Vrakuňa ide proti občanom, výrazne zhoršuje možnosti parkovania (anketa)

Naša MČ sa bez možnosti akéhokoľvek pripomienkovania občanmi rozhodla vyznačiť na niektoré ulice parkovacie miesta, aby mohla 50% z týchto miest vyhradiť pre jednotlivé vozidlá za poplatok. Tam, kde sa dalo bez problémov zaparkovať, je teraz parkovanie problém, množstvo vyhradených miest je prázdnych, nevyhradené sú beznádejne preplnené.
Hlasujte v ankete, prípadne napíšte svoj komentár alebo návrh na zmenu, do diskusie pod článkom.

Súhlasíte so systémom vyhradzovania 50% parkovacích miest?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta. Zálohujte si trvalý odkaz.

7 odpovedí na Vrakuňa ide proti občanom, výrazne zhoršuje možnosti parkovania (anketa)

 1. Neopravnene vyberanie poplatkov povedal:

  Podla zásad pre vydávanie povolenia k vyhradeniu
  parkovacieho miesta, ktore schvalili poslanci sa v bode 1) pise:
  „MC povoluje vyhradené parkovanie na miestnych komunikáciách III. A IV. triedy – zverených do správy Mestskej casti Bratislava – Vrakuna.“

  Podla katastra je vela miest o ktorych si MU Vrakuna mysli, ze su komunikacie, zapisane ako zastavane plochy a nadvoria.
  To znamena, ze na tychto plochach nesmie byt vyhradene ani jedno miesto!!!

  Vedia to na MU, vedia to aj poslanci MZ(minimalne Valach), a napriek tomu nic nerobia.

  S tymi komunikaciami suvisi aj zimna udrzba. Vo VZN je uvedene, ze povinnost sa prenasa na vlastnika prilahlej nehnutelnosti, ak je vedla chodnika komunikacia.
  Ked tam je zastavana plocha alebo nadvorie alebo medzi chodnikom a cestou je travnik, tak tato povinnost je nevinutitelna…

  A spravcovia kludne inkasuju platby za zimnu udrzbu. V pripade Spokojneho byvania ide o este vacsi paradox, kde je majitelom MU Vrakuna, ktora na tom profituje…

  Odporucam obcanom, aby si cez katasterportal overili vyuzitie okolitych pozemkov a ak sa ich to tyka, odmietli platby za zimnu udrzbu.

 2. julka povedal:

  Od zajtra budem parkovať pred miestnym úradom. Už by sa mohli zobudiť keď vo Vrakuni nie je už o 3 poobede ani jedno miesto voľné.

  • Marian povedal:

   Starostka na problemy parkovania vo vrakuni totalne kasle a nic neriesi. V oblasti parkovania jej ide iba o vyber penazi za prenajate miesta a tym to konci.
   A to radsej ani nespominam system ako su pridelovane. Oni tie miesta su ale su poprenajimane. U nas na Rajeckej tiez nie je kde zaparkovat,auta stoja v strede ulice, ale ako som raz ratal 17 prenajatych bolo volnych.

 3. gladius povedal:

  Považujem takéto riešenie parkovania za výpalníctvo organizované mestskou časťou. Zaujímavé je to, že sa rozhodli realizovať tento zámer na ulici, kde s parkovaním viac – menej nebol problém a na ostaných priľahlých uliciach to nechali tak. Keďže toto značenie bolo v rozpore s vyhláškou, (chýbalo označenie boxov na vertikálnej značke), teraz tam dokreslili šipku, že sa tieto značky vzťahujú na všetky parkovacie boxy.
  Určite nie je náhoda, že to urobili bez informovania občanov a hneď na druhý deň po odmietnutí výstavby na mieste Žitavy. Akosi na to p. starostka a p. Petrek zabudli, keď hovorili ako nám pribudnú voľné verejné parkovacie miesta, keď sa postavia tie nájomné byty. Teraz už len očakávam, kedy budú autá, ktoré roky parkujú pred Žitavskou 2-10 na chodníku odtiahnuté, pretože tam nezostáva 1,50 m pre chodcov. Určite sa máme v tomto smere na čo tešiť.

 4. idealne by bolo povedal:

  keby bolo mozne si miesto zakupit len v nejaky specificky cas napr ak tam byvam tak 18:00 – 08:00 ak tam pracujem tak naopak. cena miesta by klesla a ich vyuzitie zefektivnilo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)