Kugler: V zmene územného plánu je omylom aj rozšírenie cintorína

Uvádzame odpoveď poslanca Kuglera na otázku, prečo je v návrhu zmien územného plánu aj rozšírenie Vrakunského cintorína:

Medzi navrhovanými zmenami v rámci Zmien a doplnkov 03 – Tabuľka č. 2 sa omylom nachádza podnet VR/31 – rozšírenie cintorína. Ešte dávnejšie som požiadal členov pracovnej skupiny poslancov, ktorí monitorujú obstarávanie aktualizácie územného plánu, aby zabezpečili preklasifikáciu podnetu VR/31, aby nemohlo dôjsť k rozšíreniu cintorína na úkor lesoparku.

Práce na rozširovaní cintorína Vrakuňa boli pozastavené v priebehu tohto roka na základe rozhodnutia operatívnej porady primátora (ďalej aj „OPP“). Dňa 2.mája 2013, niekoľko dní pred konaním OPP, vykonali niektorí poslanci mestského zastupiteľstva obhliadku lokality rozširovania cintorína Vrakuňa. Na základe zistených skutočností boli definitívne pozastavené práce na rozširovaní cintorína Vrakuňa. Pre Vašu informáciu, ako náhrada má byť lokalita v Záhroskej Bystrici. Ale táto lokalita ešte nemusí byť definitívna.

Prepáčte, nenavštevujem Vašu internetovú stránku, ale po zaslaní Vášho e-mailu som navštívil „vrakuna.net“ a privítal ma tento nadpis: „Mesto ide rozširovať cintorín na úkor lesoparku“ a následne tieto riadky „…mestskí poslanci robia potrebné dôležité kroky na rozšírenie cintorína…“, ďalej o tom už nebudem ani písať …. Po prečítaní niekoľkých riadkov som mal dojem, že ZaD03 sa robí len kvôli rozšíreniu cintorína ….

Pán Kugler je poslancom Miestneho zastupiteľstva, poslancom Mestského zastupiteľstva a členom komisie, ktorá má na starosti územné plánovanie.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Vrakunský lesopark. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 odpovede na Kugler: V zmene územného plánu je omylom aj rozšírenie cintorína

  1. ibi povedal:

    Je zaujímavé a zábavné ako sa naši poslanci dušujú že oni s cintorínom nikdy nič nemali ani nikdy nebudú mať spoločné ………. 🙂

  2. Podľa informácií od poslanca Brunu, vrakunskí poslanci na utorňajšom zasadnutí Miestného zastupiteľstva opäť rokovali o rozširovaní cintorína. Opäť odmietli jeho rozšírenie a to ako v upravenej časti, tak aj neupravenej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)