Bratislavskí poslanci budú o neschválených zmenách územného plánu hlasovať ešte raz, výstavba domov vo Vrakuni by tam však nemala byť

Príliš dlho sme sa z neschválenia územného plánu Bratislavy netešili: Vzápätí na to sme dostali informáciu, že poslanci OK sa ho chystajú opäť otvoriť v bode Rôzne na pokračovaní zasadnutia mestského zastupiteľstva 7.10.2010. Tak sa aj stalo, poslanec Mikuš (OK) v bode Rôzne navrhol opätovne hlasovať o územnom pláne s tým, že sú tam niektoré sporné zmeny vyčiarknuté, medzi nimi aj všetky štyri domy vo Vrakuni. Poslanci však v rozprave spochybnili, že je takýto postup v súlade so zákonom o rokovacom poriadku a Mikuš svoj návrh stiahol s tým, že Zmeny a doplnky územného plánu otvorí ešte raz na októbrovej schôdzi.

Informácia o tom, že sa má o zmenách územného plánu nás veľmi vystrašila. Čakáme, že sa zopakuje rovnaká situácia, ako to bolo s PKO, kedy poslanci najskôr pod tlakom verejnosti odmietli jeho zbúranie a neskôr po pár mesiacoch so zbúraním súhlasili. Vyvinuli sme veľké úsilie, aby k opätovnému hlasovaniu v bode Rôzne nedošlo, napísali sme viacnásobné mejly poslancom, oslovili sme média a prišli sme osobne na rokovanie zastupiteľstva.

Takže stále nemôžeme mať pokoj, že je výstavba domov na sídlisku vo Vrakuni zažehnaná. Pri opätovnom hlasovaní o územnom pláne môžu poslanci meniť návrh poslanca Mikuša, takže vôbec nie je isté, čo poslanci nakoniec schvália.

Na zasadnutí zastupiteľstva sme žiadali, aby sa používali štandardné postupy a nehlasovalo sa dva krát o v podstate tom istom územnom pláne. Dvojnásobné hlasovanie o územnom pláne je vec mierne povedané neštandardná. Je to určite pohŕdanie ako občanmi tak aj demokraciou. Pán Mikuš dokázal za týždeň sám pripraviť návrh nového územného plánu, pričom pôvodný návrh pripravovalo veľké množstvo ľudí takmer tri roky.

V územnom pláne sú aj ďalšie bomby, ktoré by viedli k ďalšiemu ničeniu Bratislavy: Pán Mikuš síce vyčiarkol aj možnosť stavať garáže pod zeleňou a parkami, ale je dosť pravdepodobné, že ak sa bude hlasovať opäť, táto možnosť tam ostane. Poslanci už totiž na tejto schôdzi zamietli návrh, aby sa pod zeleňou mohli stavať garáže. Pre nás by to znamenalo, že stromoradia, ktoré obklopujú sídlisko by sa mohli vyrúbať, postaviť tam podzemné garáže, zaviesť tenkou vrstvou hliny a zasadiť tam malé, neduživé stromy.

Ako to dopadne si príďte pozrieť do Primaciálneho paláca 28.10. o 9:00. Zdá sa, že poslanci SDKÚ nie sú za opätovné otvorenie územného plánu. Podobne ma informovala poslankyňa KDH, že väčšina ich poslancov tiež bude proti otvoreniu územného plánu.

Poslanec Mikuš odôvodňoval urputnú snahu schváliť územný plán dôležitými zmenami naplánovaným v Ružinove. Kto chce vedieť, aké sú presné dôvody, prečo chce Občiansky klub silou mocou schváliť zmeny územného plánu, si musí otvoriť okno a počúvať, čo čvirikajú vrabce.

Tento obsah bol zaradený v Ďalšia výstavba na sídlisku, Petícia proti výstavbe. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Bratislavskí poslanci budú o neschválených zmenách územného plánu hlasovať ešte raz, výstavba domov vo Vrakuni by tam však nemala byť

  1. ali povedal:

    Okno otvorene,ale vrabce nepocut;-)Zacvirikajte tu prosim niekto,vrabcaci .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

◄ Tu môžete pridať obrázok (.jpg)