Výzva poslancom: vráťte neoprávnene vybrané poplatky na Píniovej

Prečítajte si výzvu poslancom, v ktorej obyvateľ Píniovej žiada:

  • vrátenie poplatkov za neoprávnene vyhradené parkovacie miesta,
  • dodržiavanie termínov pri zverejňovaní zápisnice z miestenho zastupiteľstva,
  • odstránenie na čierno postaveného chodníka a postavenie legálneho,
  • vrátenie peňazí za vykonávanie zimnej údržby.

Vazene poslankyne, poslanci

obraciam sa na Vas ako na zastupcov obcanov s problemami, ktore sa mi podarilo zistit…

1) Miestna cast v minulosti neopravnene vyhradzovala parkovacie miesta a neopravnene za to vyberalala poplatky. Svojim konanim(schvalenim novych pravidiel) ste pomohli MC vyhradzovat parkovacie miesta aj inde ako na komunikaciach 3. a 4. triedy. Otazka znie. Vratila MC neopravnene vybrate poplatky?

2) Na vypracovanie zapisnice z rokovania MZ ste stanovili MU 10 dni na vyhotovenie aj ked ostatnym miestnym castiam stacia 3 dni a aj napriek tomu MU nie je schopny vypracovat zapisnicu nacas. Piniova zapisnica predlzenie lehoty

Podla mojho nazoru, dobu na vypracovanie treba skratit a trvat na dodrziavani terminov, pretoze podla tychto pravidiel, je zapisnica najskor po mesiaci od zasadnutia pristupna verejnosti.

3) Po standardtnom natahovani sa s MU o pristupe k informaciam (Ziadost, zla odpoved, odvolanie, odpoved na odvolanie), MU priznal, ze pristupovy chodnik na sidlisko Piniova, je cierna stavba. Kedze parcela 3383/1 je poda neznamych vlastnikov, je vysoko pravdepodobne, ze neexistuje stavebne povolenie a samozrejme ani kolaudacne rozhodnutie. Okrem ineho MU na danom chodniku zimnu udrzbu nevykonava, co nie je pravda.

Zimná údržba 01

Zimná údržba 01

Ako obcan trvam na odstraneni ciernej stavby a vybudovani noveho a legalneho chodnika na sidlisko Piniova na naklady MC.

4) MC nas nuti vykonavat zimnu udrzbu na chodnikoch na Piniovej ulici prostrednictvom svojej dcerskej spolocnosti Spokojne byvanie, ktore je spravcom nasho bytoveho domu, aj ked to nema oporu v legislative. Na zaklade tychto skutocnosti budeme ziadat vratenie neopravnene vynalozenych prostriedkov… Vysvetlenie Chodnik v okoli domu je po celej dlzke ohraniceny parcelou 3413/1. Na tejto parcele je sposob vyuzitia pozemku uvedeny kod 99 – Pozemok vyuzivany podla druhu pozemku. V tomto pripade je ako vyuzitie uvedene Zastavane plochy a nadvoria. (Piniova 3413_1.20121218) Stavebne odd. MU. potvrdilo, ze to nie komunikacia. Okrem ineho to komunikacia ani nemoze byt, pretoze komunikacia sa moze napajat na uz existujucu siet komunikacii, co nesplna cesta na parcele 3411, ktora sama o sebe nie je komunikacia a na ktoru sa napaja stavba na parcele 3413/1.

Na to, aby mohol byt § 8 VZN 2003/4 Mestskej casti Vrakuna uplatneny, parcela by mala mat uvedeny kod 22 – Pozemok, na ktorom je postavena inzinierska stavba – cestna, miestna a ucelova komunikacia, lesna cesta, polna cesta, chodnik, nekryte parkovisko a ich sucasti.

Dokazy v prilohe + VZN 2003/4 Mestskej casti Vrakuna, dostupne na MU Vrakuna, Citat z VZN 2003/4 Mestskej casti Vrakuna § 8: 1. Čistiť chodník priľahlý k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v zastavanom území a hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou je povinný bez prieťahov vlastník, spravca alebo užívateľ priľahlej nehnuteľnosti, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom.

5) Stavieb, ktore vyzeraju ako komunikacia, ale sposob vyuzitia pozemku je uvedeny kod 99 – Pozemok vyuzivany podla druhu pozemku (Zastavana plocha alebo nadvorie) je viac. Odporucam katasterportal.sk (katastralna mapa). Z bodu 1), 4) a 5) vyplyva, ze tam bude rovnaky problem so zimnou udrzbou a s neopravnene vybratymi prostriedkami.

6) MC na Piniovej prenajima neplaticom dane za psa v jednom pripade vyhradene parkovacie miesto a v druhom pripade cast verejnych pozemkov…

Dufam, ze budete v rieseni tychto problemoch napomocni…

Vyhláška 461/2009 o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Nové domy na Píniovej. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)