Žitava: poslanci Smeru porušili predvolebné sľuby

Poslanci Smeru a SDKU 14.4. odsúhlasili výstavbu bytov na mieste Žitavy. Hlavne Smer porušili tým svoje vlastné predvolebné sľuby. Nehovoriac o starostke Lackovej, ktorá navrhla Magistrátu výstavbu nájomných bytov na mieste Žitavy:

Smer: Chceme ukončiť zahusťovanie novými obytnými domami.

SDKU: Podnikateľom vytvoríme možnosti pre poskytovanie chýbajúcich služieb občanom.

Lacková: Pripraviť výstavbu na Žitavskej ulici (namiesto Žitavy), kde uvažujem o postavení Domu sociálnych služieb pre seniorov, ktorý by mal pokryť potreby mestskej časti, doplniť služby pre obyvateľov a parkovanie v podzemných garážach.

Lacková: Nepodľahnúť tlaku developerov na zahusťovanie Vrakune.

Podvádzajú nás jedna radosť. Ale v novembri sú voľby, nemali by sme sa nechať oklamať dva krát.

Program Smeru:
201011 Smer program S

Program SDKU:
201011 Program SDKU

Program Lackovej:
201011 Lackova program

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Žitava. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Žitava: poslanci Smeru porušili predvolebné sľuby

 1. Spätné upozornenie: Prečo je zlé búranie Žitavy | VRAKUNA.NET

 2. Marta Olekšáková povedal:

  O výstavbe mestských nájomných bytov na Žitavskej poslanci už rokovali a rozhodli………
  Poslanci miestneho zastupiteľstva na svojom rokovaní o výstavbe nájomných bytov zo dňa 14.4.2014 uznesením č. 643/2014 súhlasili s investičným zámerom výstavby bytového domu, aj napriek nesúhlasu občanov, ktorý však podmienili požiadavkou zapracovať do návrhu umiestnenie absentujúcej občianskej vybavenosti Svoj odmietavý postoj občania okolitých ulíc Žitavskej, Čiližskej a Vážskej vyjadrili formou petície, pod ktorú sa podpísalo 290 občanov, prakticky 290 rodín.
  Na rokovaní miestneho zastupiteľstva sa zúčastnili i členovia petičného výboru a opätovne vyzvali poslancov k prehodnoteniu ich stanoviska a zmeny územného plánu na pôvodnú úroveň t.j. z bytovej zástavby na občiansku vybavenosť. Poslanci i napriek tomu svoje stanovisko nezmenili a trvajú na výstavbe ďalšieho paneláku s počtom 61 nájomných bytov, z toho 24 – jednoizbových, 31 – dvojizbových a 6 – trojizbových bytov. Ide o nájomné byty vraj pre mladé rodiny, pričom v prvom rade v tejto lokalite je totálny nedostatok miest v materských škôlkach, detských ihrísk, parkovacích miest, pričom autá stoja na chodníkoch a seniori o paličkách a mamičky s kočíkmi obchádzajú všade zaparkované autá po cestách. Sedemposchodový panelák na Žitavskej č. 8-22 s počtom 128 bytov, (3- 4 izbových ) má vyhradených cca len 60 parkových miest. Trojposchodový panelák na Vážskej č. 13-23 s počtom 72 bytov (2-3 izbových) je bez vyhradených parkovísk, autá parkujú na cestách a chodníkoch. Títo občania parkujú práve pri schátralom objekte. To zrejme naším poslancom neprekáža.
  Z tohto sídliska „ Dolné hony III. „sa stala iba nocľaháreň, niet tu žiadnych služieb pre starších občanov a ani mamičky s deťmi. Jedna časť občianskej vybavenosti – obchod s potravinami za zmenil na bowling a predajňu motoriek, druhá časť občianskej vybavenosti, kde bola predtým cukráreň, večierka, knižnica a kaviareň sa nechala zámerne schátrať s argumentáciou niet financií ¬!!! Kde sa podeli peniaze za predaj obchodu s potravinami? Niekdajšia materská škola na Vážskej ul. sa zmenila na súkromné gymnázium s golfovým ihriskom.
  Poslanci mestského zastupiteľstva hl. mesta ešte dňa 15.11.2011 uznesením č. 400/2011 schválili zmeny v územnom pláne Vrakune a občiansku vybavenosť prekvalifikovali na funkciu viacpodlažná zástavba obytného územia. Týmto rozhodnutím vylúčili akúkoľvek možnú zmenu výstavby obytného domu Žitava.
  Mestská časť Vrakune je rozdelená na dva obvody. Toto sídlisko patrí do druhého obvodu mestskej časti Vrakuňa, ktorý zastupujú zvolení šiesti poslanci (Gabrielová Dana–Smer, Hargaš Marek-OK, Šindler Milan-KDH, Petrovská Oľga–Smer, Petrovský Marián–Smer, Vašková Martina–SDKU). Ani jeden s uvedených poslancov nevystúpil v prospech občanov. Je to smutné, koho vlastne zastupujú?

  Aká demokracia to tu vládne? Obyčajný občan v tejto spoločnosti nič nemôže. Navrch tu majú len politické záujmy a záujmy developérov. A ako je to s predvolebnými sľubmi starostky a poslancov ?
  Možno je treba pripomenúť ako to bolo.
  Pani starostka vo svojom volebnom programe prisľúbila namiesto Žitavy postaviť Dom soc. služieb pre seniorov, doplniť služby pre obyvateľov, parkovanie v podzemných garážach a nepodľahnúť tlaku developérov na zahusťovanie Vrakune. Spomínate si ?
  Poslanci SDKÚ – zabezpečíme starostlivosť pre bezvládnych a starých ľudí a vytvoríme možnosti pre poskytovanie chýbajúcich služieb občanom.
  Poslanci Smeru – chceme ukončiť zahusťovanie novými bytovými domami, podporíme aktivity starších a imobilných ľudí.

  V Bratislave 9.5.2014 Za petičný výbor: Marta Olekšáková
  Príloha: fotodokumentácia Žitava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)