Kandidáti na starostu. Bude vôbec koho voliť?

Prečítajte si zoznam kandidátov na starostu. Dvaja z nich sú (pre mnohých nechválne) známi, zvyšok dosť neznámy. V týchto voľbách si budeme starostu vyberať asi ťažko. Kto by chcel vo Vrakuni zacítiť zmenu k lepšiemu, napr. odklon od výstavby bytov ako hlavný rozvojový program, asi nebude mať na výber.

Diskusia o kandidátoch na starostu, hlavne o jednej kandidátke, sa už rozvinula pri článku „Fatura uzavrel …“. Hlavnou témou tejto diskusie je, že či by mal kandidát na starostu dlhšie bývať vo Vrakuni.

Kandidáti na starostu:

1. Ladislav Fatura, Mgr., 41 rokov, policajt, Bratislava, Stavbárska 44, nezávislý kandidát

2. Ingrid Kappelová, 49 rokov, ekonómka, Bratislava, Čiernovodská 6, Rómska iniciatíva Slovenska

3. Ľudmila Lacková, Bc., 63 rokov, ekonómka, Bratislava, Malodunajská 9, nezávislý kandidát

4. Štefan Majdiak, RSDr., 65 rokov, dôchodca, Bratislava, Kríková 10, nezávislý kandidát

5. Jozef Mravík, MUDr., 55 rokov, lekár, Bratislava, Rajčianska 24, nezávislý kandidát

6. Henrieta Peškovičová, 36 rokov, podnikateľka, Bratislava, Rajecká 15, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana

7. Pavel Vido, Ing., 52 rokov, technik, Bratislava, Rajecká 4, nezávislý kandidát

Tento obsah bol zaradený v Komunálne voľby 2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

27 odpovedí na Kandidáti na starostu. Bude vôbec koho voliť?

 1. Pavel Vido povedal:

  Dobré ráno Vrakuňa.
  Ďakujem všetkým, od ktorých som dostal hlas.

 2. zuzana povedal:

  ak je pravda,ze vyhrala p. Lackova, tak som velmi sklamana. dufam,ze vsetci sa jej budeme aktivnejsie pozerat na prsty. tych peticii za najblizsie 4 roky ocakavam niekolko….

 3. Peter Řehánek povedal:

  Tak som zajtra zvedavy, kto bude nasim starostom. Ci to bolo sile kampane a hlavne peniazoch, alebo o zamyslenim sa. Taktiez uvidime aka bude ucast. Obyvatelia su uz z toho vazne unaveny, plne schranky, od letakov, po kalendariky a pera. Nehovorim o polepenej zastavke a drevenych stlpikoch. Tak zajtra priatelia, stastny vyber a pozor kruzkujeme :-).

 4. jarovrakuna povedal:

  Dobry den

  Budem volit MUDr. Mravika. A plne odporucam aj nerozhodnutym volicom.

 5. Miloš povedal:

  Ja budem voliť tiež Dr. Mravíka, je to slušný človek a podporujú ho aj schopní kandidáti do nášho miestneho zastupiteľstva (SMER) bez káuz a prešlapov na rozdiel od súčasných poslancov.

 6. zuzana povedal:

  prosim Vas, vie nikto o programoch kandidatov, okrem sl. peskovicovej a p. faturu? lebo inak fakt nemam z koho vyberat, ani jeden z ostatnych 5 mi nic neponukol….ok, p. Laackova, aby som nezabudla. lebo povedat cista a zelena vrakuna na letaku pre mna nie je program.

  • Pavel Vido povedal:

   Vysporiadať pozemky pod domami v záujme vlastníkov bytov.
   Podporovať školy a škôlky.
   Program vzdelávania – odmeny aj žiakom, ktorí dosiahnu výrazné zlepšenie v prospechu.
   Vyčistiť obec, upraviť zeleň, opíliť suché konáre, vytvárať oddychové zóny.
   Podporovať záujmovú a športovú činnosť mládeže a dospelých.
   Byť občanovi partnerom, nápomocný pri riešení problémov (ak bude potrebné aj právnou pomocou).

   Riešiť problém parkovania.
   Riešiť dopravné zápchy.
   Riešiť MHD.

  • demo111 povedal:

   dostal som do schranky letak od Mravika….nie ze by ma jeho program ocaril, mimochodom ani si neviem predstavit program ktory by to dokazal…..ale ja mu svoj hlas urcite dam…poznam ho dlhe roky ako vyborneho lekara, slusneho cloveka…o inej alternative absolutne neuvazujem…drzim mu palce

 7. Pavel Vido povedal:

  Aby som vyšiel z anonymity, niečo o sebe napíšem.
  Som ženatý, mám tri deti a v súčasnosti pracujem ako technik špecialista v Slovnafte MaO. Slovnaftári, s ktorými sa stretávam na údržbe, ma určite poznajú.
  V minulosti som veľa pracoval s mládežou a aj v budúcnosti by som jej chcel venovať pozornosť, veď keď sa deti hrajú, nerobia zle. Chcem vytvoriť program pre školskú mládež, ktorý by odmeňoval nielen „jednotkárov“ ale aj žiakov, ktorí dosiahnu v priebehu roka výrazné zlepšenie.
  V študentských rokoch som sa venoval astronómii, elektronike, súťažnému tancu a od otca som pochytil aj čosi o včelárstve . Budem hľadať prostriedky na to, aby sa rozvíjala krúžková a záujmová činnosť mládeže.
  Mám rád pravdu a som ju ochotný brániť v každej situácii. Vždy som sa postavil na obranu tých, ktorým sa krivdilo. V posledných rokoch som viedol veľa sporov s Bytovým družstvom a malo to účinok. Považujem za neprijateľné, aby úradník zo svojej pozície „skúšal“, čo si môže na občana dovoliť. Zaručujem, že pre obyvateľa sídliska budú dvere Obecného úradu stále otvorené. Ich záujmy sú pre mňa vždy na prvom mieste.

  • Peter Řehánek povedal:

   Bytove druzstvo SVB ? Kedy predstavite program ?

   • Pavel Vido povedal:

    Viedol som spory s SBD BAII. Najskôr ma zažalovali za nedoplatky, o ktorých som ich presviedčal, že sú neopodstatnené a vyúčtovanie by malo byť v môj prospech. Keď som to na súde vyhral, tak som to otočil a súdne som sa domáhal správneho vyúčtovania, čo so som taktiež vyhral.
    Pri posledných voľbách predstavenstva a kontrolnej komisie SBD BAII bol porušený zákon, keďže nedošlo k náprave, podal som na vec žalobu na súde.

 8. ibi povedal:

  1/ RSDr. to naozaj bolí ……

  2/ O pánovi Vidovi z Rajeckej som počul len dobré veci, takže doporučujem ! Inak naozaj nie je koho.

 9. Peter Řehánek povedal:

  Pre tých čo nevideli, odporúčam pozrieť Faturov odpočet na http://www.tvba.sk/t/4719/vrakuna-ladislav-fatura/ . Podľa mňa to nie je chyba len Faturu, ale všetkých súčastných poslancov. Sú tam takí, ktorí sú tam viac ako 3 volebné obdobia, prípadne členovia jednej rodiny. Aj o tom chystám blog.

 10. jarmila povedal:

  Pripájam sa k tým,čo majú problém s volbou starostu.nie je tam veru nikto-možno spomenutý p.Vido.Počula som, že je to slušný človek,tak prečo nie?Ak by o nom niekto mohol dat info i na tomto fore bude to prínos.O ostatných kandidátoch škoda hovoriť!!!!!!

 11. slavo povedal:

  Prepáčte pan Majdiak,chápem to dobre,že akože z recesie chcete kandidovat na post starostu ?

  • Štefan Majdiak povedal:

   Vážený pán Slavo.
   Nie je to recesia. Je to uvedomenie si potreby zobudiť ľudí z ich letargie a položiť základ ich bezprostrednej účasti na riadení vecí verejných. O tomto je aj môj volebný program, ktorý zverejním 17 dní pre konaním volieb do orgánov samosprávy, ktoré sa konajú 27.11.2010. S pozdravom Štefan Majdiak

 12. Teta povedal:

  Som zasadne proti, aby ci uz v ramci mestskych casti v BA, alebo na poste starostu a pod. kandidoval niekto, kto sa tu ani len nenarodil. Pani Peskovicova nech si ide kandidovat domov do Partizanskeho. K mestu, ci mestskej casti treba mat v prvom rade vztah ako rodak, nie niekto, kto tu nie je srdcom \doma\. Inac uplny suhlas s Tomim – obavam sa, ze tento rok nie je koho volit… Vie niekto nieco o tom panovi Vidovi?

  • zuzana povedal:

   prosim Vas, a kto by v Bratisalve kandidoval, ked je nas tu vela pristahovanych? myslite si,ze rodaci maju lepsi vztah k mestu,ako pristahovalci? podla mna je to o postoji cloveka, nie o povode.

 13. slavo povedal:

  Dobrý den,prišiel mi leták od Peškovičovej, už aj s číslami! Ved volebná kampaň začína až 17 dní pred volbami.To je hned prvý signál pre voličov, že táto \podnikatelka\ nebude mať problém s porušovaním Zákona!A to isté platí i pre SaS a KDH poslancov. No a o texte pomlčím,alebo…….samochvála smrdí.

 14. Tomi povedal:

  1. s panom bohom, chod uz od nas…
  2. podpora takejto strany je dost zvlastna, inak neznama osoba
  3. az prilis znama osoba 🙂
  4. RSDr. … au!
  5. lekar ako starosta, to nie
  6. v podstate netusim, co je zac, billboardy skor odradzaju
  7. vobec netusim, kto to je

  • Štefan Majdiak povedal:

   Nedá mi to a chcem sa Vám predstaviť:
   RSDr. Štefan Majdiak
   Narodil som sa 2. októbra 1945 v Handlovej, v okrese Prievidza. Som ženatý, mám dve deti, vnučku a vnuka.
   Od roku 1973 som býval v Podunajských Biskupiciach na Estónskej ulici a od septembra 1989 som sa stal Vrakunčanom. Odvtedy bývam na Kríkovej ulici.

   Základnú školu som absolvoval v Handlovej a v Liptovskej Sielnici. Na banskom učilišti bane Doubrava v Ostravsko – karvinskom revíre som sa vyučil za baníka. Potom nasledovalo trojročne štúdium na Baníckej priemyslovke v Ostrave. Neskôr, už počas štátnej služby, som absolvovaním Gymnázia pre pracujúcich v Bratislave dosiahol stredoškolské vzdelanie a potom po absolvovaní Fakulty Vysokej školy politickej v Bratislave som získal vysokoškolské vzdelanie. Za obhájenie rigoróznej práce mi bol udelený titul doktor sociálno-politických vied. Po odchode do dôchodku som si rozšíril vedomosti v oblasti informatizácie spoločnosti štúdiom na Univerzite tretieho veku pri Univerzite Komenského v Bratislave.
   Priebeh môjho pracovného zaradenia v produktívnom veku je jednoduchý. V rokoch 1963 – 1969 som pracoval ako baník a technik v bani Doubrava. Základnú vojenskú službu som vykonal v rokoch 1969 – 1971. V štátnej službe ministerstva vnútra som pôsobil 28 rokov. V tomto období som pracoval vo Verejnej bezpečnosti, neskôr Polícii Slovenskej republiky a v Policajnom zbore na úseku poriadkovej služby, politicko-výchovnej práce, kriminálnej služby, organizácie, analytiky a riadenia. Vo výkone služby som mal rôzne služobné zaradenia: hliadkový príslušník, referent, referent špecialista, starší referent špecialista, veliteľ okresného veliteľstva ZNB, veliteľ odboru Mestského veliteľstva PZ Bratislava, zástupca riaditeľa odboru Prezídia PZ. Služobnú činnosť som ukončil v októbri 1999 v hodnosti plukovníka.
   Od roku 2000 doteraz pracujem. Začínal som ako živnostník vo funkcii finančný poradca, pracoval som ako asistent advokáta, bezpečnostný pracovník v súkromných bezpečnostných službách. V súčasnosti, už ako dôchodca, pracujem ako člen vlastnej ochrany v spoločnosti UNIPHARMA Prievidza, 1. slovenská lekárenská akciová spoločnosť, pobočka Bratislava.
   Od mája 2009 vykonávam funkciu zástupcu vlastníkov bytov a nebytových priestorov bytového domu Kríková 4 – 14 Bratislava (166 bytov).
   Bol som organizovaný v SZM a KSS, vykonával som rôzne funkcie. V súčasnosti nie som organizovaný v žiadnej politickej strane ani hnutí.
   Potešením mi je starostlivosť o vnuka a vnučku, samozrejmosťou je práca s počítačom, rad čítam knihy rôzneho žánru, relaxujem pešou turistikou, alebo na bicykli.

   • Vlado povedal:

    Preco mam ten pocit, ze jeden policajt nam tu uz stacil…

    • Štefan Majdiak povedal:

     Vážený pán Vlado.
     Ďakujem Vám za reklamu. Aj negatívna reklama, je reklama. Nechcem Vám brať Váš pocit. Nechápem však, prečo Vám vadí moje bývalé povolanie, ktoré som vykonával 28 rokov. S pozdravom Štefan Majdiak

    • Vlado povedal:

     Pretoze obdobnu odbornost tu mame aj momentalne a jasne vidime vysledky…

     Alebo nam povedzte ake skusenosti a vzdelanie viete vyuzit v pozicii starostu, lebo nemam pocit, ze banicka priemyslovka, povolanie policajta a ochrankara, ci politicke vedy by boli nieco na com sa daju stavat vobec nejake zaklady.. A ked sa chce naozaj nieco funkcne budovat, tak pevne zaklady su nutnost…

   • Minnie povedal:

    Appreciation for this informtioan is over 9000-thank you!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)