Výstavba výrobných priestorov na Majerskej môže zhoršiť zápchy na Hradskej

Spoločnosť 4. Kvadrant žiada našich poslancov o súhlas na vybudovanie stykovej križovatky na Majerskej ulici. Križovatka by mala zabezpečiť prístup k pozemku, na ktorom chce vybudovať administratívne a výrobné priestory. Pôvodne mal byť prístup k tomuto pozemku z preložky Hradskej, ktorá by obchádzala Vrakuňu. Prístup z Majerskej k tomuto areálu zvýši množstvo áut na Hradskej.

Poslanci sa zatiaľ k tomuto zámeru stavajú vyhýbavo. Vyžiadali si dopravnú štúdiu od investora.

Spoločnosť 4. Kvadrant by vraj mala postaviť časť preložky Hradskej. Teraz však nemá na to peniaze, tie chce získať prenajímaním priestorov v areály na Majerskej. Aby mohla areál začať budovať potrebuje prístup z Majerskej.

Zástupcovia spoločnosti tvrdia, že z Majerskej chcú sprístupniť len malú časť svojho pozemku, pre ktorý budú žiadať stavebné povolenie. Teda nemala by pribudnúť ďalšia záťaž na Hradskej ulici. Podľa ich slov by im úradníci nepovolili zastavať celý pozemok práve kvôli nedostatočnej priepustnosti Hradskej. To je však veľmi iluzórne – ak by naozaj úradníci starostlivo posudzovali stavebné projekty z pohľadu ich záťaže na dopravu, v Bratislave by nemohli byť žiadne zápchy.

Styková križovatka na Majerskej môže byť mostíkom, pomocou ktorého sa podarí investorovi postupne zastavať celý jeho pozemok. Sľub o výstavbe časti preložky Hradskej môže zostať len sľubom. Vrakunčania môžu na to doplatiť zhoršením nepríjemných zápch na jednej z dvoch ciest z Vrakune.

Pozemok, ktorý vlastní 4. Kvadrant má rozlohu 5ha. Jeho predpokladané využitie by malo byť: výrobné a nevýrobné služby, skladové a distribučné centrá – nenáročné na zásobovanie (vozidlá do 3,5t) – kuriérske a špedičné služby, zariadenia obchodu, administratíva.

Tento obsah bol zaradený v Doprava, Iné. Zálohujte si trvalý odkaz.

14 odpovedí na Výstavba výrobných priestorov na Majerskej môže zhoršiť zápchy na Hradskej

 1. Spätné upozornenie: Budeme mať vo Vrakuni konečne železničnú stanicu? | VRAKUNA.NET

 2. juri povedal:

  S takými og..eľmi ako stavebník bez základnej znalosti medziľudskej komunikácie (o slušnosti nemá ten típek ani páru) si niektorí vrakunskí poslanci ale radi podajú ruku :-/

 3. Marián povedal:

  Diskusia je otvorená pre všetkých, treba však dodržiavať pravidlá. Upozorňujem stavebníka, že je treba sa tu správať slušne. Nie je prípustné obviňovať poslancov z brania úplatkov, pokiaľ sa tu neuvedú dôkazy. Rovnako nie je možné nadávať komukoľvek, že býval v diere.

 4. Stavebnik povedal:

  Ozaj ako vies co slubil investor ( prelozku). Ja o jednej viem. Mala obchadzat vrakunu. Najprv bola obycajna, potom stvorprudova, pribudla protihlukova stena, dakonca mimourovnove krizovatky. A kedze to vymysleli tomasovia a investor chcel robit a nie prerobit , tak je vo vrakuni h…… Zapcha.

 5. Stavebnik povedal:

  Tomas ani teba nikto nenutil kupovat a asi tvoje prava nie su nadradene pravam inym. Ak splacas hypoteku tak predpokladam ze aj niekde pracujes. Investor tam urcite nebude nikoho zamestnavat. Predpokladam , ze peniaze ma taktiez na nejaku hypoteku a od obce pozaduje aby mu vytvorila take iste podmienky. Tebe na byvanie, jemu na podnikanie. Vies v mestach je to tak , ludia tam byvaju, pracuju a pretoze je to v kope vola sa to mesto.
  Ak si chcel len byvat a mat pokoj mal si zostat v tej diere kde si bol pred hypotekou, susedia by ti vykali, mal by si pokoj a nemusel platit uver…..

  • Tomas povedal:

   Ešte raz a stále dookola. Mestská časť Vrakuňa nie je tá inštitúcia čo má riešiť Vaše finančné problémy. Každá priemyselná a obchodná zóna má mať zodpovedajúcu prístupovú cestu a to Majerská nie je.
   A mám pre Vás jedno veľmi jednoduché riešenie. Doložte k Vašej žiadosti súhlasné stanovisko všetkých dotknutých obyvateľov z Majerskej (podotýkam, že ja to nie som) s Vašou investíciou a predpokladám, že nebudete mať so schválením žiaden problém. Ak majú trpieť pre Vašu investíciu, ponúknite im kompenzáciu.
   A máte pravdu. Vo Vrakuni je h…, ale to hlavne preto, že od revolúcie sa stále nájdu na úradoch osoby čo pri každej príležitosti otrčia vrecko a že 99% „kvázipodnikateľom“ je prd dôležitý verejný záujem, ale len aby čo najrýchlejšie a čo najviac zarobili.

  • Tomas povedal:

   A keď si myslíte, že svojím arogantným tónom a jednaním niekoho na tomto fóre presvedčíte, nech sa páčí. Ale myslím si, že dosiahnete presný opak.

 6. Stavebnik povedal:

  Poslanci by mali zakazat vsetku vystavbu juzne od bratislavy lebo 90% aut je mimobratislavskych. Alebo po dlhych natahovackach povolit za podmienky ze investor zadotuje ich politicke a osobne vrecka ako je vo vrakuni zvykom

 7. Vrakuncan povedal:

  Ako to uz u nas chodi, spolu s investorom urcite dohodnu spravnu vysku tlmica nekompromisnosti.

 8. Tomas povedal:

  Kto chce byť developerom tak veľkého územia, mal by mať dostatočné finančné krytie. Vrakuňa a jej občania by určite nemali byť tí, ktorí majú riešiť finančné problémy spoločnosti 4. kvadrant. Ak nemajú peniaze na vybudovanie preložky, nech si nájdu partnera, alebo požiadajú v banke o úver. Dúfam, že v tomto budú poslanci nekompromisní.

  • Stavebnik povedal:

   Tomas by mal si si zobrat tiez uver nakolko urcite nieco vlastnis vo vrakuni. Investor tam ma majetok a od obce iba vyzaduje aby ho mohol plnohodnotne uzivat. Za 5 ha plati tomu prislusnu dan. Povedz kolko metrov ciest si za svoje peniaze vybudoval ty k bude kde zijes?

   • Vrakuncan povedal:

    Mestska cast zije prevazne z podielu z DPFO, nejaka smiesna dan z nehnutelnosti ju z biedy nevytrhne. Cize ocenujem, ked sa obec stara skor o zaujmy obyvatelov.

   • Tomas povedal:

    Áno, ja mám úver na nehnuteľnosť ktorú som kúpil vo Vrakuni. A tú nehnuteľnosť som kupoval s vedomím čo a za akých podmienok s ňou môžem robiť.
    Nikto vás nenútil daný pozemok kupovať. Takže nemáte právo od obce niečo „vyžadovať“, ale hlavne by ste mali dodržať to, čo ste sľúbili. Vybudovať preložku. Pharos už stavia, čoskoro sa môžte napojiť.
    Zopakujem, nie je ani najmenší dôvod, aby ste si Vaše finančné problémy riešili na úkor obyvateľov Vrakune.
    A mimochodom, nepamätám, že sme si potykali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)