Kto bude kandidovať na starostu Vrakune?

Blížia sa komunálne voľby. Mnohí z nás už rozmýšľajú, kto bude kandidovať na starostu. Vo Vrakuni sú už bilbordy s predvolebnou kampaňou, napriek tomu, že kampaň podľa zákona ešte nezačala. V komentároch k tomuto článku môžeme diskutovať o komunálnych voľbách.

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

56 odpovedí na Kto bude kandidovať na starostu Vrakune?

 1. niki povedal:

  Vcera 8.11. Mali smeraci na ihrisku Slatinska akciu. Bolo to fajn zorganizovane. Navarili super gulas. Zabavne vystupenie musketierov. Pacilo sa mi ze usporiadali sutaze pre deti a sami kandidati sa im venovali. Tak isto vsetkych obsluhovali. Ucast cca 200 ludi
  Bola to prijemna akcia na popoludnie. V ten isty den o nieco skor mal akciu na pesej zone Subniak ktory z nas spravil idiotov a ucil nas ako treba kruzkovat na volebnych listkoch
  Aj to asi nevedel sam tak si na to najal posilu. Ucast cca 30 znechutenych obcanov.

 2. melmacik povedal:

  Marek Pospíchal,(smer?)
  Ferdinand Klimsch http://orsr.sk/vypis.asp?ID=32314&SID=2&P=0
  Juraj Štubniak, Martin Kuruc -diskusia
  Jozef Valach ??????
  Martin Micheľ (SDKU)

  Prosim doplnte info,ak viete

 3. Tomi povedal:

  Je zaujimave, ako sa pred volbami vsetci kandidati zbehnu na FB, v diskusiach, tvrdia, ako budu v pripade zvolenia komunikovat s obcanmi a potom o nich 4 roky nepocut.

  • melmacik povedal:

   Tomi ,presne tak!Ale vidime,dajme im sancu sa polepsit… 🙂

  • Marian Alfa povedal:

   Presne tak,potrebuju sa dostat ku hrantom a potom potichucky z nich 4.roky zeru. Ze su naokolo nejaky obcania to zase zistia mesiac pred volbami.

 4. vladimír povedal:

  Pentagon nie je jeden ale celý súbor problémov. Dúfam, že nové zastupiteľstvo i starosta začnú hľadať riešenia a spolupracovať s obyvateľmi, políciou, tretím sektorom, magistrátom, majiteľmi pozemkov …
  1. Bezdomovci, asociáli, užívatelia drog. Ich vplyv na prostredie a možnosti na jeho obmedzenie.
  2. Neplatiči a ich vplyv na stav domov. Možnosť vymáhania dlžôb a vysťahovania.
  3. Nezáujem majiteľov o údržbu pozemkov, ktoré sú klasifikované ako ostatné plochy. Územný plán a snahy o jeho zmenu.
  4. Opustený odpad po zbúraní haly a odmietanie zodpovednosti zaň. Rozdelenie zodpovednosti za komunálny a stavebný odpad.
  5. Ďalšie menšie nelegálne skládky odpadu. Vplyv prostredia na správanie obyvateľov.

  • vlado povedal:

   To bolo predsa úlohou tohto zastupiteľstva a starostky, pričom ale nehladali riešenia a prakticky neurobili z tých 5 bodov NIČ.

 5. Juraj Štubniak povedal:

  Pán melmacik, ďakujem za vaše otázky tu je moja odpoveď:

  Väčšinu odpovedí na svoje otázky najdete na mojej stránke- http://stubniak.com/m%C3%A1m-tak%C3%BD-pl%C3%A1n/
  ale mám pre vás aj jednu skoro komplexnú odpoveď:
  jednou dôležitou slabinou všetkých zodpovedných hláv v našej MČ je absencia spolupráce s magistrátom. A informácie o tom mám nielen z tohto servera. Musíme si uvedomiť, že Vrakuňa nie je schopná si niektoré „svoje“ problémy vyriešiť sama. Tieto problémy presahujú hranice tejto MČ a tiež niekedy hranice hlavného mesta. Bolo by naivné si myslieť, že bez podpory primátora a mesta niečo zmôže čo aj najšikovnejší starosta. Spomínate si v čom nám mesto naposledy významne pomohlo samo od seba? Alebo nejaký významný úspech v jednaní zo strany starostu, či poslancov, ktorí by mali hájiť naše farby v mestskom zastupiteľstve?

  Preto je jednou z mojich priorít úzko spolupracovať s mestom a v niektorých prípadoch ho priam bombardovať žiadosťami, pripomienkami a ostatnými prostriedkami, aby sa za naše záujmy postavilo. A z tohto dôvodu dávam do pozornosti aj voľbu našich zástupcov do mestského zastupiteľstva – vyberajte rozumne!
  Nie som, ani nebudem profesionálny politik, preto sú moje odpovede priame. Na populistické reči a nereálne heslá na billboardoch kandidátov ani nemusíte hľadať. Ja nikomu nič sľubovať nemienim, okrem jedného – že rozumní ľudia sa za mňa nebudú musieť hanbiť.

  A teraz konkrétne:
  1, Doprava? – viď web….. ale včera večer som bol na debate kandidátov na primátora a musím sa priznať, začínam sa naozaj báť, či sa tu niečo udeje. To ale neznamená, že hádžem flintu do žita. Mám pripravené ešte nejaké nápady, ktoré by veci mohli pomôcť, ale zverejním ich až po voľbách, aby mi ich konkurenti neukradli.
  Parkovanie? To čo navrhli socialistickí architekti, keď na jedno auto pripadalo 5 rodín už nemôžeme zmeniť. Treba si uvedomiť, že nie každý môže parkovať pod svojim oknom a už vôbec nie zadarmo. Pripravuje sa celobratislavský parkovací systém, kde budú preferovaní rezidenti tej ktorej MČ. Aj tak sa to páčiť všetkým nebude. Myslel som, že by pomohli miesta na krátkodobé zastavenie (15 min.) aspoň na vyloženie nákupu a pod., ale to by sme museli mať najprv funkčnú Mestskú políciu, ktorá by na to dohliadala. Jediným riešením sú podzemné a mimoúrovňové parkoviská, ktoré aj niečo stoja, takže tá cena sa premietne do peňaženiek občanov a to sa im zas nebude páčiť.
  Stav ciest a chodníkov? Vrakuňa môže ovplyvňovať len cesty, ktoré má v správe, na ostatné môže len upozorniť, alebo požiadať ich správcu o nápravu. Ja tiež bývam na ulici kde absentuje chodník, cesta je zdeformovaná neustálym navyšovaním asfaltu, takže mi môžete veriť, že tejto problematike sa budem venovať čo len budú financie MČ na tento účel stačiť!

  2, Pentagon – áno toto je prvé, čo počujem pri debatách s občanmi. Ale úprimne – ak by som to vedel ihneď vyriešiť, tak by som nekandidoval na starostu Vrakune, ale rovno za predsedu OSN! Ak vám bude niekto sľubovať niečo iné, je to prázdny populista. Je to problém, ktorý naozaj presahuje hranice našej MČ a nie je riešiteľný ihneď. Dokonca si myslím, že ani najkrajší billboard nevyrieši problémy s asociálmi :-). Riešenie vidím v úzkej spolupráci s magistrátom a políciou, osadením kamier (jedna je žalostne málo) a vyčlenením väčšieho počtu mestských policajtov (zatiaľ máme až jedného) pre Vrakuňu s tým, že by sa mohli pre zmenu venovať aj poriadku v MČ. Okrem toho treba všetkými prostriedkami podporiť projekty ako je MIXKLUB, výsledky nebudú zajtra, ale prijdú a budú trvalé.

  3, Školy – priznám sa tomuto problému som sa ešte hlbšie nevenoval, nemám dostatok informácií na kvalifikovanú odpoveď. Určite by som preferoval už naznačenú líniu – Magistrát a Ministerstvo školstva. Určite sa chcem viac venovať predškolským zariadeniam, ktoré vo Vrakuni vyslovene absentujú.

  4, zahusťovanie – viď web – zasadím sa o zachovanie každého metra štvorcového zelene a podporu infraštruktúry

  5, oprava ihrísk – aj to mám na webe spomínané, treba prerozdeliť prostriedky na to určené, aby z nich neprofitovala len úzka skupina, ale všetci

  6, chýbajúci obchodný reťazec – tak toto je vec, ktorá ma trápi naozaj najmenej. Všetky prevádzky reťazcov sú umiestnené tesne za hranicou Vrakuňa – Podunajské Biskupice a sú ľahko dostupné. Okrem toho – kde by sme ho dali? Taká prevádzka potrebuje aj slušné parkovisko a my tu bojujeme o každé parkovacie miesto. Skôr by som sa zameral na podporu malých obchodíkov na pešej zóne a rozvoj nášho trhoviska. Nejaká obchodná prevádzka je naplánovaná v novostavbe, ktorá bude stáť na mieste „Žitavy“, vraj to má byť niečo v štýle Tesco express.

  • melmacik povedal:

   .Pan Stubniak ja si vazim ze nechcete len naslubovat a potom nic nespravit.Holt choroba slovenskej komunalnej sceny.Mozes suhlasit s Vami,ze chyba komunikacia s mestom,na druhej treba ale odstranit politicke nominacie do funkcii v ramci m.c Vrakuna,a zaviest nominacie odborne.

   K bodom:

   1. Rezidencne parkovanie :jedno auto zdarma,ostatne platby odstupnovane poctom aut na byt,myslim ze fer system. Su moznosti ako zvysit pocet parkovacich miest na miestach kde sa to z technickeho hladiska da,a na pracu netreba nutne pouzit cudziu firmu v plnom rozsahu , daju sa vyuzit nezamestnany,opravy ciest detto.Doprava do Vrakune je taka ako je,suhlasim ze na meste asi nieje zaujem ju riesit,hoci mala byt spravena prepojka z Galvaniho ul, na Hradsku a doteraz nieje.

   2.V roku 2017 by sa mali bocne kridla „udajne“ zasanovat,ostat ma len ta cast stredna.

   3.Chodte medzi rodicov,informujte sa technickom stave budov u riaditelov a ucitelov,budete neprijemne prekvapeny.

   4.Zahustujme ked tak okraj Vrakune nie centrum,napriklad ul.Jazminova a okolie,vybudujme odtial prepojku na dvojkriznu ( podmienka developerovi)

   6. prijem z podnikatelskej cinnosti,bohuzial Vrakuna zaspala,P.Biskupice nie.

   • Juraj Štubniak povedal:

    Dakujem za vasu reakciu, k bodom:
    1, rezidenčne parkovanie, presne moj pohlad na vec. Jedna pani, co mi davala podpis mi hovori, je ziada o parkovacie miesto uz niekolko rokov a byva vo Vrakuni 23 rokov a nic. Chcelo by to podstatne iny a ferovejsi pristup. Ta prepojka je uz tak trochu tunel, mam neoverene info, co nemozem zverejnit, ale budem pracovat na tom aby sa to prevalilo, bez normalneho primatora, nakloneneho tymto veciam to nepojde.
    3, kandiduje dost uciteliek, verim, ze nejake sa dostanu do zastupitelstva a budu po tom slapat, ja sa rad pripojim
    4, v tom sme zajedno, zalezat bude na novom starostovi a zlozeni zastupitelstva – developerske chutky tu su – a ich zastancovia sa riadne zviditelnuju
    6, suhlas, zaspala a bohuzial nie len v tomto, podnikatelov odradzaju neprehladne tahy MÚ a stale meniace sa podmienky napr. pri prenajme…..

    Ak mi budete drzat palce, velmi to potesi, ale pomohla by nejaka podpora. Volic voli toho, koho pozna, hroza je, ze mu staci ho poznat z billboardu. Ja na tento druh reklamy nemam, stavil som na kontakt s ludmi, co je dost casovo aj personalne obmedzene. Verim, ze info o mne posuniete dalej a tak mi pomozete. Dakujem.
    p.s. zajtra predpoludnim som na pešej zone.

    • melmacik povedal:

     Prave preto som rad ze v istych veciach mame spolocny nazor na vec. OK dam vediet kolegom a znamym o Vas nech si spravia nazor.Ak mozte,trochu si upravte profil na FB ,aby bolo jasne ze kandidujete na starostu,a ludia sa dozvedia aj touto cestou o Vas.Bilboardy nie su vsetko,taky Marian Kotleba ich myslim nevyuzil skoro vobec a kam to dotiahol…..Podstatne je ze komunikoval s ludmi osobne a poznali jeho postoje.

     Co sa tyka poslancov ,ludia nevolia kandidatov podla osobnosti,ludia volia podla politickej prislusnosti,a to je chyba,toto zmyslanie treba zmenit!

    • Juraj Štubniak povedal:

     S tým FB máte asi pravdu, pôvodne som vôbec nechcel mať nijaký profil na FB, ale presvedčili ma, že to je treba vzhľadom na moje kváziumelecké aktivity. Potom som sa rozhodoval, akým kanálom šíriť informácie o sebe a o tom, čo chystám. FB som zavrhol, lebo tomu sa treba intenzívne venovať a ja mám len jedny ruky a jednu hlavu. Preto som zvolil radšej statickejší web. Ale zas ma známi prehovorili, že je to predsa len kanál, ktorý sa nedá odmietať. Tak neviem, asi by bolo najlepšie urobiť ešte jeden profil „starostovský“, aby sa to nemiešalo. Ale priznám sa radšej komunikujem rovno ako ťukám do klávesnice. Aj to pivo vtedy lepšie chutí…. :-). Tak ešte sa na to vyspím.

    • Horecky povedal:

     K vyhradenemu parkovaniu.
     Presne ako pisete o tej pani, to je system p.penzistky Lackovej. Predavanie parkovacich miest spolu s bytmi,ak niekto ziska miesto je to asi dozivotne a to nehovorim o tom , ak pridete o cca 17,00 nemate ,kde zaparkovat ,ale priblizne 15-17 prenajatych miest je volnych. Vede cesty su verejne priestranstvo, tak neviem akym pravom ich niekto prenajima.

    • lula povedal:

     Za nesystém a chaos v parkovaní vďačíme Mrázovi a p. Peterekovi. Starostka na ňom nepracovala.

    • Horecky povedal:

     A kto je za nich zodpovedny,kto ich dotiahol na urad do Vrakune?

    • Ducho povedal:

     Kazdy byt ktoreho majitel vlastni auto by mal mat parkovacie miesto automaticky a ostatni co maju 2+ auta nech si ich parkuju kde chcu. p. Horecky je trosku mimo. Ked budem kseftovat s autami a mat 10-15 aut tak si mozem prenajat 15 parkovacich miest? Kam by sme takto dosli?

    • Horecky povedal:

     p.Ducho – Ja som v prvom rade za uplne zrusenie vyhradenych parkovacich miest.Ale pri rezidencnom parkovani- preco by mali byt diskriminovany ostatny clenovia rodiny,ktory riadne pracuju a odvadzaju dane rovnako ,ako hocikto iny.Samozrejme rozne firemne auta a pod. by som spoplatnil.
     p.s. ak kseftujes s autami ,auto nie je pisane na teba, to by si mohol vediet.

   • Horecky povedal:

    K rezidencnemu parkovaniu. S tym systemom 1 auto na byt nemozem suhlasit , nakolko je vela rodin kde su pracujuci rodicia a 1-2 pracujuce deti,ktore platia tiez dane a preco by mali byt tymto postihnute. Kolko vzikne novych partkovacich miest tym ,ze sa 2 a 3 auto v rodine drasticky spoplatni ?Treba prevziat system z Petrzalky.
    A k tym parkoviskam – zistoval uz niekto kolko je zbytocnych tkz, detskych ihrisk, na ktorych okrem psickarov a vecer fetakov nenajdete nikoho. Mam dve pod oknami ,tak viem o com hovorim.

    • melmacik povedal:

     Takto sa nikam nedostaneme,inak naco je potom MHD ak budu vsetci chodit autom,moj predchadzajuci prispevok berte ako navrh ,kopec bytov je vo vrakuni prenajatych cudzim osobam,byvaju tam od jedneho po viacerych ,a skoro kazdy ma auto!

    • Horecky povedal:

     Suhlasim ,samozrejme to co pisem sa ma tykat majitelov bytov a ich rodin a nie kdejakych robotnikov z vychodu ,co su tu v podnajme./ a vidim to kazde rano,ze ich je tu kopec/

    • melmacik povedal:

     To je jedno odkial su podstatne je,zeby sa malo slapnut na krk prenajimatelom bytov a uradnikom obecnych a miestnych uradov kdekolvek na slovensku ak riesia podobny problem.Ale to je na dlhe lakte.Takisto u mna neobstoja vyhovorky ,ze nie su peniaze.Ako v jednom rozhovore povedal jeden ekonom,25-50% rozpoctov statu(ale myslim ze to plati aj pre mesta) je seda ekonomika (korupcia,podvody)tuto odstranit a peniaze budu

    • melmacik povedal:

     pardon jednalo sa o sumu asi 3 miliardy Eur,ale myslim ze beztak by to bola zaujimava sumicka

    • Ducho povedal:

     Kazdy byt ktoreho majitel vlastni auto by mal mat parkovacie miesto automaticky a ostatni co maju 2+ auta nech si ich parkuju kde chcu. p. Horecky je trosku mimo. Ked budem kseftovat s autami a mat 10-15 aut tak si mozem prenajat 15 parkovacich miest? Kam by sme takto dosli?

    • melmacik povedal:

     Ducho je to spravodlivy system (1auto na byt,nepocitat prenajate byty) ,no su ludia s dvoma a viac autami co sa voci nemu urcite postavia.Tym padom neguju aj funkciu MHD,tym nikdy sa uspokojivo nevyriesi ani parkovanie.

    • Horecky povedal:

     To co pisete je holy nezmysel.

  • Marian Alfa povedal:

   Upozorňujeme užívateľov vyhradených parkovacích miest, ktorí majú záujem o predĺženie doby nájmu týchto vyhradených parkovacích miest, boxov, aby nezabudli podať žiadosť o predĺženie a to do 31. 10. 2015.

   – toto je vizia riesenia parkovania vo Vrakuni. Dozivotne prenajate miesta.Preco sa miesta napr. nelosuju raz za rok,dva. spomedzi uchadzacov.

 6. Novakova Andrea povedal:

  prikladam obrazok k mojmu komentaru zo vcera

 7. Novakova Andrea povedal:

  Nasla som vo Vrakuni na Podunajskej ulici bilboard, kde sa tvrdi, ze lepsiavrakuna.sk hlada posily a ze sa vyzbierali len na 2 bilboardy. Neviem ako to maju s matematikou, ale len o 50 metrov dalej na kruhaci maju dalsich asi 6 bilboardov. Zeby niekto z dobreho srdca zrazu prispel? :-))))
  Alebo je to zas len divadlo na volicov ako vzdy byva v predvolebnom case?
  Dobre – Lepšia Vrakuna, ale pre koho?
  Verim, ze si rozumny volic spravi usudok sam.
  Foto sa tu neda pridat, ale poslala som ho na info@vrakuna.net

  • melmacik povedal:

   To je spominany Kuruc,exclen SDKU.Lepsia Vrakuna by bola,ale bez politickych nominantov a s priamou angazovanostou obcanov(ta chyba,alebo je potlacovana).

  • juri povedal:

   lepsiavrakuna.sk, to je ten poslanec Martin Kuruc z Rúžinova čo ho za podrazy vyrazili z SDKU, potom s Hargašom (SPOBY) založili Občianskych kandidátov, ktorých neskôr premenovali a naposledy neúspešne kandidoval v Ružinove do mestského zastupiteľstva za SMER-SD 🙂

   • Marian Alfa povedal:

    Pan Kuruc je demokrat jak prase. Na stranke kde sa chvali ,co vsetko urobil som mu poslal iny nazor a kde je teraz , no predsa fuc.

    • Fedor povedal:

     Ale na druhej strane tam nájdete krásne oslavné reakcie vďačných občanov. Pôsobí to až trápne.

  • Marián povedal:

   Pán Kuruc pomaľoval zástavku na Čiližskej, kde si namaľoval aj svoju reklamu. Dal som podnet na DPB. Tí to prešetrili a napísali mi, že pán Kuruc má dať zastávku do pôvodného stavu. To sa doteraz nestalo. Takisto tam je stále jeho reklama. Čo môžeme od neho čakať, keď už teraz porušuje pravidlá? Nehovoriac o tom, že niektorí kandidáti si už teraz robia reklamu, ale predvolebná kampaň ešte nezačala. Bolo by treba vyžadovať dodržiavanie pravidiel už teraz.

  • Marián Šumšala povedal:

   Radšej tu ten bilbord nezvrejňujme, nemusíme im robiť reklamu.

 8. Arnošt povedal:

  ako moze kandidovat udajne p. Mraz ked ma trvale bydlisko v devinskej?
  ved podmienka kandidatury za poslanca ako aj starostu ci primatora je viazana na trvaly pobyt.

  • vlado povedal:

   ako mohol p. Mraz 4 roky dobre a efektívne riadiť Vrakunu ked je z opačného konca z Devinskej Vsi a Vrakunu a jej problemy vôbec nepoznal ?

   • Stano Bruna povedal:

    Pan Mraz kandiduje v Devinskej, nie vo Vrakuni. A na obhajobu pana Mraza, mozeme byt radi, ze robi prednostu, lebo starostka najprv 2 roky studovala, potom bola chora, na lieceni a jedine kto urad viedol bol prednosta Mraz. Len jemu ludia mandat nedali, dostala ho starostka, ktora len povolovala novu vystavbu. Co urobila pre ludi?

    • melmacik povedal:

     Naco ste tam ako poslanec boli vy?Blizia sa volby,tak teraz vyvijate cinnost?Preco ste ju neodvolali?

    • Stano Bruna povedal:

     Pan Melmacik,
     zial ako jediny v zastupitelstve som neustale kritizoval starostku za to co robi a nerobi. Uznate jeden hlas je malo, ale ludia si ju tam zvolili, tak ju maju. Ako poslanec som Vrakuni pomohol v mnohych veciach, o ktorych nemozu vsetci vediet. Som na ne velmi hrdy a kedykolvek o nich pokecam. Kampan si na tomto fore robit nebudem. (*scenzúrované, admin*) Len som reagoval na jedno znich, ze Mraz kandiduje vo Vrakuni za starostu. Odvolanie starostu je sakra tazka vec, treba referendum, alebo trestne rozhodnutie. Dakujme tim, co je dali pred 4 rokmi hlas, ja som to nebol.

    • melmacik povedal:

     Pan Bruna ak dobre ratam ste piaty poslanci za SDKU-DS v vrakunskom zastupitelstve.Ostatny kolegovia su slepy a bez rozumu?Potom ste asi politicka vynimka,len bohuzial na slovensku je to tak,ze poslanci nezastupuju zaujmy obcanov ale zaujmy svojich sponzorov a svoje.

    • petro povedal:

     Pán Bruna, to tu ani nepíšte že ste bol jediný z SDKÚ proti hlúpim rozhodnutiam v parkovaní, zástavbe, zahusťovaní atď. , lebo tým robíte antikampaň vlastným kolegom čo budú v novembri na kndidátke 🙂

    • Stano Bruna povedal:

     Som predsedom SDKU vo Vrakuni a urcite nemame ziadneho sponzora a toto volebne obdobie sme nikdy nedostali ziadne usmernenia co a ako volit. Hlasovanie je slobodne a vypisy z uzneseni to dokazuju. Na vystavbu a zahustovanie nema poslanec ziadne pravomoci, to pani starostka. Dokonca vsetci poslanci hlasovali za to, aby zmena uzemneho planu vo Vrakuni obmezovala vystavbu obytnych domov napr. na ihrisku na Slatinskej. Jedine zahustenie je bytovy dom Zitava ako najomne byty pre Vase deti a normalnych obcanov. Ale to je vo hviezdach. V parkovani som inicioval budovanie novych miest a pripravu dokumentacie, ale neprichadzalo pochopenie v zastupitelstve, nakolko sme nemali vascinu. Pan Melmacik, mozeme si zavolat alebo sa stretnut na obede, ochotne na vsetko odpoviem.

    • melmacik povedal:

     Pan Bruna,skoro kazda politicka strana ma sponzorov,zvacsa v podobe fyzickych osob,ale napojenych na urcite zaujmove skupiny.Skupiny potom cez nich pretlacaju svoje zaujmy.Aj SDKU-DS (vy viete ze je to tak)Vy ste nemali vacsinu?Ale toto nema byt o vacsine a mensine?Toto je o spolocnom zaujme o oblast,v ktorej byvam!Tu hrajkanie n a politicke strany nema co hladat,toto si treba uvedomit,hlavne u Vas poslancov.

    • Marián Šumšala povedal:

     Prosím vás, uveďte, aké klamstvá máte na mysli.

    • petro povedal:

     No zase klamete pan Bruna, Mraz v Devinskej nekandiduje, stačilo že nám to zamrzlo na 4 roky vo Vrakuni, tak prečo zavádzate občanov? Žeby zo zotrvačnosti?

    • Stano Bruna povedal:

     Pani,
     velmi sa ospravedlnujem, za informaciu o tom ze pan Mraz kanduduje v Devinskej. Este minuly tyzden mi vravel ze kandidovat bude, nakoniec sa rozhodol ze nebude. Priznavam svoju chybu. Nikdy ale nikdy neklamem!
     Ano, strany maju svojich sponzorov, len ta nasa vo Vrakuni ziadnych nema. Vsetky aktivity si financujeme z rodinnych rozpoctov.

    • petro povedal:

     Tak ste sa zase nechali oklamať Mrázom ako aj inokedy za 4 roky.

    • Marian Alfa povedal:

     Mne pan Mraz pripada ako politicka prostitutka.Kde uz vsade bol? Vo Vrakuni nema,ako obyvatel DNV co robit.

 9. petro povedal:

  Miesto Lackovej má údajne kandidovať jej ľavá ruka – Mráz.

 10. Marián povedal:

  Treba asi počkať na oficiálne zverejnených kandidátov. Ale niektorí sa ukazujú.
  Predpokladám, že bude kandidovať Kuruc, ktorý pomaľoval zastávku vo Vrakuni a doteraz nesplnil svoju povinnosť vrátiť ju do pôvodného stavu.
  Je tam tak ružová kandidátka Soňa.
  Uvidíme kto chce vyčistiť Vrakuňu od asociálov.
  Zdá sa, že bude dosť rýchlo vykvasených kandidátov, ktorí nemajú o živote vo Vrakuni ani poňatia.
  Pravica dá svojho kandidáta, uvidíme koho. Smer podobne.
  Vrakunskí “politici” hovoria, že Lacková už kandidovať nebude, ale podľa mňa je možné, že ju developeri prehovoria.

  • melmacik povedal:

   vdaka za info.Kuruc je znama politicka postavicka,myslim ze bude hrajkat za SDKU,a ti chcu vyhrat aj na magistrate.Co sa tyka Lackovej-ak budu ludia rozumný ,nedaju jej sancu na znovuzvolenie.Staci mi ako 4.roky opravuje strechu na MS Kameliova,ta je uz v super-havarijnom stave,nielen v havarijnom.Riaditelka MS drzi zobak lebo nechce prist o miesto,ale rodicom kladie nenormalne podmienky…

  • Juraj Štubniak povedal:

   Všetci sú rýchlo vykvasení, aj ja sa medzi nich radím. Ale v mojom prípade by som silno polemizoval o tom, že nemám poňatia o živote vo Vrakuni. Žijem tu nepretržite už 17 rokov a viem svoje. Preto po naštartovaní zo strany mojich susedov som sa rozhodol kandidovať. Viac nájdete na mojom webe: stubniak.com , alebo príďte v sobotu predpoludním na pešiu zónu, kde budem ešte dopĺňať petičné hárky.
   A len tak na okraj – pevne dúfam, že voliči nebudú mať záujem o tých, ktorí tam kvasia už celú večnosť.

   • melmacik povedal:

    Pán Stubniak,ak mozte mi odpovedat na par otazok:

    1.Riesenie parkovania a stavu ciest a chodnikov vo Vrakuni?Dopravna situlacia v rannajsej a poobednej spicke.
    2.Pentagon – a ten uz vyzaduje naozaj tvrde a nekompromisne riesenie
    3.Stav tried a budov skolskych zariadeni vo m.c. Vrakuna
    4.Zahustovanie vystavby vo Vrakuni,nevyuzivanie moznosti vystavby na okraji Vrakune,zbytocne zahustovanie stredu sidlisk
    5.Oprava ihrisk a sportovisk na uzemi m.c Vrakuna
    6.Chybajuci vacsi obchodny retazec vo Vrakuni,vsetky su v P.Biskupiciach

    Dakujem za odpovede.

   • Marián povedal:

    Rýchlo vykvasení – myslel som jednak takí, čo tu bývajú krátko resp. takí čo sa doteraz vôbec neangažovali – a bolo kde sa činiť aj keď človek nie je poslancom. Ak medzi takýchto nepatríte, tak sa ospravedlňujem za prílišné zovšeobecňovanie.

  • vladimír povedal:

   Ktorý politik si robí kampaň na bilboardoch s témou čistenia Vrakune od Špiny, Asociálov, Drog a neviem čoho ešte, je možné pravdepodobne usudzovať podľa sloganu „Lepšia štvrť“, ktorý je na nich uvedený . Následne IČO a štatistický register organizácií. Predsedu strany nájdeme na wikipédii a nakoľko wikipédia nieje dôveryhodný zdroj, môže ísť aj o inú osobu alebo stranu. Iné zdroje som nehľadal.
   Tiež som sa stretol s názorom, že čierna farba v texte vyjadruje rasistický postoj zadávateľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)