviem ani ja, ani nas kandidat na starostu Martin Michel. Plochy sme objednavali len vo Vrakuni. Ale ak ho tam niekto dal a vy ste si to vsimli, tak to ciel splnilo.
     Dakujem za info.

     Stano Bruna

    • Andrea Novakova povedal:

     Strasne mna to dost vytocilo a ciel to teda vobec nesplnilo ,aj som sa bala ci nebudete zaveseni aj na klietkach v zoo.
     Ale ked tvrdite ze to ide z vasich penazi tak je to v poradecku, akurat ze my volici nie sme padnuti na hlavu.

    • Tomas Galo povedal:

     Dobry den p. Novakova,
     ako som Vam napisal. Ten bilboard je omyl a nemal tam byt. Nie je zaplateny a neviem preco ho tam spolocnost nechala.

    • Tomas Galo povedal:

     Ten je moj. Omylom. Bilboardova spolocnost ma ocislovane plochy a vylepila namisto plochy 443, plochu 433.

    • Tomas Galo povedal:

     Cize mate pravdu. Nie je to na nic dobre. 🙂

   • noro povedal:

    Pán poslanec, u vás máte pár nepríčetných? Nevedia kam sa to lepí? Alebo mali 4-5 poldeci? Peknú reklamu si robíte len čo je pravda …

 3. obcan povedal:

  Prave som bol v coloseu a skoro mi oci vypadli oproti na stene domu obrovská plachta smerakov. To ludom uz fakt zacina hrabat a obyvatelom bytovky to vobec neprekaza? Je to vlastne legalne? podla mna nie ci sa mylim?

  • marci povedal:

   Zrovna tato plocha uz aj predtym sluzila na reklamu…takze je reklamna…aj bytovka si rada zarobi;)

 4. mikinka bodkovaná povedal:

  Úplne prvé billboardy boli nejakej organizácie a Kuruc to nebol. Hoci ho uvádzate ako prvého. Prvý ksicht však bol nejaký mlaďoch, ktorý mal priveľa politických strán pod sebou. Po ňom reagovalo pár ďalších. To, čo ale predviedol ten zo Sudnej siene ma naštvalo osobne teda poriadne.

  Politik chce získať priazen Vrakunčanov? A on si dovolí na zelenej tráve postaviť pevnný stojan jak sviňa vysoký? To kde sme? Ja som dúfala, že bude reklamných pútačov ubúdať. Využiť už stávajúce billboardy je niečo iné, ako postaviť celkom jeden nový, hnusný. Je tam vycapený ako fuhrer s neutrálnym až vážnym výrazom v tvári. Od tejto reklamy sa mi zhnusil na dobro. Dosť že sme ho videli na hodoch po prvý krát a zhováral sa s ľuďmi, rozdával fotografie a podpisy. Nebyť tej reklamy tam vycapenej, ešte uvažujem inak.

 5. Peter Šrobár povedal:

  S poukazom na skutočnosť, že mi ako občanovi našej mestskej časti vadia nepovolené a nebezpečné reklamné zariadenia v katastrálnom území našej mestskej časti, bolo mojou občianskou povinnosťou podať dnešného dňa podnet na odstránenie nepovoleného reklamného a propagačného zariadenia na kruhovom objazde Dvojkrížna-Ráztočná-Hradská ulica, na ktorom je v nadživotnej veľkosti vyobrazený kandidát na starostu Ing. Juraj Štubniak. Dôsledkom porušenia zákonnej povinnosti disponovať povolením je vznik deliktuálnej zodpovednosti za priestupok alebo správny delikt a následné uloženie pokuty.Uložená pokuta za takéto protiprávne konanie vlastníka a/alebo užívateľa je príjmom mestskej časti Bratislava – Vrakuňa. Je teda celkom možné, že v konečnom dôsledku bude nepovolené reklamné a propagačné zariadenie finančným zdrojom napr. pre zakúpenie hracieho prvku či mobiliáru do nášho lesoparku. Celý podnet aj s odôvodnením je v prípade záujmu k dispozícii na http://www.srobar.sk.

  • peťo povedal:

   Pan doktor a porušovanie smerníc MiÚ o vylepovaní polit. reklamy niektorými kandidátmi je pre vás v poriadku?
   Predajné stánky, vstupné brány rovno pred očami našej starostky a aj autobusové zastávky na Šíravskej a Estónskej sú polepené množstvom plagátov slečny Mihokovej nezávislej.

   • Peter Šrobár povedal:

    Určite nie, v našej mestskej časti je dostatok „plagátovacích“ plôch na zákonné umiestnenie politickej reklamy. Presné pravidlá upravuje VZN č.3/2014, ktoré je dostupné na webovom sídle mestskej časti. Deliktuálnu zodpovednosť upravuje ust. § 5 uvedeného VZN. Myslím si, že práve Vy ako uvedomelý občan a volič nebude voliť kandidáta, ktorý nie je schopný ani v čase predvolebnej kampane rešpektovať predpisy mestskej časti. Porušovanie zákonov a predpisov mestskej časti nemôže byť predsa podľa môjho názoru prostriedkom na dosiahnutie cieľa v podobe zvolenia za poslanca. Vo svojom podnete som akcentoval stavbu a užívanie reklamného zariadenia bez povolenia stavebného úradu, teda podľa môjho názoru v rozpore so zákonom. Neviem či Ste si všimli, ale pri reklamnom zariadení sa ľudia fotia, jedná sa o pomerne frekventovaný kruhový objazd a v dôsledku jeho osadenia dochádza k veľkému riziku vzniku krízových situácii pre účastníkov cestnej premávky. Vami popisovanú situáciu preverím a budem žiadať aby sa vo veci konalo.

   • vladimír povedal:

    Podľa VZN mestskej časti Bratislava Vrakuňa č. 8/2013 , paragraf 2, bod 2, písmeno h ., je zakázané „maľovať, striekať, lepiť a iným spôsobom umiestňovať texty a obrazce“ . Z uvedeného je jasné, že takéto znečistenie môžete odstrániť alebo nahlásiť správcovi príslušnej nehnuteľnosti aby sám toto znečistenie odstránil.

    • alena povedal:

     Prečo by mal poškodený správca alebo vlastník na svoje náklady niečo odstraňovať alebo čistiť? Odstrániť to má ten kto to znečistil a starostka s prednostom majú okamžite konať v zmysle VZN a nie si zase válať šunky.

    • vladimír povedal:

     Pretože je to jeho majetok, prípadne majetok zverený mu do správy. Je na ňom ako si čistotu svojho majetku zabezpečí. Ako chcete určiť, kto to znečistil, konkrétne napríklad, kto polepil zastávku predvolebnými letákmi? Ubezpečujem vás, že kandidát to nebol, ten má na to brigádnikov. A brigádnika by ste museli chytiť pri čine, čo je nereálne, no dajme tomu výnimočné. Občan má asi tieto možnosti, ak zaregistruje znečistenie svojho okolia:
     1. Nevšímať si to, zmieriť sa so stavom a nadávať ako tá zastávka či polepené dvere hnusne vyzerajú, to je najbežnejšia reakcia.
     2. Sám to odstrániť alebo zorganizovať nejakú brigádu. Tento postup nie je možný ak hrozí poškodenie cudzieho majetku, napríklad nelegálny bilbord alebo vrak automobilu nesmie občan zlikvidovať. Čiže tento postup môže použiť napríklad na odlepenie predvolebného letáku, zdvihnutie smetí zo zeme, či na upratanie po svojom psovi. Vždy však môže iba odstrániť odpad, ale nie meniť vzhľad majetku, napríklad premaľovať zastávku ako to spravil jeden z kandidátov. Napriek dobrému úmyslu a peknému výsledku, v takýchto prípadoch je potrebný súhlas vlastníka.
     3. Informovať, či už vlastníka objektu alebo úrad. Často je možné už na mieste odhadnúť, či vlastník sa o objekt stará a je nádej aby znečistenie sám odstránil. Napríklad ak občan vidí v blízkosti nejakého obchodu väčší odpad, nebude vypisovať na úrad ale pôjde za vedúcim predajne a poprosí ho, nech si to tam uprace. V iných prípadoch bude voliť oznámenie na úrad, v niektorých mestských častiach je to možné aj neoficiálne formou stránky „odkaz pre starostu“, inde je obtiažne domôcť sa nápravy aj oficiálnou cestou.
     Zrejme vám chýbala v mojom predošlom vyjadrení tá prvá možnosť. Predpokladal som, že nie je potrebné ju uvádzať.

    • alena povedal:

     Nesprávne uvádzate, že niekto mal na to brigádnikov a toho by ste museli chytiť. To čo píšete je zlý príklad toho ako sa to nedá vyriešiť. Apropo ako viete že kandidát to nebol?
     Vo vašom vyjadrení chýbala práve tá 3. možnosť keďže o miestnom úrade nebola žiadna zmienka a práve ten by mal dohliadať nad poriadkom v MČ a dodržiavaním jej VZN. Bolo by prinajmenšom hlúpe aby občan niekde nahánal vlastníka znečistenej veci.

    • vladimír povedal:

     Súhlasím s Vami, samozrejme mohol to vyvesiť ktokoľvek. Možnosť, že má konať starostka s prednostom (čiže miestny úrad), ste už spomenuli Vy, tak som len doplnil ďalšie možnosti. Teší ma, že vo Vrakuni pribúdajú aktívni občania, tak ako Vy, ktorým záleží na svojom okolí a hľadajú možnosti ako jeho stav zlepšiť. Každá možnosť ako to legálne dosiahnuť je dobrá a rôzni občania v rôznych situáciách použijú aj rôzny prístup. Treba len nájsť odvahu, prekonať lenivosť a konať.

   • Peter Šrobár povedal:

    Máte pravdu, situácia s vylepovaním plagátov na iné miesta ako na to určené je problémom, ktorý je potrebné riešiť a najmä z dôvodu jestvujúceho platného a účinného VZN mestskej časti. V zmysle § 6 VZN č. 3/2014 vykonáva kontrolu nad dodržiavaním VZN mestská polícia a starostom poverení zamestnanci mestskej časti. Ak majú o porušovaní VZN vedomosť poverení zamestnanci mestskej časti mali by konať a výsledkom správneho či priestupkového konania by mala byť uložená pokuta. Po komunálnych voľbách by stálo za zváženie pre nové vedenie mestskej časti vytvorenie inšpektorov verejného poriadku, ktorí by ako poverení zamestnanci mestskej časti monitorovali situáciu ohľadom dodržiavania VZN mestskej časti priamo v teréne. čo sa týka mestskej polície, naša mestská časť napriek tomu, že má cca dvadsaťtisíc obyvateľov, má prideleného jedného okrskára z Okrskovej stanice Ružinov obdobne ako Štrkovec, ktorý nie je ani mestskou časťou. V budúcom volebnom období bude potrebné konať tak, aby pre Vrakuňu boli určení viacerí okrskári, Podunajské Biskupice majú napr. troch. V kontexte problémov, ktoré majú obe mestské časti by stálo za zváženie vytvorenie spoločnej okrskovej stanice mestskej polície pre Biskupice a Vrakuňu napr. v budove Tallin, ktorá je na hranici mestských častí.

  • vladimír povedal:

   Dobrý deň, pán Šrobár. Prosím Vás, kde je možné nájsť alebo získať zoznam povolení stavebného úradu Vrakuňa na umiestnenie reklamných zariadení? Na stránke stavebného úradu http://vrakuna.sk/taxonomy/term/10 nič také nenachádzam a pritom vo Vrakuni existujú desiatky reklamných zariadení, spojených so zemou. Iste nie všetky z nich sú nelegálne.

   • Peter Šrobár povedal:

    Dobrý deň prajem pán Vladimír, povolenia je možné získať napr. žiadosťou podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Za predpokladu, ak sa rozhodnutie oznamuje (doručuje) verejnou vyhláškou, tak sa „vyvesuje“ aj na webovom sídle mestskej časti. Reklamné zariadenie v tesnej blízkosti kruhového objazdu je podľa môjho názoru NEPOVOLITEĽNÉ a vychádzam pri tom zo svojich niekoľkoročných skúseností a svojej odbornej spôsobilosti. Stavebné úrady niektorých iných mestských častí, ktorým poskytujem právne poradenstvo riešia permanentne nepovolené reklamné zariadenia a to tak, že vlastníkovi uložia pokutu a začnú konanie ktorého výsledkom môže byť nariadenie odstránenia nepovoleného reklamného zariadenia. Práve pokuta pôsobí nielen represívne, ale aj PREVENTÍVNE a je to príjem mestskej časti. Pokiaľ budeme ďalej akceptovať rezignovaný prístup k riešeniu nepovolených reklamných zariadení, obávam sa, že sa jedného dňa dočkáme reklamného zariadenia aj priamo uprostred lesoparku.

    • vladimír povedal:

     Ďakujem za odpoveď. Podľa mňa by bolo vhodné, aby stavebný úrad tieto povolenia zverejňoval, žiaľ zrejme túto povinnosť nemá. Občanovi potom zostáva iba žiadosť podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. To obmedzuje verejnú kontrolu a uľahčuje vlastníkom nelegálnych reklamných zariadení ich umiestňovanie.

  • Juraj Štubniak povedal:

   Vážený pán doktor,
   K objektu na kruháči sa vyjadrovať nebudem, nakoľko prebieha konanie, ktoré ste iniciovali. Ja osobne konám vždy v súlade so zákonom, preto súhlasím s vaším podnetom na prešetrenie.
   Keďže v tejto súvislosti spomínate moje meno a otvorene na mňa útočíte, tak sa vás chcem spýtať ako odborníka na samosprávu a pravú ruku starostky Lackovej, či ste obaja vždy postupovali takýmto nekompromisným spôsobom.
   Je verejným tajomstvom, že vo Vrakuni je množstvo stavieb postavených bez stavebného povolenia, a nie sú to len „slnečníky“ voľne postavené na tráve. Sú to stavby z betónu a tehál, ktoré tu budú ešte mnohé roky a nie len 2 týždne ako vami napádaný objekt.
   Vážim si vašu snahu naplniť miestnu pokladnicu, prostredníctvom pokuty, ktorá je príjmom MČ. A budem vám držať palce nech sa vám to podarí aj niekedy inokedy v budúcnosti.

   • Peter Šrobár povedal:

    Dobrý deň prajem pán Ing.,

    vyjadrovať sa samozrejme nemusíte, ako správny chlap a kandidát na starostu by Ste mali apriori konať. Nie som Váš súper, keďže na starostu nekandidujem, Vaše meno je v podnete spomenuté pochopiteľne z dôvodu, že Ste na reklamnom zariadení vyobrazený a slúži ako politická reklama pre Vašu kandidatúru na starostu. Ste osobou, ktorá má z jej umiestnenia a užívania prospech. Žiadne konanie NEPREBIEHA, čo veľmi dobre viete. Konanie, ktorého možným výsledkom je odstránenie reklamného zariadenia ako aj konanie, ktorého výsledkom je uloženie pokuty začína z úradnej povinnosti , dňom začatia konania je deň vyhotovenia oznámenia o začatí konania, ktoré pripravuje zamestnanec stavebného úradu. Nemám vedomosť, že by mestská časť vyhotovila takéto oznámenie a práve preto som sa odhodlal podať podnet ako občan, aby sa už konečne v danej veci konalo a nemohol nikto zo stavebného úradu povedať po ukončení kampane, že si na nič také nespomína. Ak stavebný úrad naďalej nebude konať, je mojim občianskym právom obrátiť sa na orgán, ktorý vykonáva dozor nad dodržiavaním zákonnosti postupu orgánov verejnej správy. Aj keby Vám reklamné zariadenie nepatrilo, predpokladám, že bolo osadené s Vaším SÚHLASOM. Je to zrejmé aj z Vášho profilu na fcb, kde sa k nemu hrdo hlásite a dokonca vyzývate občanov, aby sa pri ňom fotili, čo bohužiaľ niektorí naši spoluobčania aj robia a ohrozujú účastníkov cestnej premávky. V texte píšete, že reklamné zariadenie je osadené už dva týždne, teda vaša „akcia“ má aj iný rozmer. Netajíte so začiatkom volebnej kampane pred jej oficiálnym začiatkom v zmysle príslušného právneho predpisu. Moja podobizeň na reklamných zariadeniach s prvkami politickej reklamy bola vylepená až dňa 01.11.2014 a 02.11.2014, keďže rešpektujem zákon. Dovoľujem si Vás upozorniť, že nie som poslancom ani starostom, ani pracovníkom stavebného úradu, poskytujem právne poradenstvo, nevykonávam ako orgán prenesený výkon štátnej správy na úseku stavebného poriadku. Ako kandidát na starostu by Ste mali byť občiansky aktívny a riešiť „verejné tajomstvá“ tak, že s ich obsah oznámite na príslušné orgány verejnej správy. Záverom uvádzam, že vzhľadom na moje dlhoročné skúsenosti sa považujem za odborne spôsobilého vyjadrovať sa k otázkam, ktoré sú predmetom tejto diskusie. Na Vaše vágne a emotívne podfarbené tvrdenia o mojej osobe reagovať nebudem.

 6. Tatiana Kováčová povedal:

  Mňa osobne oveľa viac zaráža to, že niektorých kandidátov som videla len na bilboardoch. Stretnúť takého Kuruca je priam zázrak. Micheľ ohlásil rozdávanie jabĺk a nebol tam. Svoreňovú som stretla niekoľkokrát pri zbere podpisov, aj na šarkaniáde. Štubniaka stretávam pravidelne. Pospíchala som nevidela ani raz…

 7. V mesiacoch september a október som prezentovala dôležité témy, ktoré je potrebné vo Vrakuni riešiť. Nikde na bilboardoch som sa neprezentovala ako kandidátka, tou som sa stala až po zaregistrovaní mojej kandidatúry. Moju kampaň si platím sama z toho, čo si zarábam ako sprievodkyňa v cestovnom ruchu a majiteľka cestovnej agentury a prispeli mi aj niekoľkí moji priatelia, ktorí ma podporujú. Náklady na kampaň zverejním po jej skončení, ale nie sú to žiadne horibilné sumy.

  • Tatiana Kováčová povedal:

   Soňa, fandím Vám. Nenechajte sa odradiť takýmito frflošmi. Na rozdiel od iných, Vaše aktivity vidieť, nielen vo Vrakuni, ale aj v meste. Okrem šarkaniády sa mi najviac páči, že ste sa pustili do znovuotvorenia mestských hradieb.

   • jozef povedal:

    To, ze pani Sverovenova nikdy vo Vrakuni nezila a nezije nie je pre Vas ziaden problem? To, ze je to plateny uradnik magistrtu, Vam tiez zrejme neprekaza. jedine , ze by sa pani Svorenova pisala samam so sebou. Ja nastastie pocas volieb budem sluzobne mimo krajinu, inak by som sa musel pred volebnou plentou zastrelit.

  • Marián Šumšala povedal:

   Mali ste na bilbordoch svoje meno. To nie je kampaň?

  • Marián Šumšala povedal:

   Ešte jednu vec: prečo investujete svoje peniaze do komunálnej politky? Čo z tohto budete mať? škoda, že nechcete prezradiť, koľko vás to bude stáť.

   • Dobry den pan Sumsala,
    uz som to priblizne spocitala,kampan ma stala asi 3000. Nie je to az tak vela nakolko vela akcii robime spolocne s panom Stubniakom ktory kandiduje na starostu. Je to suma ktoru ludia bezne investuju do luxusnej dovolenky, ja som sa rozhodla ich investovat do toho aby som mala sancu prispiet k tomu aby nase mesto bolo krajsie. Bratislavu milujem, a jej historia a zivot je mojim velkym hobby uz od strednej skoly. Preto som si za svoje povolanie vybrala ukazovat jej krasy navstevnikom. Priznam sa ze som trochu smutna z toho ze sa automaticky ocakava ze z toho chcem nieco priamo financne mat. Uz rok a pol sa venujem v ramci Bratislavskej organizacie cestovnejo ruchu ci clenka Rady mesta pre trhy projektom ako otvorenie hradieb, revitalizacia vianocnych trhov, a vseobecne rozvoju cestovneho ruchu, a nemam z toho financne nic. Mozno nepriamo krajsie mesto a tym padom viac spokojnych klientov. A nemienim na tom nic menit ani ak budem zvolena.

 8. Marci povedal:

  Každopádne počtu KURUCOVÝCH sa to zrovnaže ani nahodou nevyrovná…3 billboardy na jednej ceste jedným smerom…fiha…normalne som sa zľakla, že čo sa deje!!!

 9. Anetta povedal:

  Podľa mňa dĺžka oficiálnej volebnej kampane dva týždne je totálny nezmysel. Za tento čas nemajú kandidáti šancu osloviť takmer nikoho osloviť. Ja osobne chcem voliť niekoho, koho poznám dlhšie ako dva týždne… Toľko k akože nelegálnej predvolebnej kampani. Inak, bilboardy zase až také drahé nie sú, pokiaľ si ich človek objedná dostatočne vopred. Ak niekto naozaj zaplavil mesto bilboardmi tak je to Kňažko a Nesrovnal. Tí trčia na každom metri.

  • Marián Šumšala povedal:

   Bolo by vhodné spoznať kandidátov ináč ako z bilbordov.
   Čím dlhšia kampaň, tým viac kandidáti minú a tým viac budú chcieť, aby sa im peniaze po voľbách vrátili. Čo vedie ku klientelizmu a mnohým ďalším zlým veciam v politike.

 10. jozef povedal:

  Tak plne usta o cudzich bb a ja dnes skoro narazim do steny, lebo Stubniak v nadzivotvnej velkosti. Pritom, ked sme si chceli na kruhaci odpromovat paint ball, tak nas poslali kade lahsie. Strcil sa tomu bolsevikovi do zadku, vymeta stretnutia meter za nim a teraz dostal odmenu. Jedna banda ste!

 11. Marián povedal:

  Ale najlepší billboard má p. Kuruc ( okrem toho, že sa bojím otvoriť chladničku aby tam na mňa nevybehol ) „ak nesplním svoje sľuby do dvoch rokov, tak odstúpim“ Za tie dva roky predá ešte čo sa dá predať a pôjde si po svojom ďalej…

 12. Fedor povedal:

  Pospíchal už má billboardy, minimálne na križovatke od Billy k Pentagonu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)