Stavebný úrad umožnil výstavbu na Píniovej, píniovčania sa odvolali

Stavebné oddelenie vo Vrakuni odsúhlasilo zmenu územného rozhodnutia pre druhú etapu, ktorá umožňuje výstavbu jedného desaťposchodového domu a piatich päťposchodových domov namiesto troch dvojposchodových domov s prevažne občianskou vybavenosťou. Obyvatelia Píniovej využili svoje práva a proti tomuto rozhodnutiu sa odvolali. Na ústnom pojednávaní, ktoré predchádzalo tomuto rozhodnutiu, starostka Lacková obhajovala túto zmenu a ďalšiu masívnu výstavbu na Píniovej.

Veľké množstvo právnych nezrovnalostí

Stavebné oddelenie vyhovelo požiadavke Pinea Parku napriek tomu, že je veľa právnych dôvodov na to, aby sa celá zmena, o ktorú požiadala Pinea Park, zmietla zo stola. Prvým vážnym problémom je, že o zmenu územného rozhodnutia môže požiadať len ten, komu bolo pôvodne vydané a tým je Slovbyt,  Pinea Park by nemal byť jeho právnym nástupcom. Okrem toho takáto výstavba by vôbec nemala byť v súlade s územným plánom, kde je dovolený najväčší priemer podlaží 4. Navyše je problémom aj prístupová cesta, ktorá nie je vlastníctvom ani Vrakune ani Pinea Parku.

Mnohé z týchto nezrovnalostí namietali občania vo svojich odvolaniach. Dôležité teraz je, ako sa k veci postaví Krajský stavebný úrad, ktorý bude vybavovať odvolanie. Zmena územného rozhodnutia tak ešte nie je právolpátna.

Úradníci a starostka kopú za Pinea Park

Nie je asi bežné, aby sa starostka Lacková zúčastnila ústneho pojednávania, ktoré je zákonnou súčasťou územného konania, a je čisto úradníckou záležitosťou. Lacková dokonca vychvaľovala projekt výstavby, ktorý by mal do malej časti Vrakune priviesť veľké množstvo obyvateľov a automobilov. Účastníci konania sa sťažovali na nepríjemné správanie úradníčky. Zdá sa byť až hrdinstvom, ak je niekto za takýchto podmienok ochotný uplatňovať svoje práva vyplývajúce zo Stavebného zákona. Stavebné oddelenie ja asi najchorším prvkom vo Vrakuni. A pritom sú títo úradníci platení z našich daní.

Prečítajte si rozhodnutie vrakunského stavebného úradu

Tu si stiahnite rozhodnutie o umiestnení stavby na Píniovej ulici: Piniova-ZU110307

Tento obsah bol zaradený v Nové domy na Píniovej. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 odpovedí na Stavebný úrad umožnil výstavbu na Píniovej, píniovčania sa odvolali

 1. robo povedal:

  vlado povedal:
  01.07.2011 o 19:06

  dnes som prevzal rozhodnutie KSÚ o zrušení rozhodnutia mestskej časti Vrakúňa a vrátení veci na nové prejednanie a rozhodnutie,
  podarilo sa zámeru PINEA Park na istý čas zabrániť,
  ktovie kedy ho zverejnia na stránke miestneho úradu, malo by to byť formou verejnej vyhlášky aj na úradnej tabuli,
  treba sa pripraviť na ďalšie dejstvá, bolo by správne, ak by obyvatelia boli aktívnejší a nespoliehali sa na pár nespokojných.
  Tak sa mi dobre zdalo, len som zvedavý, kto zo stavebného úradu bude viesť nové prejednanie. Doteraz každé prejednanie viedla iná osoba z MÚ. Lacková bude asi znovu propagovať spriazneného investora s permanentnou zmenou obchodného mena.

 2. robo povedal:

  Mám taký silný dojem, že odvolanie účastníkov územného konania KSÚ akceptoval a celé územné konanie zrušil. To som zvedavý, či sa bude konať na miestnom stavebnom úrade znovu:).

 3. Alena povedal:

  Zda sa, ze s problemami v zmysle poruseni stavebneho, ci spravneho alebo inych prisluchajucich zakonov nema problem organ verejnej spravy. Tak na co tu potom je????????????

 4. Hyena povedal:

  Za vydatnou angazovanostou starostky sa skryva pribuzensky vztah…
  Je kvoli tomu ochotna robit az taketeto drze veci.

  z rokovania Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
  dňa 08. 03. 2011

  24. Žiadosť o vrátenie, resp. spätné darovanie pozemkov parc. č. 3413/45 a 3413/51 na Píniovej ul., k.ú. Vrakuňa žiadateľovi PINEA park s.r.o., Bratislava

  A potom prichadza takyto navrh, kde povodne VZN 3/2006 sa neda ani najst:
  http://www.vrakuna.sk/Obcan/clanok/499-Predlozenie-navrhu-VZN-na-pripomienkovanie.html

  Ako keby jej varovanie nestacilo… Otazka je ci prokuratura skumala aj to, z akeho mandatu vobec vznikla n.o. Bolo to vobec schvalene poslancami?

  http://portal.ives.sk/registre/detailRNO.do?action=uplny&formular=pravos&id=146194
  http://bratislava.sme.sk/c/2638943/prokuratura-preveruje-postup-starostky-vrakune.html
  http://bratislava.sme.sk/c/2678863/starostka-nespachala-trestny-cin.html

 5. Tomas povedal:

  Včera som bol na zbernom dvore blízko k domom na Píniovej a bol som zhrozený zápachom z ČOV-ky. Je mi fakt ľúto všetkých čo tam musia v takom prostredí dennodenne žiť. A nechápem ako môže vôbec nejaký investor chcieť stavať na takom mieste. Veď tie byty budú nepredajné. Jedine že by organizovali obhliadky pre záujemcov len v také dni kedy fúka vietor opačným smerom.

  • Marián povedal:

   Máme dokument o tom, že nejakký úrad nevydal súhlasné, resp. odporúčajúce stanovisko k tejto výstavbe práve kvôli ochrannému pásmu pre ČOV. Keď bude viacej času, tak to tu môžeme zverejniť.

 6. Ivanko povedal:

  Kto z uradnikov vybavoval toto rozhodnutie? To bolo asi na objednávku niekoho. A vrakunskí poslanci to odsúhlasili?

 7. Tomáš povedal:

  Odporúčam nespokojným účastníkom konania obrátiť sa na prokuratúru a požiadať o preskúmanie konania stavebného úradu. Sťažovať sa u (*admin: cenzúra*) úradníkov stavebného úradu alebo starostky bez právneho povedomia nemá asi veľký zmysel.
  (*admin: pokiaľ náhodou máte dôkazy o uplácaní tak nám ich pošlite alebo rovno zaneste na políciu*)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)