Vrakunské pikantérie 11.1.2011

Oplatí sa prísť pozrieť na zasadnutie vrakunského zastupiteľstva, aj keď len na krátko.

11. januára sa hovorilo napr. aj o kultúrnom dome. Podľa starostky tam už žiadna kultúra nebude môcť byť, pretože sála je obostavaná zboku aj zhora bytmi a zospodu má byť nejaká prevádzka. Asi teda bude pravda, že sme prišli o kultúrny dom. Investovalo sa doňho vraj 70 miliónov za starostovania Lackovej a 30 miliónov za Faturu. Vyciciavačom peňazí je vraj stavebný dozor, ktorý je neúmerne drahý. Navyše nikto si neprebral stavbu po zrušení ochranky, pričom ale aj napriek ochranke boli ukradnuté všetky okná.

Zmluva so SAPom vraj stále nie je vypovedaná. Kto podá trestné oznámenie na bývalého starostu kvôli podozreniu z porušenia rozpočtových pravidiel?

Vicestarostom sa stal Kugler z SDKÚ, ale až na druhý krát, na prvom zasadnutí v decembri za Kuglera hlasovali len siedmi poslanci z SDKÚ, ostatní siedmi poslanci boli proti, jeden nebol prítomný.

Viac informácií neskôr.

Zasadnutie MsZ

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta. Zálohujte si trvalý odkaz.

17 odpovedí na Vrakunské pikantérie 11.1.2011

 1. Tomáš povedal:

  Pani starostka senzačne informuje o skutočnosti, že v kultúrnom dome nebude môcť byť kultúra.

  Dovoľujem si pripomenúť rozhovor v Bratislavských novinách z 13.3.2003, kde sama informuje o svojom rozhodnutí zmeniť „kultúrny“ na „polyfunkčný“ dom, v ktorom budú okrem kultúry aj kancelárie, obchodné priestory a byty!!!

  http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/samosprava/starostka-vrakune-ludmila-lackova-nie-kazdy-si-moze-sam-postavit-rodinny-dom.html?page_id=10678

  Dokazuje tým opäť, že jej pracovnou metódou je lož a zavádzanie.

 2. Ivanko povedal:

  Máte niekto informácie ako dopadlo stretnutie poslancov 11.4.? Na čom sa dohodli? Je zápisnica?

 3. Julia povedal:

  Prečo má spol. IDOPS taký veľký a nezištný záujem o odkupovanie pozemkov vo Vrakuni?

 4. katarina povedal:

  Vo Vrakuni sa začína točiť koleso smerom dozadu…des!!!!
  Starostka Lacková berie na úrad ludí, ktorí museli pre svoju neschopnosť a neodbornosť odísť. Teraz je tam opäť p. Toporová,ktorá mala na starosti byty-poslanci boli nespokojní s jej podivnými príbehmi s bytmi aj ked ju starostka kryla musela „dobrovoľne“ odísť. Inak už je zamestnaná na úrade!! Pripravuje sa miesto pre bývalého šéfa Spokojného bývania, ktorý mal daleko od odbornosti,ale veľmi blízko k starostke-p. Gajdoš. a po úrade behá tiež bývalý šofér starostky,ktorý mimochodom vykazoval spotrebu na starostkinom aute, ako keby jazdil na autobuse! P.starostka nemá rada ľudí múdrych, schopných, pracovitých a hlavne takých,ktorí sa jej nepodlizujú ,ale majú vlastný názor a snahu veci posúvať dopredu.Ona za svoj herecký výkon môže ašpirovať na OSCARA! Veľká škoda pre Vrakuňu a jej občanov.

 5. Hyena povedal:

  Uz to zacalo…
  Mame tu prvy pokus o rozdavanie majetku vzdialenej rodine.
  Na rokovani MZ zo dna 8.3.2011 bod c.24
  24. Žiadosť o vrátenie, resp. spätné darovanie pozemkov parc. č. 3413/45 a 3413/51 na
  Píniovej ul., k.ú. Vrakuňa žiadateľovi PINEA park s.r.o., Bratislava.

  Ked by sa malo nieco spatne darovat, netreba zabudnut na byvalych druzstevnikov SBD Slovbyt

 6. katarina povedal:

  Včera sa na miestnom zastupitelstve odohrala protiprávna vec“ vlastne MZ ani nemohlo začat pretože tam bolo len7 poslancov!a poslanec Hargaš automaticky slub nemohol zložit kedže MZ nemohlo začat!Ale to babička Lacková si robí všetko ako chce, čo na to právnici? Teda celé je to neplatné!!!!!!!! To mohol Hargaš príst do kuchyne starostky a tam jej všetko slúbit……. Vraj aj školka ktorá má byt na Vážskej, tak ju poslanci za SMER zrušili!!!!! Sú to naozaj poslanci za SMER ,tí najsociálnejší , to atí čo chcú pre Vrakunu dobre-pochybujem!!!!!! Budú spolu s babkou Lackovou riešit svoje záujmy a úplne nekompetentne.Oni tomu totiž nerozumejú a to Lackovej velmi vyhovuje.

 7. Miloš povedal:

  Stretnutie poslancov bolo včera ale nevieme na čom sa tam dohodli.

  • Peter povedal:

   Ano, to viem, bol som na prvych dvoch zasadnutiach. Hlavne som zvedavy ci uz Hargas zlozil slub.

  • somproti povedal:

   Stretnutie bolo vcera na chvilu sa na stranke vrakune objavilo aj uznesenie z rokovania ale pritomnych bolo iba 8 poslancov!!!! Hargas slub zlozil…

 8. Peter Rehanek povedal:

  Zda sa mi to, alebo sa zajtra 8.3.2011 stretnu poslanci po 2 mesiacoch ? Mne sa zda ze bolo zvolane aj stretnutie na 8.2.2011 ale asi ho rychlo zrusili, lebo nikde nie je ani zmienka.

 9. jarka povedal:

  je to naozaj veľmi smutné! Prečo kompetentní ľudia v tomto smere nezakročia? Na čo sa čaká? Veď na jeho mieste môže byť človek,ktorý bude mať záujem o Vrakunu a sa-mozrejme si nájde čas-čo je jeho povinnosť prísť na zasadanie. Odpoveď pani starostky je v tomto smere nesprávna,čakali sme po znovu-nástupe, prísnejší a spravodlivejší prístup!

 10. katarina povedal:

  Hargas ako vzdy taktizuje a caka ktora strana mu da viac a podla toho sa rozhodne.Podla mna tam nepatrí ,ked nema cas tak ,nech sa vzda mandatu a necha to robit inemu , kto sa o to zaujima, myslim tym o Vrakunu. Ved on robi v Banskej Štiavnici a domov chodi len na vikend.

 11. pravnik povedal:

  Ktorý nebol prítomný? Ked neprisiel , asi nemá záujem. Patrí mu poslanecký plat?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)