Vyčistíme Vrakuňu

cistime3Hnutie Za krajšiu Vrakuňu už týždne čistí kadečo. Ďalší kandidáti chcú Vrakuňu vyčistiť od asociálov. Smeráci dnes čistili betónové ihrisko na Slatinskej. A to bolo blízko pri nás, mohli prísť aj k nám poupratovať byt. Aj ďalší by sa mohli pripojiť. Hnutie Za čistejšiu mestskú časť by nám mohlo povysávať. Kandidáti za Vrakuňu bez špiny by mohli u nás umyť riady. Smer a SDKU by si mohli strihnúť, kto umyje záchod. Toto by nám dobre padlo, pretože sa s manželkou nikdy nevieme dohodnúť, kto je na rade s jeho umývaním.

Smer a SDKU majú čo čistiť. Obe strany sa v tomto volebnom období jednohlasne uzniesli, že pred tým ako rozhodnú o osude Žitavy musí prebehnúť verejné zhromaždenie. Na verejnom zhromaždení občania takmer jednohlasne odmietli výstavbu nájomných bytov. Následne Smer a SDKU odhlasovali súhlas s výstavbou nájomných bytov. Tomuto sa na Slovensku hovorí, že si s prepáčením serú do vlastnej huby. Smer aj SDKU si budú musieť dlho umývať zuby, aby sa okolo nich nešíril strašný zápach.

Na druhej strane však SDKU môže pokojne oddychovať, nemajú toho veľa na čistenie. V kultúrnom dome, ktorý oni slávnostne dokončili pred poslednými komunálnymi voľbami, doteraz žiadna kultúrna akcia nebola. Takže tam netreba upratovať. V SDKU to dobre vedia, a preto zatiaľ neprišli so žiadnou upratovacou akciou.

Iní kandidáti, Pán Kuruc so svojim hnutím, bez povolenia vymaľoval zástavku na Čiližskej. DPB rozhodlo, že to robiť nesmeli a že majú odstrániť svoju reklamu na tejto zastávke a dať ju do pôvodného stavu. Nič z toho sa nestalo, Kuruc si doteraz robí zadarmo reklamu na tejto zastávke. Poriadok vo Vrakuni bez dodržiavania pravidiel? To nikdy nebude fungovať.

Ďalší zatiaľ neznámi kandidáti chcú vyčistiť naše sídlisko od asociálov. Poriadok a čistotu chceme každý – je to veľmi dobrá a bezkonfliktná téma. Naše sídlisko je vlastne na tom vynikajúco – okrem špiny nás netrápia žiadne iné problémy.

Môžeme sa tešiť – Vrakuňa bude po týchto komunálnych voľbách krásne vyglancovaná a vypulírovaná. Treba sa snažiť, pretože ďalšie čistenie príde na rad zase až po štyroch rokoch. Pretože, zdá sa, že Vrakuňu stačí vyčistiť raz štyri roky pred voľbami. Na rozdiel od nášho záchodu, ktorý musíme umývať každú sobotu. Len si akurát neviem spomenúť, kto je dnes na rade, či ja alebo manželka.

(šumšala)

cistime1 cistime2

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

28 odpovedí na Vyčistíme Vrakuňu

 1. Alena povedal:

  Dobrý deň,prosim je niekto z kandinátov na poslancov ktorý býva na ulici Bebravská?
  CHcela by som vedieť názor poslancov ako sa postavia k tomu, aby sa konečne vyčistil park pred budovou kde sú lekári,pošta, a iné služby pre obyvateľov Vrakune ,mám namysli tie ošarpané stanky, kedy ich konečne odstrania kde sa vykonávajú celodenné ľudské potreby a sú obsadené asociálmi v opojení alkoholu a výkrikov.
  Je tam špina a humus vytiekajúci zo stanku v strede ktorého rastie strom. Hanbím sa v mene tých kvetov a stromov. Myslím, že mnohí obyvateľa okolitých ulíc by volilo takého poslanca a aj za starostu .

  • Marek Pospíchal povedal:

   Dobrý deň pani Alenka, býval som od svojich piatich rokov na Bebravskej… od malička sme sa ako deti hrávali na spomenutých miestach.
   Poznám celú problematiku a s kolegami, ktorými kandidujeme, máte túto problematiku ako prioritu.

   Pokiaľ ide o problematiku okolo pošty a zdravotného strediska v nadväznosti na existujúcich asociálov, poznamenávam, že v najbližších dňoch máme plánovanú brigádu, ktorou mienime vyčistiť a zlepšiť spomínanú plochu a priestranstvo. ( aj keď máme odporcov v tejto veci – upratovanie Vrakune 🙂 )

   Myslíme si však, že bude vecou krátkej budúcnosti, aby sa táto problematika vyriešila komplexne. Veríme, že Vy, ale aj ďalší obyvatelia tohto okolia i Vrakune pochopia, že musí dôjsť k totálnej zmene spoločného nažívania s touto skupinou ľudí a celkovej rekonštrukcie priestorov.

   S pozdravom a prianím pekného dňa

   (admin: cenzúrované. Prosím vás, nerobte si tu predvolebnú kampaň. Aj toto médium má svoju cenu. Môžete tu informovať o svojej činnosti, na informovanie je stránka určená, ale kampaň tu byť nemôže.)

 2. Marek Pospíchal povedal:

  Dobrý deň pán Šumšala,
  Dovoľte mi reagovať na Váš článok, veľmi sa mi páči Vás zmysel pre humor čo sa týka upratovania 
  Myslím si, že veľa ľudí robí pre svoje okolie čo vie a na čo má čas a chuť ( niekto pomáha deťom, seniorom a niekto len tak zdvihne papier zo zeme ) a preto je škoda, že si niektoré aktivity všimneme pred voľbami ( ale na druhú stranu, aspoň si to niekto všimne  ) Len škoda, že keď ste už fotili, že ste sa k nám nepridali, mohlo byť veselšie 
  Pracujem dlhé roky ako dobrovoľník pre neziskové organizácie a naučil som, že nikdy ale nikdy nečakaj vďaku  ale robím to rád. Pre mňa je odmenou ten úsmev na detských, alebo stareckých ústach  A teda chcem Vám ponúknuť, že ak je potrebné prídem aj k Vám a vyčistím Vám ten záchod 
  Teším sa na spoluprácu
  S pozdravom
  Marek Pospíchal ( tiež sa uchádzam o priazeň občanov ako kandidát na starostu Vrakune )
  PS: v prípade otázok ma môžete kontaktovať na marek.pospichal@hotmail.com

  • Tomas Galo povedal:

   p. Pospichal. Ak ide niekomu o upratanie, tak sa jednoducho zoberie a urobi poriadok a nezapne si za auto velky bilboard. Predpokladam, ze asi toto chcel povedat p. Sumsala. Preto asi ten ironicky podton jeho prispevku.

   • julo povedal:

    Ja by som to osobne na vašom mieste bral tú ponuku na vyčistenie WC. Treba informovať aj susedov. Každý týždeň až do volieb po dvaja-traja kandidáti na poslanca. Čo by kto neurobil pred voľbami 🙂

   • Marek Pospíchal povedal:

    Zdravím Vás p. Galo, súhlasím s Vami aj s p. Šumšalom a preto som to tiež poňal v rámci humoru, aj keď moja výzva platí… Myslím si, že veľa občanom ide o dobrú vec a robí ju každý deň s dobrým úmyslom…

  • obcan povedal:

   p. Pospichal,
   mozno preto sme si vase aktivity na sidlisku predtym nevsimli lebo tu nebyvate..

   • marian alfa povedal:

    Presne tak,ak tu nebyva nema vo funkcii starostu co hladat.

    • marian alfa povedal:

     p.s. samozrejme ani vo funkcii poslanca.Vseliakych politickych nominantov,co sa chceli prilepit na teple miestecko a potom neurobili pre Vrakunu zhola nic tu uz bolo dost.

    • miro povedal:

     No žiaľ aj na súčasnej kandidátke je ich aspoň tretina čo vo Vrakuni nebývajú a sú to aj nominanti a aj akože Nezávislí. Tým skutočne nezávislým berú však v konečnom dôsledku hlasy a dobré meno, ľudia im tak nedôverujú.
     Navyše množstvo zúfalých skrachovancov skáče každú chvíľu do inej strany, mysliac si že budú poslanci.

    • Juraj Štubniak povedal:

     Miro, ďakujem, že ste napísali to, čo si ja myslím už dávno. Veľká škoda, že táto informácia sa nedostane k väčšiemu počtu rozumných voličov. Lebo fakt je ten, že málokto si dá tú prácu a pozrie sa na internete, kto z kandidátov má akú politickú alebo občiansku minulosť.

  • Marián Šumšala povedal:

   Prečo som sa k vám nepridal? Angažujem sa teraz napr. v kauze búrania Žitavy spolu s niektorými miestnymi obyvateľmi. Zaberá to veľa času aj peňazí. Plus sú tu ďalšie významné kauzy. Niečo o týchto veciach si tu môžete prečítať.
   Pán Pospíchal, prečo sa nezastanete obyvateľov v prípade Žitavy?
   Čo ste robili, keď sa vo Vrakuni zmenšoval lesopark?
   Pomohli ste nejako, keď nám tu každú chvíľu chcú nejakým spôsobom zastavať bytmi posledné voľné miesta?

   • Marek Pospíchal povedal:

    Dobrý deň pán Šumšala,
    myslím si, že nám všetkým ide o spoločný cieľ a skúsme dať bokom predsudky, invektívy a stretnime sa osobne… verím, že nájdeme spoločnú reč.
    S pozdravom
    Marek Pospíchal

 3. Tomas Galo povedal:

  Cau Marian. Ja budem kandidovat ako vies a samozrejme nemam problem aby boli zverejnene informacie o mne. Ak mas zoznam otazok rad na ne odpoviem.

  • lulu povedal:

   A vy ste nezávislý pán Gallo?

   • Tomas Galo povedal:

    Cely zivot sa snazim byt nezavisly. Ale v tomto pripade nie. 🙂 Som clen SaS a kandidujem na spolocnej kandidatke pravicovej koalicie. Aj do mestskeho aj do miestneho zastupitelstva. Ak by sa mi to podarilo, bolo by velka vyhoda vediet z prvej ruky co sa pecie na meste s dosahom na Vrakunu a samozrejme to co najskor ovplyvnit.

    • marian alfa povedal:

     Ste obyvatel Vrakune ?

    • Tomas Galo povedal:

     Samozrejme. S trvalým pobytom.

    • Marián Šumšala povedal:

     Pán Galo významne pomohol, keď naši poslanci odhlasovali zmenšenie lesoparku. Vystúpil na komisii mestkého zastupiteľstva spolu so svojim straníckym kolegom.
     Pán Galo sa angažuje aj v prípade výstavby v lesoparku. O tej tu ešte bude reč.

 4. lula povedal:

  Neviete kto bude kandidovať na poslancov?

 5. lula povedal:

  A koho doporučujete volit teda vo Vrakuni pan Malmácik? Ja som volila štandardne strany aspon trochu pozametajú a poupratujú tu naokolí.

  • melmacik povedal:

   Pani Lulu,na cistenie tu mame komunalne sluzby,posranci sa aktivizuju len pred volbami.Koho volit,podla mna,ak strasne chce niekto volit,tak bud niekoho koho osobne pozna,pripadne nezavislych,alebo kandidatov zo stran,ktory su na spodku listiny ,to ale neplati pre chytrakov,typu Matovic (umyselne sa dal pred volbami na posledne miesto v kandidatke),ale aj inak povedane,posranci sa nemaju riadit prikazmi politickych stran,ale sa maju riadit vlastnou hlavou,co paradoxne malokedy robia.

   • Marián Šumšala povedal:

    Poprosím vás o slušnosť, čítame to tu všetko len slušní ľudia. Aj z obsahu vašich komentárov je dosť jasne vidno aký máte názor na poslancov, netreba to ešte zvýrazňovať vulgárnejšími pomenovaniami.

 6. melmacik povedal:

  Typicke predvolebne cistenie raz za 4.roky.Ked skoncia volby,uz obcan nie je Pan Volic,ale obycajne neposlusne stado z ulice,co stale nieco chce.Vážení obyvatelia Vrakune,myslim ze je cas dat takymto darmozracom stopku!

  • Marian Alfa povedal:

   Som 1000% za. Len najhorsie je ,ze dost ludi je sprostych a voli podla toho ,ci je mu meno zname a neskuma,co je doticny zac. Dobre by snad bolo dat sem profily kandidatov z nejakeho nezavisleho zdroja.

   • miro povedal:

    Veď to by ma zaujimalo čo sú tí kandidáti zač? Čo sú to za típky , či sú z radov občanov alebo starí oj…vači?

   • Marián Šumšala povedal:

    To by bolo veľmi dobré, keby sme napr. tu mohli zverejniť informácie o kandidátoch.
    Pred voľbami v roku 2010 som oslovil kandidátov na starostov so zopár otázkami, niektorí mi dokonca odpovedali a mohli sme si to tu prečítať.
    Môžeme opäť zozbierať otázky a osloviť kandidátov.
    V prípade mnohých však budeme mať len adresy a bolo by im treba poslať list, čo chce buď čas alebo peniaze.
    Myslím si však, že toto by bol dosť veľký prínos pred voľbami.
    Aby nebola základnou a jedinou témou predvolebnej kampane špina a asociály. Keď sú tu omnoho vážnejšie problémy a mnohí politici už narobil vážne prešľapy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)