Žitava: Mesto žiada o povolenie na zbúranie

Vrakunský stavebný úrad povolil búranie Žitavy. Ešte to však nie je rozhodnuté s konečnou platnosťou. Občania dali pripomienky k povoleniu a podajú aj odvolanie proti búraniu. Oddiali sa tak povolenie pre búranie najmenej o mesiac. Je možné, že po komunálnych voľbách sa zmení postoj politikov k búraniu Žitavy.

Strany tak už nestihnú zbierať body v komunálnych voľbách na úkor Vrakunčanov. Výstavba nájomných bytov by totiž mala priniesť niektorým stranám hlasy niektorých voličov.

Vo Vrakuni sú to Smer a SDKÚ, ktoré arogantným spôsobom nerešpektovali jednoznačnú vôľu obyvateľov, ktorí tu nechcú nájomné byty. Smer dokonca tvrdo porušil svoje predvolebné sľuby.

V odvolaní budeme namietať aj to, že nie je preukázaný ani jeden dôvod na búranie. Ako dôvod sa uvádza havarijný stav budovy a výstavba nájomných bytov. Podľa nášho posudku je nosný systém Žitavy úplne v poriadku a nie je dôvodom na búranie. Takisto mesto nemá žiadne povolenie na búranie na tomto mieste a v tejto chvíli nie je možné predpovedať, či také povolenie od stavebného úradu aj dostane.

Postup mesta je v tomto prípade neštandardný a namierený proti Vrakuni.

Pevne veríme, že pred komunálnymi voľbami sa bude hovoriť aj o výstavbe nájomných bytov na mieste Žitavy a porušených sľuboch. Nielen o čistení verejných priestranstiev.

Tu je rozhodnutie stavebného úradu: http://vrakuna.sk/node/672

Tu si prečítajte o podvodnom statickom posudku: V prípade Žitavy nás podviedli: Statika Žitavy nie je narušená

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Žitava. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)