Ku ktorým stranám patria súčasní vrakunskí poslanci

Nie je možné ľahko zistiť, ktoré strany reprezentujú jednotliví vrakunskí poslanci. Tu je preto presný zoznam poslancov a ich strán:

SDKÚ-DS: Čerňanská, Kugler, Mariányiová, Stanová, Valach

KDH: Behúňová, Benček, Senáši, Šindler, Šramko Boris, Šramko Michal, Tvrdá

Smer: Ábel, Čermíková

OK: Adameková, Drastichová, Hargaš, Chorváthová, Lešická, Murárová Anna, Murárová Zuzana

Poslanci Smeru vraj hneď po voľbách ušli od svojej strany. Poslanci OK boli zase volení vo voľbách pred štyrmi rokmi za SDKÚ, ale v roku 2008 museli odísť z SDKÚ kvôli konfliktu, ktorí sa navonok prezentoval ako boj o moc v SDKÚ (viď: článok v sme).

Na jednej strane je veľmi dobré, ak v komunálnych voľbách volíme podľa toho, čo kto urobil a nie podľa straníckej príslušnosti. Na druhej strane sa jednotlivé politické kluby dosť jasne vyprofilovali a poslanci jednej strany jednajú veľmi podobne.

Zdá sa, že rozkol v SDKÚ v roku 2008 oddelil zrno od pliev, keďže pri petícii proti výstavbe sme dostali veľmi cennú podporu od SDKÚ, a to aj vo Vrakuni aj v mestskom zastupiteľstve. (autor nemá osobný záujem uprednostňovať SDKÚ). O tom, ako hlasovali vrakunskí poslanci o petícii ešte prinesieme informáciu.

O KDH svedčia niektoré skúsenosti: prednosta Pokorný je z KDH, kontrolórka je z KDH, o nich bola už reč v súvislosti so zmluvou o SAPe. Poslankyňa Tvrdá je riaditeľkou Generálneho investora Bratislava, ktorý navrhol výstavbu domu na Toryskej (viď: Zodpovednosť za výstavbu domu na Toryskej …).

O poslancoch OK je reč v niektorých ďalších článkoch na tejto stránke.

Je tiež možné, že mnohí z týchto ľudí odídu do nových funkcií a za ich kauzy akoby už nikto neniesol politickú zodpovednosť. Bude však treba pripomínať napríklad KDH zodpovednosť za to, čo jej nominant Ďurkovský v Bratislave porobil.

(šumšala)

Tento obsah bol zaradený v Čo robia naši poslanci a starosta, Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)